gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Tarihte İlk Defa Seri Üretim Yapılan Otomobil Markası Hangisidir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Tarihte İlk Defa Seri Üretim Yapılan Otomobil Markası Hangisidir ? Lütfen cevap verin biliyorsanız

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba arkadaşım...
    Tarihte İlk Defa Seri Üretim Yapılan Otomobil Markası

Tarihte İlk Defa Seri Üretimi Yapılan Ford Marka otomobildir..1908 yılında ABD'li Henry Ford T modeli adındaki ilk seri üretim otomobili yaptı. İlk üretim bandı fikrinin de babası olan Ford 1913 de günde 1000 araba üretebiliyordu.

Tarihte İlk Defa Seri Üretim Yapılan Otomobil Markası Hangisidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Honda hidrojenli otoda seri üretimde

Honda hidrojenli otoda seri üretimde

JAPON otomotiv devi Honda, hidrojenle çalışan yakıt hücreli araç üretimine başlıyor. Yükselen petrol fiyatları arasında, yakıt tasarruflu, sıfır-emisyonlu, çevre dostu aracın ticari olarak üretimine başlanacağı haberi geldi. Hidrojen ile oksijenin biraraya getirilmesiyle elektrik enerjisi üreten bu teknoloji, atık olarak ise sadece ısı ve su ortaya çıkarıyor. Petrol kaynaklarının tükenecek...
  2. iLk DeFa üŞüYoRuM

iLk DeFa üŞüYoRuM

seninle ilk defa Dönme çünkü vazgeçtim senden.Dönme çünkü seni istemiyorum. Dönme çünkü seni çok seviyorum,gidişlerine dayanamıyorum. Al artık tüm hoşçakallar senin olsun Söz verdim kendime bu gece seni unutuyorum adını bir sigaar üzarine yazdım ve sigarayı içime çektikçe bitirecektim seni yok olacaktın. yavaş yavaş çektim içime seni..... Ama nerden bilecektim ki seni unutmak...
  3. Rus otomobil devi üretimi durdurdu

Rus otomobil devi üretimi durdurdu

Rusya'nın en büyük otomobil üretici firması OAO AvtoVAZ, parça sıkıntısı nedeniyle üretimini durdurdu. OAO AvtoVAZ Sözcüsü Natalya Sidaruk yaptığı açıklamada, Lada marka otomobillerin de üreticisi olan yüzde 25'i Fransız Reanult'a ait şirketin, yeterli parça temin edemediğinden üretimini durdurduğunu bildirdi. Uzmanlar, OaO AvtoVAZ'a parça sağlayan yan sanayi şirketleri...
  4. Bilgisayari ilk defa kullananlar

Bilgisayari ilk defa kullananlar

bilgisayarimin kahve tutacagi kirildi... ilk defa bilgisayari olan kisi bilgisayarini cok yonlu kullanmaya calisir. +abi bilgisayarimin kahve tutacagi kirildi,bir baksan iyi olacak ?hani hangisi ? +iste abi burasi ?kardesim o kahve tutacagi degil , cd-rom cd'leri oraya takarsin bilgisayar onlari oyle calistirir... dikis dike dike alistim... teyzemiz ev hanimidir.Cocuguna aldigi...
  5. En İyi Araba Markası Hangisi ?

En İyi Araba Markası Hangisi ?

En İyi Araba Markası Hangisi En İyi Araba Modeli Herkesin keyfi zevki farklıdır melekler :) Özellikle birbirinden değişik araba modelleri içinde herkesin favorisi olan modeller de çeşitlidir. Peki sizin favori araba markanız hangisi? Gerçi her sene çıkan değişik özelliklerde ve modellerde araçlari takıntılı olduğumuz markalardan bile vageçmemizi sağlayabiliyor. Şimdi ben bazı araba...

Sayfayı Paylaş