gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Sultan Vahidettin'in Ingilizlere Siginma Istegi Belgesi...

Konu, 'Cumhuriyet Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Osmanlıca Metnin Transkripsiyonu:

Mabeyin-i Hümayun-u Mülukane
    Serkurenalık Dairesi

Dersaadet İşgal Orduları Başkumandanı
    General Harington Cenaplarına

İstanbul’da hayatımı tehlikede gördüğümden İngiltere devlet-i fahimanesine iltica ve bir an evvel mahall-i ahare naklimi talep ederim efendim.
    16 Teşrinisani 1922.

Halife-i Müslimin
    Mehmed Vahidettin

Sultan Vahidettin'in Ingilizlere Siginma Istegi Belgesi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ingilizce nickler, anlamlariyla birlikte...

Ingilizce nickler, anlamlariyla birlikte...

ingilize nickler ciks nickler en ciks ingilizce nicker ingilizce şarkı sözleri ve anlamları I'm just a girl with a crush on you (ben sadece sana aptalca bir aşkla bağlı bir kızım) Love me,cause inside I'm slowly dying call me, don't you know that my heart is crying? (Sev beni,çünkü içten içe yavaşça ölüyorum Seslen bana,kalbimin ağladığını bilmiyor musun?) Look into my eyes, you will...
  2. Sultan

Sultan

mülkün gerçek sahibi Allahü Teala'ya; Sultanı hoşnut ve güleryüzlü görmek, ilahi ceza ile rüya göreni korkutan kimseye yahut Allah'ın rızasına erdiren işleri yapmaya, Sultanı gazaplı görmek namaz ve diğer emirlerdeki eksikliğe ve masiyet işlemeye, Sultaan olduğunu görmek ehli için mülke ve saltanata ermeye, ehli olmayan için, onun bulunduğu toplumda, alim ve takva ehlinin dışındakilere zarar...
  3. Yetki belgesi

Yetki belgesi

Madde 16 - Tespit yazısına bu Kanunda öngörülen süre içinde itiraz edilmemişse sürenin bitişini takibeden altı işgünü içinde veya yapılan itiraz reddedilmişse mahkeme kararının tebliğ edildiği tarihten itibaren altı işgünü içinde ilgili sendikaya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca bir yetki belgesi verilir. (Değişik: 3/6/1986 - 3299/4 md.) Yetki belgesi alınmadan yapılan bir toplu iş...
  4. Ingilizce ögreniyorum

Ingilizce ögreniyorum

hello! Can Friendim.my Abuzittin.. How Are You Friendim.çoluk çhildren How.best'tir Inşallah. My'a Question Sorarsan Best'im Allah'a şükür.world Işte Yuvarlanip Going'im. My Mother What Yaping.keyfi Beatiuful'dur Inşallah.epeydir My Mother'le No Speaking.eğer My Mother'i See çok Selam Song. La Friendim My Father What Yaping.gine Coffeehaneyegoing Mi?he Friendsleriyle Coffeehanede Okey And...
  5. Okul ıstegı

Okul ıstegı

Ben 5...6 yaslarındayken okula gıtmeyı cok ıstıyordum okula baslamama henuz 1 yıl vardı. Bızım komsuda kızının önlugunu bana vermısdı seneye gıyer dıye . Annem bır gun işteyken ben bakıcımı atlattım ve gızlıce onlugumu gıyıp posetın ıcıne kagıt kalem koyup evın arkasındakı okulun bahcesıne gıdıp oturnustum.okul muduru ogretmenler basıma toplanmıstı benı cok sevmıslerdı . Annemı aradıklarında...

Sayfayı Paylaş