gebe
  1. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18

Temcit Pilavı gibi ne demek?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Moss tarafından paylaşıldı.

temcit ne demek temcit pilavı nasıl yapılır pilavı tarifi Bilenler bilmeyenlere aktarsınnn :):)
    [FONT=verdana,geneva]“Temcit Pilavı Gibi” deyimini hepimiz sık sık kullanırız. Herhangi bir şeyi sürekli tekrarlamak anlamına gelen Temcit Pilavı’nın ne kökenini büyüklerimizin çoğu muhakkak biliyordur. Ancak gençler için pek tanıdık bir deyim olduğunu sanmıyoruz. Bu deyimin Ramazan kökenli olduğunu biliyor muydunuz?[/FONT]
    [FONT=verdana,geneva]Temcit Pilavı, akşam iftar için pişirilmiş ancak bitmemiş ve sahurda da tekrar sofraya konmuş pilavı tarif etmek için kullanılan bir terim. Pilav, bilindiği üzere pişirildiği anda tüketilmesi tavsiye edilen, en lezzetli tüketimi bu şekilde gerçekleştirilen bir yemektir. İkinci kez ısıtılan pilav makbul değildir. Dolayısıyla ‘’Temcit Pilavı Gibi’’ tabiri de, bir konunun bayatlaması, birkaç kez gündeme getirilerek can sıkıcı hal alması anlamına gelir.[/FONT]

[FONT=verdana,geneva]Kaynak: kadın haberleri
    [/FONT]

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
Temcit Pilavı gibi ne demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  2. adam gibi adam ne demek?

adam gibi adam ne demek?

adam ne demek adamın dibisin ne demek Mehmet Coşkundeniz, Twitter’dan “Adam gibi adam tarifiniz nedir?” diye sordu, kadınlar cevapladı. İşte kadınlardan adam gibi adam tarifleri:) Dürüsttür. Güven verir. Kadınına aşıktır. Ayrıldıktan sonra yaşananlara saygı duyar ve ayrıldığı kişiyi karalamaz. Maskesiz bir şekilde kadını kendine aşık eder. Özü sözü birdir. “Sen benden...
  3. Paul McCartney gibi soyadlardaki kişinin İskoç kökenli olduğunu gösteren Mc ne demek

Paul McCartney gibi soyadlardaki kişinin İskoç kökenli olduğunu gösteren Mc ne demek

Paul McCartney gibi soyadlardaki kişinin İskoç kökenli olduğunu gösteren Mc ne demek? Lütfen sorumun cevabını biliyorsanız yazın.
  4. dama taşı gibi oynatmak ne demek

dama taşı gibi oynatmak ne demek

Bir yerde okudum anlayamadım.Dama taşı gibi oynatmak ne anlama geliyor acaba ?
  5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

Bonzai Nedir, Ne Demektir?

bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş