gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tasavvuf ile ilgili resimler

Konu, 'Tasavvuf' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tasavvufi resimler 00.jpg

tasavvufi resimler 0.jpg

tasavvufi resimler 1.jpg

tasavvufi resimler 2.jpg

tasavvufi resimler 3.jpg

tasavvufi resimler 4.jpg

tasavvufi resimler 5.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Eylül 2016
  2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: tasavvuf ile ilgili resim
    emeğine sağlık

3. perize

perize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap: tasavvuf ile ilgili resim

emegine saglik tsklerr

4. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Tasavvuf ile ilgili resim konusunu incelediniz. Tasavvuf hakkında ki bilgiler için aşağıda ki linki ziyaret ediniz.

Tasavvuf nedir

Tasavvuf, kalbi saf yapmak, kötü huylardan temizlemek ve iyi huylarla doldurmak demektir. Tasavvuf hâl işi olduğu için, yaşayan bilir, tarif ile anlaşılmaz.

Tasavvuf ilmi, kalb ile yapılması ve sakınılması gereken şeyleri ve kalbin, ruhun temizlenmesi yollarını öğretir. Buna (Ahlak ilmi) de denir.

Tasavvuf ehli, kendi derecesine göre, tasavvufu tarif etmiştir. Birkaçı şöyle:

Tasavvuf, dinin emirlerine uyup, yasaklarından kaçarak kalbi kötü huylardan temizleyip, iyi huylarla doldurmak demektir.

Tasavvuf, sünnet-i seniyyeye yapışmak ve bid'atlerden kaçmaktır.

Tasavvuf, nefsin iman ve itaat etmesi, bütün ibadetlerin ve bütün hayırlı işlerin hakiki ve kusursuz olmasıdır. Allahü teâlânın lütuf ve ihsanı ile daha yükseklere çıkanlar da olur.

Tasavvuf, fâni olan her şeyden yüz çevirip, baki olana bağlanmaktır.

Tasavvuf, İslam ahlakı ile süslenmektir.

Tasavvuf, ölmeden önce ölmektir.

Tasavvuf, baştan başa edeptir, tamamen edepten ibarettir.

Tasavvuf, kadere rızadır.

Tasavvuf, Hak teâlâya inkıyaddır, kayıtsız şartsız teslimiyettir.

Tasavvuf, emeli bırakıp amele devam etmektir.

Tasavvuf ile ilgili resimler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkçe ile ilgiLi karikatür ve resimler

Türkçe ile ilgiLi karikatür ve resimler

türkçe ile ilgili karikatür türkçe ile ilgili karikatürler türkceyle karikatürler resimler karikatürleri
  2. Kar ile ilgili resimler

Kar ile ilgili resimler

kar ile ilgili bilgiler kar ile ilgili resimler resim resımlerı Kar bence sadece camdan izlendiğinde güzel çünkü (ufffff ) dışarısı çok soğuk .... 2 gün önce kaöydeydim ve kar yağıyodu Allah ım biraz dolaşıp geziniyim die geldiğim köyde eve tıkandım kaldım.... Ewet bu günden sonra kardan nefret ediyorum :dil:
  3. Kadınlar Günü ile ilgili resimler

Kadınlar Günü ile ilgili resimler

Kadınlar Günü ile ilgili resimler Kadınlar Günü resimleri Dünya Kadınlar Gününü şimdiden kutluyor ve yer yüzünde ki tüm kadınlara Kadınlar Günü ile ilgili resimler sunuyoruz bu sayfamızda. Buyrun Melek'ler.
  4. 2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Güzel Resimler

2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Güzel Resimler

İlköğretim Haftası Fotoları İlköğretim Haftası Resimleri Sevgili melekler, sizlerle en son paylaştığımız ilköğretim haftası kutlama programı örneğinin ardından bu sayfamızda da çeşitli etkinliklerde ki öğrencilerin de görüntülendiği İlköğretim Haftası Resimleri ile karşınızdayız.. :)
  5. Öğretmenler günü ile ilgili yazılı resimler

Öğretmenler günü ile ilgili yazılı resimler

öğretmenler günü resimleri,24 kasım resimleri,öğretmenler günü ile ilgili resimli mesajlar,2014 öğretmenler günü mesajları hakkında bilgiler Öğretmenler gününe sayılı günler kaldı. 2014 yılının Öğretmenler Günü 24 Kasım Pazartesi kutlanacak. Hem öğretmenleri hem de öğrencileri tatlı bir heyecan sardı. Öğrenciler anne ve babalarından sonra kendileri için en önemli insanın bu özel gününü en...

Sayfayı Paylaş