gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Teacher Training Programı

Konu, 'Egitim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

teacher programı Teacher Training Programları, İngiltere’de ve Amerika’da düzenlenmektedir.

Teacher Training, anadili İngilizce olmayan kişilere İngilizce eğitimi verilmesine yönelik öğretmen yetiştiren programın adıdır. Teacher Training Programları, İngiltere’de ve Amerika’da düzenlenmektedir. Teacher Training programları adaylara hem kısa dönem hem de uzun dönem eğitim seçenekleri sunmaktadır.
    Teacher Training Programları ile Teaching of English as a Foreign Language (TEFL) (İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğretme) konusunda uzmanlaşan öğretmenler/öğretmen adayları, kurs süresince hem modern ingilizce öğretme teknikleri hakkında bilgi edinir, hem de dersleri daha interaktif hale getirebilmek için yaratıcı metodlar öğrenirler. Ayrıca Teacher Training Programları, katılımcılara İngilizce telaffuz, ders hakimiyeti, öğretim teknikleri, güncel kaynaklar ve profesyonel bir öğretim stili edinme gibi konularda da yardımcı olmaktadırlar.

Program İçeriği:
    • TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) metodları
    • Sınıf incelemeleri&değerlendirmeleri
    • ""Language awareness"" (Dil Duyarlılığı) seminerleri
    • Kişisel geri beslemeler
    • Pratik öğretim
    • Pratik öğrenim kritikleri
    • Pratikte verilecek derslerin hazırlanması ile ilgili yardım
    Adaylar, ayrıca Cambridge CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults), Trinity CertTESOL (The Trinity College London Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) veya SIT TESOL kurslarına katılarak bu sertifikalara da sahip olabilirler. Özellikle CELTA, bu sertifikalar arasında en çok geçerliliği olan ve dolayısıyla en çok tercih edilendir.

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Teacher Training Programı
    Öğretmen Yenileme Kursları

Mesleği öğretmen olan kişilere, İngilizce hakkında güncel bilgiler vermek ve kişilerin öğretme metodlarını geliştirmek amacıyla sunulan kurslardır. Öğretmen yenileme kursları, genel olarak 2 haftalık paketler halinde hazırlanmaktadır.

Programın İçeriği:
    Dünyadaki güncel, politik, sosyal ve kültürel durum hakkında bilgi edinilmesi ve konular üzerinde tartışılması
    Güncel edebiyat konularıyla ilgili yorumlar yapılması
    Yeni yazılan kitaplar hakkında tartışılması
    Dil bilgisi öğretiminde yaratıcı unsurlar konusunda bilgi edindirilmesi ve bilgilerin yenilenmesi

Teacher Training Programı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. H1 Programı

H1 Programı

H1 vizesi ABD'ye "uzmanlık isteyen iş" alanlarında çalışmak üzere geçici olarak gelmek isteyen bireylere verilir. H1 programında "uzmanlık isteyen iş" kavramı, lisans, yüksek lisans veya eşdeğer bir eğitim sonrası kazanılmış uzmanlığın teoride ve pratikte uygulandığı bir iş dalı anlamındadır (mimarlık, mühendislik, tıp, hukuk, muhasebe gibi.) H-1 vizesine sadece...
  2. Autogenic Training

Autogenic Training

Yoga ilkelerini uygulayan Schultz, nevroz tedavisinde kas gevşetme ve jimnastik yöntemlerini uygulamaya başlamıştır. Hastaya her bir kas grubunu ve sonucunda bütün vücudunu gevşetebilmesi öğretilir. Bu yöntem otojeniktir; yani hasta kendi-kendine uygular, fakat her gün devam etmek şarttır. Nevroz ve psikosomatik bozuklukların tedavisi bakımından Avrupa'da çok popüler olan otojenik eğitim ile...
  3. Americas Army: M16 Field Training

Americas Army: M16 Field Training

http://www.oyuncinim.com/veri/americasarmym16fieldtraining.swf
  4. Counter Strike: Training Area

Counter Strike: Training Area

http://www.oyuncinim.com/veri/counterstriketrainingarea.swf
  5. Rojinname programı

Rojinname programı

kürtçe şarkılar ve anlamları kürtçe şarkıların türkçe anlamları ninniler ninni ninni sözleri TRT nin yapmış olduğu kürtçe programın sunuculuğunu ünlü şarkıcı Rojin yapıyor zaman zaman eleştirilere maruz kalan sanatçı bakalım neler diyor bu eleştiriler hakkında.... DERDİ PARA DEĞİL! TRT ŞEŞ’İN EN ÇOK REYTİNG ALAN PROGRAMINI YAPAN ROJİN, KÜRT KİMLİĞİ YÜZÜNDEN DAHA ÖNCE DEFALARCA SORUN...

Sayfayı Paylaş