Tiroid (guatr) İçin Ceviz Kürü

$ul€

Yeni Üye
Üye
Tiroid (guatr) İçin Ceviz Kürü
ceviz kürü tiroid tiroid için ceviz kürü guatr için ahmet maranki guatr nasıl yapılır
Evet meleklerim bu sabah Seda Sayan'a konuk olan Ahmet Marankinin açıklamış olduğu bir kür bu... Annem hemen denemek için çalışmalara başladı bile... Annem denedikten sonra da sizlerle sonucunu paylaşıcam.. Ama önce kür için gerekli malzemeleri yazalım..

21 Adet ceviz
1 lt alkalı su ( ph seviyisi en az 7,5 )
Aleminyum folya

ceviz-f2.jpg

Peki bu kür nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?

Ceviçlerimizin dış kabuğunu kırıp, içindeki zarlı bölgeyle birlikte 1 lt su içine atıyoruz... Şişemizin ( veya sürahi) kapağının kapattıktan sonra hiç ışık girmeyecek şekilde aleminyum folyo ile kaplıyoruz. Daha sonra 7 gün bekletiyoruz. 7. günün sonunda içinden 1 adet cevizi ve bir küçük fincan suyunu alıp tekrar kapatıyoruz... önce cevizleri iyice çiğneyerek yiyor ve ardından suyuda içiyoruz... bu olay 21 gün aralıksız yapıldığı taktirde guatırımızda belirgin bir küçülme ve azalma görülüyor

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederken o cevizlerin birazını bana yollamanı rica ediyorum tatlım:)

Guatırı olan bir yakınım var ayrıca bilgilendireceğim gibi konuna bakmasınıda söyleyeceğim tatlım..

Cevizin birçok faydası olduğunu bilirdimde guatr için yeni duydum canım verdiğin bilgiler için teşekkürler:)

troid

merhaba bu ceviz kürünü aç karnınamı tok karnınamı uygulayacağız. bilen varsa acil cevap lütfen......

Geri