gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tiroid Hastalığı sebepleri nelerdir

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Tiroid Hastalığı Nedenleri Tiroid Hastalığı Nedenleri Nelerdir

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve Tiroid Hastalığı hakkında bilgi edinmek isteyen tüm arkadaşalrımıza ayrıca bizden Tiroid Hastalığı nedenleri hakkında bilgi isteyen misafirimize Tiroid Hastalığı sebeplerinden bahsedeceğiz.

Stres (özellikle ani ve şiddetli stres), iyot yetersizliği, tiroid bezesinin iltihapları, ailesel geçiş (genetik, kalıtım) sayılabilir.

Tiroid Hastalıklarında Yaş Faktörü; Tiroid hastalıkları gençlerde daha az görülür. Yaş ilerledikçe guatr görülme şansı artar. Gençlerde guatr, gelişmeyi etkilemesi açısından daha hızlı hareket etmeyi gerektirir. Ayrıca, gençlerde tiroid nodülünün kanser çıkma şansı daha yüksektir.

Tiroid Hastalıklarında Kalıtım (Genetik) - Ailesel Geçiş; Tiroid hastalıklarında kalıtım (ailesel geçiş) etkilidir, ancak gerek guatrda gerekse diğer hastalıklarda çevresel faktörlerle desteklenmediği sürece ailesel geçiş her zaman hastalık ortaya çıkarmayabilir.

Tiroid Hastalığı sebepleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik ve tiroid hastalıkları

Gebelik ve tiroid hastalıkları

hamilelikte tsh düşüklüğü gebelikte tsh düşüklüğü hamilelikte değerleri değerleri gebelikte Gebelik ve tiroid hastalıkları bugün sorulan bir soru nedeni ile..... Üreme çağındaki kadınlarda, tiroid bezi hastalıkları sık görülmektedir. Gebelik sırasında oluşan hormonal ve aaaabolik değişiklikler, tiroid bezine ilişkin testleri etkileyebilmektedir. Yine gebelik sırasında görülen hiperaaaabolik...
  2. Cilt Kuruluğune Sebep Olan Hastalıklar Nelerdir?

Cilt Kuruluğune Sebep Olan Hastalıklar Nelerdir?

cilt kuruluğu cilt kurumasının nedenleri cilt kuruluğunun sebebi cilt kuruması nedenleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Şimdiye kadar siz meleklerimizden ''Cildim çok kuru ne yapmalıyım ? '' gibi aldığımız sorulara cilt kuruluğuna çözümler başlığı altında pek çok yöntem sunduk melekler :) Ama sorunun kaynağına inmeli ve cilt kuruması neden olur sorusunun cevabını bilmemiz gerekir ki,...
  3. Tiroid Hastalığı Tedavisi

Tiroid Hastalığı Tedavisi

Tiroid Hastalığı Tedavisi hakkında acil bilgiye yada bilgilere ihtiyacım var bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlarım umarım vardır aramızda.
  4. Tiroid Hastalığı Nedenleri

Tiroid Hastalığı Nedenleri

Tiroid Hastalığı Nedenleri nelerdir lütfen bununda konusunu açın bilgilerini paylaşın
  5. Hamilelikte Tiroid Hastalıkları

Hamilelikte Tiroid Hastalıkları

gebelikte tiroid belirtileri,hamilelikte tiroid nedenleri,hamilelikte tiroidin yüksek olması,gebelikte tiroidin yavaş olması,hamilelikte tiroid tedavisi hakkında bilgiler Hamile kalmaya karar verdikten sonra ya da hamile kaldığınızı öğrendiğinizde ilk olarak yaptırmanız gereken testlerden biri açlık kan şekeri, diğeri de tiroid hormonları ölçümüdür. Testlerin sonucunda tiroid hormonlarında...

Sayfayı Paylaş