gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Tevhid Kirmeni İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Dertlilerin dermanın da güzellerin fermanın da hre gün tevhir kirmeninde
    eğiririm muhammedi
    sallallahu alellebi
    muhammedin ve aleyhii
    dervişlerin hayır ile allah allah
    deyur ile aşk muhabbet suyu ile
    yuğururum muhammedi
    sallallahu alellebi
    muhammedin ve aleyhiii
    gönlüm kara çalı gibi
    eser harbi yeli gibi
    mecnun gibi deli gibi
    çağırırım muhammed

Tevhid Kirmeni İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tevhİdİ Tedrİsat Kanunu

Tevhİdİ Tedrİsat Kanunu

Tevhid-i Tedrisat Kanunu ile eğitim birliği bir sistem olarak benimsenmiş bulunmaktadır. Yeni Türkiye'nin kültür hayatında çok önemli bir aşamayı başarıya ulaştıran Tevhid-i Tedrisat Kanunu, aslında büyük bir kültür hamlesidir. Eğitimin birleştirilmesi ile, özellikle 19. yüzyıl sonlarından beri Türkiye eğitiminde görülen medrese ve okul (mektep) diye devam eden ikililiğe son verilmiştir....
  2. kelimeyi tevhid

kelimeyi tevhid

tevhid nasıl yapılır kelimeyi tevhit nasıl yapılır tevhit kelimeyi Kelimeyi tevhit Rüyada kelime-i sahadet getirerek, La ilahe illallah dediginizi görmek, imaninizin çok kuvvetli olduguna. bunu her zaman tekrarlayarak daima iman tazelemeniz gerektigine, ibadete devam etmenize ve ibadetle mesgul olan insanlarla daima birlikte olmaniz gerektigine isarettir.
  3. Tevhidde  Kolaylık Var

Tevhidde Kolaylık Var

Her şeyin yüzünde, atomlardan gezegenlere kadar öyle bir damga, mühür var ki, aynada güneşin görüntüsü güneşi gösterdiği gibi, o mühür aynası da, Allah'ın varlığına ve birliğine işaret eder Bütün mevcudat, tek olan yaratıcıya isnat edildiğinde, bir tek mevcut hükmünde kolaylaşır Eğer Vâhid ve Ehad olan Allah'a verilmezse, bir tek mahlûkun icadı bütün mevcudat kadar müşkülleşir Bir çekirdeğin...
  4. Tevhid İlahisi

Tevhid İlahisi

tevhid ilahisi Buyruğun tut Rahmân'ın tevhide gel tevhide! Tâzelensin imanın tevhide gel tevhide! Müşkilde kalan kişi güç etme âsan işi Bırak gayrı teşvişi tevhide gel tevhide! Sen seni ne sanırsın fâniye aldanırsın Hoş bir gün uyanırsın tevhide gel tevhide! Yaban yerlere bakma canın odlara yakma Her gördüğüne akma tevhide gel tevhide! Hüdâi'yi gûş eyle aşka gelip cûş eyle Bu...
  5. Rüyamda Kelime-i Tevhid okumak?

Rüyamda Kelime-i Tevhid okumak?

şuan 7 haftalık hamileyim ve rüyamda yanımda bir adam var ve elinde bir tablo üzerinde altın renkli yazılılarla arapça bişiler yazıyor. Adam okuyamıyor dönüp adama " Lâ ilâhe illallah Muhammeden Resûlullah " yazıyor diyorum. Bunun anlamı nedir? Birde boynuzları kocaman bir koç gördüm üzerime geliyordu boynuzlarından tuttum imdaaat diye bağırmaya başladım..

Sayfayı Paylaş