gebe
  1. bence

bence Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

şu dört şey hakkında senden soru sorulacaktır....

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında bence tarafından paylaşıldı.

Lokman, oğlu (Natan’a) şöyle dedi: Oğlum! Halk senden önce evlatları için bir takım mallar topladılar; ne mallar baki kaldı ve ne de malların kendilerine toplandığı evlatlar. Sen bu dünyada müstecir (kiracı) bir kulsun; çalışmakla görevlisin ve buna karşılık ücret almak sana vâdedilmiştir. O halde işini yap ve ücretini al.

Bu dünyada yeşilliğe girip otlayan bir koyun gibi olma. Zira semizleşmesiyle ölümü de ulaşmış olur.

Dünyayı, bir nehrin üzerine kurulmuş olan, üzerinden geçtiğin ve bir daha da ona dönmeyeceğin bir köprü gibi kabul et...

Bil ki, yarın kıyamet günü Allah Azze ve Celle’nin karşısında durduğunda şu dört şey hakkında senden soru sorulacaktır:

1- Gençliğini nerede çürüttün?

2- Ömrünü nerede tükettin?

3- Malını nereden kazandın?

4- Malını nerede harcadın?

O halde o gün için hazırlan ve kendine cevap hazırla

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: şu dört şey hakkında senden soru sorulacaktır....
    emeğine sağlık

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

paylasim icin tskler

4. KIVILCIM

KIVILCIM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Hepsine wericelcek cevap war ama fuzuli :)ama 3 ve 4 soruya cevap hazır .. para kazanamadığım için malımda olmadı .. böylece hesabımda kalmadı :p heheh :))

şu dört şey hakkında senden soru sorulacaktır.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne tuhaf şeydir şu hayat

ne tuhaf şeydir şu hayat

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Sezen Aksu - Dört Günlük Bir Şey

Sezen Aksu - Dört Günlük Bir Şey

Şimdi çok uzak bir hatıra gibi O yaşadığımız Boynumda bilmece gibi bir düğüm Dört kısa günden bana Bir garip sızı kaldı Bir de deli özlemin Ben senin gözlerinin Yalan dolan bakışlarını bile sevdim Ben sana bir annenin Evladına duyduğu hisleri besledim Ben senin bal gözlerinde Dört kısa günde bilsen neler neler gördüm Sahte ile gerçeğin karmaşasını Yine de, sevgini özledim Özledim ellerini,...
  3. Küçük şeyler büyük sorun olmayacak

Küçük şeyler büyük sorun olmayacak

Küçük şeyler büyük sorun olmayacak Çocukların legolarının kaybolması derdine son verecek olan elektrikli süpürge Bosch Maxx For Kids piyasada. Bosch, yaşama değer katan çözümleriyle sürekli yenilenen ürün portföyüne Maxx For Kids elektrikli süpürgesini de ekledi. Teleskopik borusuna takılan özel aparatı sayesinde oyuncak, yüzük, küpe ve bozuk para gibi küçük aksesuarların toz torbasına...
  4. Her Şey Sende Gizli

Her Şey Sende Gizli

HERSEY SENDE GiZLi Yerin seni cektigi kadar agirsin Kanatlarin cirpindigi kadar hafif.. Kalbinin attigi kadar canlisin Gozlerinin uzagi gordugu kadar genc... Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kotu.. Ne renk olursa olsun kasin gozun Karsindakinin gordugudur rengin.. Yasadiklarini kar sayma: Yasadigin kadar yakinsin sonuna; Ne kadar yasarsan yasa, Sevdigin kadardir...
  5. Seni Sana Sorsalar Söyleyeceğin İlk Şey Nedir...? :)

Seni Sana Sorsalar Söyleyeceğin İlk Şey Nedir...? :)

Meleklerim herkes kendi hakkında düşündüğünü tek kelimeyle söylesin bakalım :) Meselaa; Beni bana sorsalar.... Duygusalım derdim heralde yada sulu gözüm :D:D Hadi şimdi de siz söyleyin :)

Sayfayı Paylaş