gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Tekrar Düşük Olmaması Ne Yapmalıyım ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; tekrar düşük yapmamak için neler yapılmalı hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, bayanların evlenip ilişkilerini ve hayatlarını rayına oturttuktan sonra istedikleri ilk şey bir bebek sahibi olmaktır. Ancak hayatta insanın başına herşey gelebiliyor. Bazen gebelikler düşükle sonuçlanabiliyor. Böyle bir durum başınıza geldiyse öncelikli olarak moralinizi bozmamanız ve hayata küsmemeniz gerekir. Çünkü psikolojinin hamile kalmaya etkisi çok büyüktür. Peki ilk deneme düşükse bundan sonra tekrarlamaması için neler yapmanız gerekiyor ?

Düşük riskini azaltmak veya tekrar düşük gelişmesini önlemek için öncelikle düşük riskini arttırıcı faktörlerden uzak durulması gerekir. Örneğin sigara, alkol, stres gibi faktörlerden uzak durmak gerekir.

Bunun dışında düşüğe neden olduğu bilinen bir hastalık veya patoloji varsa tekrar hamile kalmadan önce mutlaka doktor denetiminde gerekli tedavi ve önlemler alınmalıdır. Örneğin düşüğe neden olarak rahim içerisinde bir patoloji (myom, septum gibi) saptanmışsa ameliyatla bunun tedavisi gerekir. Pıhtılaşma (trombofili) faktörlerinde bir anormallik düşük nedeni olarak saptanmışsa buna yönelik ilaç tedavileri ile tekrar düşük yaşanması önlenebilir

Tekrar Düşük Olmaması Ne Yapmalıyım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kansızlık nedir? Kansızlığın olmaması için neler yapmalıdır?

Kansızlık nedir? Kansızlığın olmaması için neler yapmalıdır?

kansızlık için ne yapılmalı kansizlik icin ne yapilmali kansızlık için yapmalı kansizlik icin yapmali Gebelikte pek çok sebeple kansızlık görülebilir. Bunlardan en sık görüleni yetersiz beslenme sonucu oluşan demir eksikliğine bağlı kansızlıktır. Gebelikte gerek annenin gerekse bebeğin artan gereksinimi nedeni ile içinde demir bulunan hapların (kan hapı) kullanılması önerilir. Kan hapları...
  2. Düşükten Sonra Ne Yapmalı?

Düşükten Sonra Ne Yapmalı?

Kadınların 21’inci gebelik haftasından önce bebeklerini kaybetmesi düşük olarak tanımlanıyor. Bir veya birden fazla kayıp olduğunda bu durum, ‘tekrarlayan düşük’ olarak isimlendiriliyor ve infertilite (kısıklık) tedavisi gerektirebiliyor. Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sema Demirsoy, bir kez düşük yapıldıktan sonra ikinci gebelik için anne adayının...
  3. İlk gebeliğimde düşük oldu tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım

İlk gebeliğimde düşük oldu tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım

Kızlar ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı ve şu anda yeniden hamileyim tekrar düşük olmaması için neleri yapmamı tavsiye ediyorsunuz. Lütfen aydınlatın beni sağolun.
  4. Çocuğumun obez olmaması için ne yapmalıyım?

Çocuğumun obez olmaması için ne yapmalıyım?

bebeğim obez mi obez olmamak için Dünyada çığ gibi büyüyen obezite bizlerin eski fikirlerindeki kilolu bebek sağlıklı bebek fikrinin ne kadar yanlış olduğunu ortaya koyuyor. Bebeğiniz doğduğu andan itibaren doktorunuz normal kiloda diyorsa ona daha fazla kilo aldırmak için uğraşmayın! Çünkü bebeğinizin damak tadını siz oluşturuyorsunuz ve obez olmasını da ancak siz önleyebilirsiniz. Nasıl...
  5. düşükten sonra tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım ?

düşükten sonra tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım ?

Merhaba.Ben bir düşük yaşadım, çok kötü günler geçirdim.Şimdi tekrar düşük olmaması için neler yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş