gebe
  1. AskinAy

AskinAy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tırnak yeme alıskanlıgı

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında AskinAy tarafından paylaşıldı.

el yeme tırnak yemenin zararları hamilelikte tırnak yemek vazelinin zararları deri yeme "EL VE TIRNAK BAKIMINA COK ONEM VERIYORUM VE TIRNAK YEME ALISKANLIGIMDAN VAZGECEMIYORUM DIYORSANIZ EGER":
    * Tirnak yemek yalnizca estetik acidan kotu gorunuyormus gibi dusunulsede aslinda saglik acisindan da oldukca zarar verici bir aliskanliktir. Tirnak etlerinde ya da tirnaklarinin ic kisimlarinda bircok deri hastaligina zemin hazirlayan bakteriler urer ve tirnaklarini agzina her goturusunde bu bakteriler agiz yoluyla tum vucduna yayilir. Iste bu yuzden daha ciddi hastaliklara davetiye cikartmamak icin bir an once tirnak yeme aliskanligini birakmalisin! Bunu kolaylastirmak icin tirnaklarini cok kisa kesip, tirnaklarinin uzerlerine vazelin surmeyi denmelisin; vazelinin tadindan hoslanmayacagin kesin!

Tırnak yeme alıskanlıgı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tırnak yeme muhabbetleri

tırnak yeme muhabbetleri

hasan yeme olum tırnaklarını neremi yiyim -yeme tırnaklarını ben yemiyomki yere atıyom -tırnağına noldu lann yidim -ayak tırnağı yenirmi lann manyakkk!!! - tırnaklarını yemesene artık çok geç -sen tırnaklarınımı yiyorsun yoo tırnaklarımla dişlerimi tanıştırıyorum o nasıl oluyor... -kızım yemesene tırnaklarını illa söylücemmi *söyleme anne.. -aferim sözümü dinle şöyle...
  2. çocuklarda tırnak yeme

çocuklarda tırnak yeme

Tırnak yeme davranışında, parmak emme davranışından farklı olarak, bu davranışın normal olarak kabul edilebildiği bir dönem yoktur. Tırnak yeme, çocuğun yaşamında hangi dönemde ortaya çıkmış olursa olsun kesinlikle bir uyum ve davranış bozukluğu olarak kabul edilmeli ve mutlaka altında yatan sebepler tespit edilerek ortadan kaldırılmalıdır. Tırnak yeme davranışı incelendiğinde, daha çok...
  3. tırnak yeme

tırnak yeme

Tırnak yeme genellikle çocuklarda görülen bir davranış. Araştırmalar 6 yaş civarı çocukların yaklaşık 25%'inin tırnak yediğini ortaya koyuyor. Bu davranış bozukluğunun çocuğa gerek fiziksel gerekse sosyal anlamda olumsuz etkileri olabileceği düşünülünce konu hakkında yapılan araştırmaların sayısının yüksekliği de kaçınılmaz oluyor. Tırnak yeme alışkanlığının nedenine ilişkin iki temel açıklama...
  4. Yeme Tırnaklarını

Yeme Tırnaklarını

yeme tırnaklarını recai + adam gibi bi yemek yap ta onu yiyek o zaman - - ne yiyiosun sen öyle çaktırmadan + tırnak, istermisin - yeme tirnaklarini + ben tirnaklarimi yemiyom , kenarindaki etleri yiyorum - - hasan yeme olm tirnaklarini + neremi yiyim yeme tırnaklarını +ben yemıom yere atıom ki -tırnaklarını yeme lan +wer o zmn senın tırnaklarını yeyim -tırnaklarını yeme +yok ben ztn...
  5. arkadaşımın tırnak yeme alışkanlığı

arkadaşımın tırnak yeme alışkanlığı

Merhaba.Arkadaşım hem de en yakın arkadaşım tırnak yiyor ve ben bundan nefret ediyorum.Midem bulanıyor.Ona anlatıyorum zararlarını ne kadar göründüğünü falan bırakamıyor bir türlü.İnsan neden tırnak yer bilen varmı ? :((

Sayfayı Paylaş