gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Tiroidi Çalıştıran Bitkiler

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tiroidi çalıştıran bitkiler nelerdir, tiroidin çalışmasını sağlayan bitkiler, tiroide iyi gelen bitkiler Bazı kişilerin tiroidleri normal kişilere göre daha az çalışır ve bu durum da vücut da istenmeyen sağlık problemlerine yol açabilir. Tiroidin çalışmasını sağlayan bitkiler hakkın da bilgi edinmek isteyenler için sizlere gereken bilgileri bu yazımız da sunuyoruz. Bu besinleri düzenli olarak tükettiğiniz de tiroidinizin daha iyi çalıştığını göreceksiniz;)
    tiroid-620x330.jpg
    Tiroid hormonunun az çalışması da çok çalışması da vücutta birtakım sorunların meydana gelmesine neden olur. Bu nedenle dengeyi iyi sağlamak ve tiroid hormonunun olması gereken şekilde çalışmasına yardımcı olmak gerekir. Tiroid hormonunu çalıştıran pek çok sayıda bitki bulunur. Bunlardan bazıları;

– Antep fıstığı

– Çay

– Dut

– Kereviz

– Tere tohumu

– Yoğurt otu

– Pırasa

– Taze fasulye

– Pazı

– Soğan

– Sarımsak

– Havuç

– Ceviz

– Lahana

– Mısır

– Turp

Bu bitkiler arasında en çok ön plana çıkan cevizdir. Ceviz tiroid hormonlarının çalışmasında oldukça etkilidir. Ortalama 25 adet ceviz 1 lt su içerisinde 5 gün kadar tutulur ve ardından hazırlanmış olan su sabah ve akşam olmak üzere bir fincan içilir. Bunun yanında cevizler de yenebilir. Ceviz yağının dışarıdan boğaza sürülmesi de tiroid bezinin daha iyi çalışmasına yardımcı olacaktır.

Yemeklerde iyotlu tuz tercih etmek tiroid bezinin yeterli oranda çalışması adına önemlidir.

Tiroidi Çalıştıran Bitkiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. metobolizmayı çalıştıran evde yapılan çay

metobolizmayı çalıştıran evde yapılan çay

arkadaşlar size çok basit bir çay tarifi vereceğim ben bu çay ile acayip zayıfladım sizlerede öneririm normalde az yesek bile genelde kilo veremeyiz çünkü metobolizmamız yavaş çalıştığından yağ yakmaz ama bu çay hem metobolizmayı çalıştırır hemde yağlarınızı yakar TARİFİ 1 lt su 2 adet çubuk tarçın 1 adet elma (4 e bölünecek) 5 adet karanfil 1 avuç içinden az çekilmemiş karabiber 1 adet...
  2. Hamileyim tiroidim var bebeğim etkilenirmi?

Hamileyim tiroidim var bebeğim etkilenirmi?

hamilelikte tiroid,gebelikte tiroid,gebelikte tirod nedenleri,hamilelikte tiroid yükselmesi,gebelikte tiroid tedavisi hakkında bilgiler Tiroid bezi boynumuzun orta kısmında yer alan ufak kelebek şeklinde bir bezdir. Yalnızca 25 gram ağırlığında olmasına rağmen salgıladığı hormonlar nedeniyle büyüme-gelişmede önemli rol oynamaktadır. Tüm vücut fonksiyonlarını ve metabolizmayı düzenler. Tiroid...
  3. Tiroide iyi gelen bitkiler

Tiroide iyi gelen bitkiler

Tiroit nodülleri tiroit bezinde oluşan nodüllerdir. Hemerkeklerde hem kadınlarda yaygın olsa da kadınlarda daha çok görülürler.Boyutları ve sayıları oldukça değişkin olabilir. Genellikle kanserözdeğildirler ve kanser oranı sadece %5 ila 10 arasındadır. Doktorlar çoğu zaman nodüllerisadece gözetim altında tutmayı tercih ederler fakat zaman zaman radyoaktif iyonveya ameliyat tedavisi...
  4. Bağırsakları çalıştıran beslenme önerileri

Bağırsakları çalıştıran beslenme önerileri

Bağırsak hareketlerinin doğal ve düzenli olması, sindirimin doğru çalışması, tuvalete çıkabilme, gaz ve şişkinliğin önlenmesi için önemlidir. Günde 1 kez bağırsakların çalışması veya gün aşırı tuvalete çıkma normal olarak kabul edilir. Günlük olarak 25 ile 30 gram arası besin lifi tüketmek bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi için yeterli olarak gösterilmektedir. Aynı zamanda bol miktarda sıvı...
  5. Müshil etkisi yaratan bitki çayları

Müshil etkisi yaratan bitki çayları

Bağırsakların düzgün çalışmaması sonucu yaşanan kabızlık pek çok insanın ortak problemidir. Kabızlık, sadece sindirim sistemindeki düzensizlikler nedeniyle değil, gıdalar yoluyla alınması gereken lif eksikliği, hareketsizlik ve bazı ilaçların yan etkisi sonucuyla da oluşabilir. Nedeni ne olursa olsun kabızlık, mide kramplarına ve rahatsızlık verici boyutlarda gaza sebebiyet verdiği için...

Sayfayı Paylaş