gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Tığ İşi Trabzon İğnesi Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

tığ işi trabzon iğnesi trabzon iğnesi tığ işi trabzon iğnesi nasıl yapılır

Bir tığ işi örneğiyle karşınızdayız melekler :) Bu örneğin adı tığ işi trabzon iğnesi. Yapılışı da gayet kolay. :) Hemen resimlerle birlikte nasıl yapıldığını anlatalım..

TRABZON İĞNESİNİN ÇEŞİTLERİ

Değişiklik, tığı ilmeğe geçirmeden önce, ipliği tığ üzerinde birkaç kere dolamaktan ibarettir

ÇİFT TRABZON İŞİ VEYA İLMEĞİ

Trabzon iğnesi yapın, ama önce ipliği tığa iki kere sarın. Sonra da ilmekleri tığdan ikişer ikişer boşaltın.

ÜÇLÜ VE DÖRTLÜ TRABZON İĞNESİ

Trabzon iğnesi yapın, ama önceden ipliği tığa üç kere sarın, sonra da ilmekleri ikişer ikişer boşaltın. Dörtlü trabzon ilmeği için de aynı biçimde başlayın, ama önce ipliği tığa dört kere dolayın, sonra da ilmekleri ikişer ikişer boşaltın.

ÖRGÜNÜN BİTİRİLMESİ

İstenilen uzunluğa erişince,sıranın sonunda kayma ilmekle bir zincir yapın, ipliği kopartıp son ilmekten geçirin.

SIRA DÖNMEK İÇİN ZİNCİR ATMA

Gidiş sırasını ve geliş sırasını örerken, sıranın sonuna gelince döneceksiniz. Ama dönmeden önce bir zincir çekin. (Buna uçan zincir denir.)Dönmek için atılan zincir sayısı, örgüde- kullandığınız ilmek sayısına göre değişir. Verdiğimiz renkli tablo şu esasları açıklar:

TIG İKİ BRIT ARASINA GİRİYOR

Sık iğnenin veya trabzon iğnesinin bazı çeşitleri, tığı örgüye başka yollardan daldırmak suretiyle elde edilir. Birinci çeşitte tığı ördüğünüz sıranın iki bacağı arasından geçirin ve ipliği fazla çekmeden işleyin.

TIG İKİ BRIT ARASINA ENLEMESİNE GİRİYOR

ikinci çeşitte örgü, kabartma ilmek izlenimini verir. Tığı enlemesine ördüğünüz sıranın iki bacağı arasına daldırıp ipliği çekmeden işleyin

Tığ İşi Trabzon İğnesi Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ince tığ ile lif nasıl yapılır video

ince tığ ile lif nasıl yapılır video

ince tığ ile lif nasıl yapılır video varsa yardımcı olun bana yaa örmek istiyorum.
  2. Tunus İşi Örgü Nasıl Yapılır ?

Tunus İşi Örgü Nasıl Yapılır ?

Tunus İşi Örgü Tekniği Tunus İşi Örgü Teknikleri Yapılışı Örgü teknikleri içinde en güzellerinden biri olan tunus işi örgüler özellikle bebek kıyafetlerinde çok güzel duruyor melekler :) Tunus işi yelekler, hırkalar ve süveterler örebilmeniz için işte resimli anlatımla bu tekniğin yapılışı.. :tik: Öncelikle zinciri çekiyoruz.Çektiğimiz zincirlerden ilmek topluyoruz.Sona geldiğimizde ilk...
  3. Böğürtlen reçeli Nasıl Yapılır İşte Tarifimiz Melekler

Böğürtlen reçeli Nasıl Yapılır İşte Tarifimiz Melekler

Böğertlen reçeli yapımı Böğürtlen reçeli tarifi Melekler ben şu aralar reçellere merak sardım her ne kadar son erik reçeli girişimim fiyaskoyla sonuçlansa da benim gibi reçel meraklıları vardır diye düşündüm ve böğürtlen reçeli yapımı bilgilerini sizlerle paylaştım umarım sizin reçeliniz benimki gibi olmaz hahaha Malzemeler 600 g böğürtlen 400 g toz şeker ½ çay kaşığı limon...
  4. Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır? İşte Tarifi!

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır? İşte Tarifi!

göz bazı nasıl yapılır, evde göz bazı yapımı, göz bazı yapımı Sevgili melekler, makyajkın temel malzmelerinden biri olan göz bazı, göz makyajımızın renklerinin daha canlı olması ve göz makyajımızın daha kalıcı olması için çok önemlidir. Bunun iin satılan pek çok kozmetikler olduğu gibi , bu ürünü kendimiz evdeki malzemelerimizle de yapabiliriz. Nasıl mı? Bize gerekli olanlar, 2 çay...
  5. İnsülin iğnesi nasıl yapılır?

İnsülin iğnesi nasıl yapılır?

Diyabetli hastalarda kan şekerinin istenen düzeyde tutulabilmesi, doğru şekilde uygulanan enjeksiyona bağlıdır. Bundan dolayı da vücudun insülinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacak olan insülin iğnesinin (enjeksiyonun) nasıl, nereye ve ne şekilde yapılacağı oldukça önemli bir konudur. Enjeksiyon, deri altına ve mümkün olduğunca da derine yapılmalıdır. Bunu sağlamak için de kişinin...

Sayfayı Paylaş