gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tetanoz aşısı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

tetanoz aşısı olduktan sonra kaç gün içinde banyo yapmalıyız?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Aşıyla banyo arasında hiçbir bağlantı yok.İstediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz.Ayrıca forumumuzda bulunan Tetanos adlı konuyu inceleyebilirsiniz...

3. dilek  kara

dilek kara Forum Okuru

şey ben dün tetanoz aşısı oldum fakat banyo yapmak istiyorum ama kolum şiştiği için yapamıyorum lütfen bi cevap verirmisiniz

tetanoz aşısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tetanoz asisini ihmal etmeyin

tetanoz asisini ihmal etmeyin

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sesin Kocagöz, "Bulaştığında ölüm oranı yüksek olan tetanozdan korunmak için yetişkinlerin 10 yılda bir aşılanması gerekiyor" dedikten sonra şu bilgileri verdi: Ölümcül sonuçlar doğurabilir “Halk arasında genellikle paslı çividen bulaştığı bilinen tetanozun aslında pek çok yerden bulaşma nedeni var....
  2. Tetanoz

Tetanoz

Tetanoz normalde toprakta yaSayan bakterilerin neden oldugu bir hastaliktir. Bu bakteriler genelde hasyvan diSkisi içeren toprakta bulunabilirler. Kesik, çizik, siyrik veya bir Seyin cilde batmasi sonucunda tetanoz mikrobu kana kariSabilir. bagiSik olmayan bir insanda diken batmasi gibi ufak bir yara dahi tetanoza neden olabilir. insan her yaSta tetanoz olabilir.|Belirtiler:|onceleri baS...
  3. Hamilelikte Tetanoz Aşısı

Hamilelikte Tetanoz Aşısı

hamilelikte tetanoz aşısı ne zaman yapılır tetanoz aşısının yan etkileri gebelikte aşısı hangi haftalarda yapılır hamilelikte aşısının yan etkileri gebelikte Hamilelik döneminde bir çok aşı sakıncalıdır ama tetanoz aşısı bu dönemde yapılabilen aşılardandır. Anne adaylarına yapılan tetanoz aşısı, doğum sırasında anne ve bebeğin öldürücü hastalıktan korunması açısından son derece önemlidir....
  4. Meningokok aşısı

Meningokok aşısı

meningokok aşısı nerede bulunur meningokok aşısı, nedir, aşı, nerede bulunur, yan etkileri, ne zaman yapılır, profilaksisi, menenjit, profilaksi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, 24 Nisan Dünya Menenjit Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Menenjitin enfeksiyon hastalıkları içinde en ağırı olduğunu hatırlatan...
  5. Gebelikte Yapılması Gereken Aşılardan Biri Tetanoz Aşısı

Gebelikte Yapılması Gereken Aşılardan Biri Tetanoz Aşısı

Bu konu gebelikte yapılan aşılardan tetanoz aşısı hakkında bilgilere yer vermektedir. Gebe kaldığınız andan itibaren beslenme düzeninizi ve günlük aktivite olayları bir düzene koymanız gerekiyor. Ruten doktor kontrollerinizi bebeğinizin ve sizin sağlığı açısından ihmal etmemelisiniz. Gebelikte yapılması gereken testler ve aşılar vardır. Sizlere bu yazımız da gebelikte mutlaka yapılması...

Sayfayı Paylaş