gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sütlü Nuriye nasıl yapılır kızlarr

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam kızlar. Şu pastanelerde yediğimiz sütlü nuriyeyi evde de yapabilirmiyiz. Ben çok seviyorum ve zırt pırt alamıyor insan, evde yapabilesek ne güzel olur. Yapılırmı evde, tarifi nasıl yapılıyorsa ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    4 su bardağı un
    2 yumurta
    1 su bardağı süt
    1 çay bardağı sıvı yağ
    1 yemek kaşığı sirke
    1 tutam tuz

Şerbeti için
    5 su bardağı şeker
    2,5 bardak su
    Limon

Nnişasta

Dövülmüş fındık
    250 gram margarin

Yapılışı

Unu eleyip ortasını açın.Unun ortasına yumurtayı kırın,sütü,yağı,sirkeyi ve tuzu koyup karıştırarak unu yavaş yavaş bu sıvı karışıma yedirerek yoğurun.Kulak memesinden biraz sert olacak üstüne ıslak bez serip 20 dakika buzdolabında dinlendirin.Hamuru üçe bölüp her parçayı 14 parçaya bölün.Her 14 yumağı nişastayla tabak büyüklüğünde açın aralarına bol nişasta serpin ve üst üste dizin.en üstteki hamura nişasta atmayın.Hamurlara elinizle bastırın.(3 tane 14 katlı hamurunuz olacak.)14 katlı hamuru tepsi büyüklüğünde açın.Yağlanmış tepsiye ilk hamuru yayın ve fındığın yarısını dökün.2. ve 3. hamurları aynı şekilde açıp aralarına fındık döküp, dilimleyin.En üste margarini eritip dökün.170 derecede üstleri kızarana kadar pişirin.Fırından çıkan tatlı soğuduğunda şerbeti hazırlayın.Şeker ve suyu iyice kaynatın kaynayınca sütü ilave edip altını kapatın.Soğuyan Tatlının üzerine şerbeti dökün ve bekletin afiyet olsun...

3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    bak canım çok güzel bir tarif biliyorum şimdi bir adet nuriye :D bir kilo da süt veee döüstünden sütü alsana sütlü nuriyeee hahaha:dp8:nası ama

Sütlü Nuriye nasıl yapılır kızlarr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sütlü nuriye tatlısı

Sütlü nuriye tatlısı

sütlü nuriye sütlü nuriye tatlısı sütlü nuriye tatlısı,sütlü nuriye tarifi,sütlü nuriye baklavası,sütlü nuriye nerenin tatlısı,sütlü nuriye tatlısının tarifi,sütlü nuriye tatlı tarifi,sütlü nuriye oktay usta,kolay sütlü nuriye tatlısı Küçüklüğümden belli Nuriye isminde birini görsem hep "heyy sütlü Nuriye" derim :) Neden mi; tabi ki bu tatlı yüzünden :D:D Sanırdım ki, tüm...
  2. Sütlü Yumurta Nasıl Yapılır ?

Sütlü Yumurta Nasıl Yapılır ?

Sütlü yumurta tarifi Sütlü yumurta yapılışı Sevgili melekler, özellikle ailecek yapılan pazar kahvaltıları için harika bir seçenek olabilecek sütlü yumurta tarifi ile karşınızdayız :) Sütlü yumurta için gerekli olan malzemeler: 4 adet yumurta 1 çay bardağı süt 1 çorba kaşığı tereyağı 1 tutam tuz Sütlü Yumurtanın yapılışı Yumurtaları az tuzla çırpın. Tavaya tereyağını koyun ve yağ...
  3. Sütlü Zencefil Çayı nasıl yapılır

Sütlü Zencefil Çayı nasıl yapılır

Kızlar sizden biliyorsanız benimle Sütlü Zencefil Çayı tarifini paylaşmanızı rica ediyorum nasıl yapılıyor bu Sütlü Zencefil Çayı lütfen yazın bana
  4. sütlü ıspanak çorbası nasıl yapılır

sütlü ıspanak çorbası nasıl yapılır

sütle ıspanağı bir arada düşünmemiyorum ama böyle bir tarif varmış, sütlü ıspanak çorbası , nasıl yapılır bilen var mı ?
  5. sütlü kahve nasıl yapılır

sütlü kahve nasıl yapılır

Arkadaşlarım oturmaya gelecek annem de evde yok.Sütlü kahve yapıyordu annem ama ben nasıl yapılır bilmiyorum.Burdan yazarmısınız arkadaşlarıma yapacam :D

Sayfayı Paylaş