gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Tarihi ipekyolu üzerinde ki ülkelerin isimlerini istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar melekler :D Ben bir genel kültür sorusu sormak istiyorum, ipek yolu üzerinde bulunan ülkeler hangileri acaba ? Aaraştırma ödevim var da, yardımcı olursanız sevinirim..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, İpek Yolu Çin'den başlayarak Anadolu ve Akdeniz aracılığıyla Avrupa'ya kadar uzanan ve dünyaca ünlü ticaret yoludur.

İpek Yolu sadece tüccarların değil, aynı zamanda, doğudan batıya ve batıdan doğuya bilgelerin, orduların, fikirlerin, dinlerin ve kültürlerin de yolu olmuştur.

Tarihi ipekyolu üzerinde ki ülkelerin isimlerini istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyadaki ülkelerin tarihi!!!

Dünyadaki ülkelerin tarihi!!!

dünyadaki ülkeler afganistanın bağımsızlık mücadelesi dünyamızdaki ülkeler dünyamızın ülkeleri Afganistan Arjantin Arnavutluk Azerbaycan Belçika Bosna-Hersek Brezilya Bulgaristan Cezayir Çin Danimarka Endonezya Fas Filistin Güney Afrika Cumhuriyeti Güney Kore Hindistan Hollanda Hırvatistan İngiltere İran İrlanda İspanya İsrail İsveç İsviçre İtalya Japonya Kanada Kazakistan Kenya Kolombiya...
  2. Ki kız isimleri

Ki kız isimleri

asil kız isimleri Kibar: nazik, seçkin Kibariye: ince, zarif cömert, asil
  3. Sayılar Tarihi Üzerine Bilgiler

Sayılar Tarihi Üzerine Bilgiler

sayılar bulunmadan önce çokluklar nasıl belirtiliyordu sayıların tarihçesi çokluklar nasıl belirtilir sayılar bulunmadan önce belirtilirdi çoklukların belirtilirdi Sayılarında tarihimi olurmuş demeyin oluyormuş buyrun size sayılar tarihi üzerine kısa kısa bilgiler :tik: Yazılı tarihe göre matematikle ilgili ilk bilginler, milattan önceki Yunan bilginleridir: Bu dönemde Tales, Pisagor,...
  4. Nasrettin Hoca'nın Ülkelerdeki İsimleri

Nasrettin Hoca'nın Ülkelerdeki İsimleri

nasrettin hoca, isimi, ülkeye göre, nedir, değişiyor mu, hakkında bilgi burada Sanırsam ben bugün Nasrettin Hoca konularına takmış vaziyetteyim ve yine bir Nasrettin hoca konusu ile sizlerle birlikteyim. Şimdi de Ülkelere göre Nasrettin hoca isimlerini sizler için araştırdım ve paylaşıyorum.. Afganistan >>> Mullah Nasruddin Nasredin Hoxha >>> Albanien Mulla...
  5. Ülke Bayrakları ve İngilizce İsimleri

Ülke Bayrakları ve İngilizce İsimleri

İngilizce Ülkelerin Bayrakları ülkelerin ingilizcesi Merhaba Melek'ler, bu sayfamızda Ülkelerin bayrakları ve ingilizcesini öğreniyoruz. "Aman banane, ne işime yarar ki" demeyin emin olun ki mutlaka gün gelir edindiğiniz bilgi bir işinizi görür, kim bilir milyoner siz olursunuz :D:D

Sayfayı Paylaş