Tolga Sarıtaş Kimdir? Kaç Yaşın da ve Nereli

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Tolga Sarıtaş Kimdir? Kaç Yaşın da ve Nereli
Kanal d ekranlarının pazartesi gecelerinin vazgeçilmezi haline gelen"Güneşin Kızları" konusu ve oyuncuları ile izleyicinin beğenisini kazanmaya devam ediyor.
Dizi de rol alan kişilerden biri olan Tolga Sarıtaş, özellikle son oynadığı Ali Mertoğlu karakteri ile genç kızların büyük hayranlığını ve beğenisini kazandı.
Kendisinin kaç yaşın da olduğunu merak edenler için gereken bilgiler ile birlikte Tolga Sarıtaş'ın rol aldığı dizi ve sinema gilmlerini bu yazım da sizler ile paylaşıyorum.
tolga-saritas-9.jpg

Tolga Sarıtaş (1 Ocak 1991) Türk dizi oyuncusu. Halil Akkant Lisesi’nden mezun oldu. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra ilgisi tamamen oyunculuğa yönelen Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı. Sadece oyunculukla yetinmeyerek müzik gruplarıyla birlikte baterist ve gitarist olarak sahne aldı. Birkaç dizi ve filmden sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Şehzade Cihangir karakteriyle Türk seyircisinin beğenisini kazandı. Şu anda Kanal D'de yayınlanan Güneşin Kızları dizisinde Ali Mertoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Yıl Tür Proje Rol Notlar ve ödüller
2009 Film Bahtı Kara Berk Yardımcı Oyuncu
2011 Film Kaledeki Yalnızlık Feyyaz Yardımcı Oyuncu
2011 Dizi Sen de Gitme Bölüm oyuncusu
2012 Dizi Arka Sokaklar Bölüm oyuncusu
2013 Dizi Öyle Bir Geçer Zaman Ki Bölüm oyuncusu
2013 Dizi 20 Dakika Ferdi Yardımcı Oyuncu

2013-2014 Dizi Muhteşem Yüzyıl Şehzade Cihangir
2014 Dizi Benim Adım Gültepe Murat Yardımcı Oyuncu
2015- Dizi Güneşin Kızları Ali Mertoğlu Başrol

Geri