gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Sucsuz Müslüman Kadina iftira atmak (!)

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

iftira atmak, dini konular, müslüman, kadin, cenab-i allah, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz

SUÇSUZ MÜSLÜMAN KADINLARA İFTİRA ATMAK

Allah-u Teâla şöyle buyuruyor:
    "Namuslu ve hür kadınlara (zina) iftirası atan sonra dört şahit getiremeyen kimselere seksen değnek vurunuz. Onların şahitliğini ebediyyen kabul etmeyiniz. Onlar fasıkların ta kendileridir." (Nur: 4)

Rasulullah (s.a.s) "Helak edici yedi günahtan sakının....." hadisinde hiçbir şeyden haberi olmayan mümin kadınlara iftira atmayı da zikretmiştir."Namuslu ve habersiz (suçsuz) mümin kadınlara iftira atanlar dünya ve ahirette lanetlenmişlerdir. Onlar için büyük bir azap vardır." (Nur: 23)

"Müslaman elinden dilindan başkalarının selamette kaldığı kişidir."
    (Buhari, Müslim, Ebu Davut, Nesei)

"İnsanların cehennemde yüzüstü sürünmelerine sebep olan şey onların dilleriyle söylediklerinden başka birşey değildir."

(Tirmizi rivayet etti ve hasen sahih dedi)

Allah-u Teâla şöyle buyuruyor:

"İnanan erkek ve kadınları, yapmadıkları birşeyden ötürü incitenler, şüphesiz iftira etmiş ve apaçık bir günah yüklenmiş olurlar."
    (Ahzab: 58)

Rasulullah (sav) şöyle buyurdu:
    "Kölesine veya cariyesine zina ithamında bulunanın söylediği doğru değilse kıyamet gününde cezalandırılır."
    (Buhari, Müslim)

Müminlerin annesi Hz. Aişe (r.a) hakkında gökten onun temiz, iffetli olduğuna dair ayet indikten sonra onu iftirada bulunan kişi, Kuran'ı yalanlamış ve dolayısıyla kafir olmuştur. Böyle olan kişi öldürülür.

(Rabbim cümlemizi iftiralardan ve bilhassa KURU iftiralardan korusun - AMİN)

Sucsuz Müslüman Kadina iftira atmak (!) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atmak

Atmak

Atmak mutad olmayan şeyleri bir yere doğru atmak, fıtratı zorlamak ve akıl dışı iş yapmakla tabir edilir. ( Atılabilir cisimler için Taş, Atış Yapmak , Ok ve Mancınık maddelerine bakınız.)
  2. Müslüman Kadının Giyim Şekli

Müslüman Kadının Giyim Şekli

islamda kadının giyimi islamda iç giyim müslüman giyim islamiyette islami iç Müslüman kadının giyiminde esas mesele, tesettürü sağlamasıdır. Eli ve yüzü dışında bütün vücudunu örtmesidir. Giyilen bir elbisenin tesettüre uygun olması için de altını göstermeyecek şekilde kalın ve namahrem yerlerini örtecek kadar uzun olmalıdır. Bunun için altını gösterecek şekilde ince ve şeffaf olan bir...
  3. Kuran-ı kerim de müslüman kadın

Kuran-ı kerim de müslüman kadın

Müslüman bir kadın Allah'a samimi bir kalple iman etmiş ve derin bir Allah korkusuyla boyun eğmiştir. Allah'tan başka bir İlah olmadığını, O'nun tüm varlıkların tek hakimi ve herşeyin üstünde, sonsuz güç sahibi olduğunu kavramıştır. Bu nedenle yalnızca Allah'tan korkar ve yalnızca O'nun rızasını hedefler. Yalnızca Allah'a ibadet eder, O'nu dost edinir ve sadece O'ndan yardım ister. Kendisine...
  4. dinimizde kadına dayak atmakla ilgili bildikleriniz nedir

dinimizde kadına dayak atmakla ilgili bildikleriniz nedir

kızlar üzülerik ifade etmek istiyorum ki kocam bana dayak atıyor. bu yazdıklarımı da ondan gizli gizli yazıyorum. Evleneli 2 yıl oldu haftada bir kez kesinlikle bana bir bahane bulup dayak atıyor. Yüzüme vuruyor. Ölmek istiyorum. Ama itikatli bir kadınım dinime sarılmak istiyorum onun içinde kapandım geçenlerde de kapdım diye dövdü beni 2 tane kızım var. Ayrılamıyorum da maddi gücümde yok....
  5. Müslüman kadının ölümü nasıl olur?

Müslüman kadının ölümü nasıl olur?

Bir Müslüman kadın, lohusa veya hâmileyken veya bulaşıcı bir hastalıktan yahut iç hastalıklardan ölmüşse veyahut yabancı erkeklere açık saçık görünmemişse ve kendisinden kocası razı olmuşsa, o kadına, ölürken Cennet melekleri gelip karşısında, saf saf durarak ona izzet ve ikramla selam verip şöyle derler: (Allahü teâlânın sevgili, şehit kulu, gel çık, ne durursun bu viranede? Senden Allahü...

Sayfayı Paylaş