gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

susmaktaki yedi güzellik..

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

Susmada yedi bin hayır vardır.Bu iyilik ve güzellikler yedi cümlede toplanmıştır.Her cümlede bir hayır bulunur.ki bunlar; 1-sükut, hiç yorulmadan yapılan bir ibadettir

2-hiçbir ziynete ihtiyaç duyulman takılan süstür

3-hiçbir idareciye muhtaç olmadan elde edilen bir devlettir

4-duvarsız bir kaledir

5-hiç kimseye itibar etmeden elde edilen bir zenginliktir

6-katip(hafaza) meleklerini dinlendirmektir

7-insanın ayıbını kapatmaktır​

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: susmaktaki yedi güzellik..
    emeğine sağlık

susmaktaki yedi güzellik.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Susmak

Susmak

Kişi rüyasında konuşma isteği duymasına karşın susuyorsa bir konuda şaşıracak ve çaresiz kalacak demektir.
  2. Susmak..

Susmak..

Adam bilinçsizce uzandı, üzerine eğilmiş, merakla yüzüne bakan karısının sol memesini tuttu, sıkmaya çalıştı. Sıkamadı. Kadın utanç ve panikle adamın elini aldı yatağa bıraktı. Bir taraftan yaptığına üzülerek… Atlatabilir miydiler yine? Son bu kadar yakın mıydı? Bu kez umutsuz görünüyordu. Doktorlar gelip gidiyor, hemşireler koşturuyor, hiçbir şey iyiye gitmiyordu. Zaman kavramı kaybolmuştu....
  3. SUsMaK

SUsMaK

DOKUNSALAR AĞLAYACAĞIM ‘İyi’ demek adettendir ya ! ‘İyiyim’ dedim… Değilim. Anlatılması zor bir duygu içimde ki. Her harf Her kelime Ve her cümle, olduğundan ya çok basit ya da daha karmaşık bir hale getiriyor dilime getiremediklerimi. Birgün konuşmayı unutmak, sadece susmak istiyorum. Birgün susmayı unutmak, olur olmaz konuşmak istiyorum. ‘Kime, neye konuşursan konuş’ diyorum…...
  4. Yedi..

Yedi..

dünyada varsayılan 7 kapı bunlari biliyormuydunuz, sayilar, yedi, nefsin mertebeleri, bakmadan gecmeyin, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Hafta 7 gün, Gökkuşağı 7 renk, Dünyanın 7 Harikası kabul görmüş, Soyumuz 7 göbek, Dünyada varsayılır 7 kapı, Büyük Ayı 7 yıldız'lı, İnsan 7 çakralı, Nota sayısı 7, İslam dininine göre Kainat 7 safhada yaratıldı, Kabe'nin...
  5. Susmak

Susmak

susmak Susmak kabullenmek değil cevaptır,Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa.......!!!!

Sayfayı Paylaş