Topluluk Önünde Konuşma Fobisi Olanlara Tavsiyeler

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında angelica tarafından paylaşıldı.

1. angelica

angelica Üye

Yapıcı Heyecan:
    Anlattıklarınızdan keyif almak, o anı zevkle yaşamak ve enerji dolu bir performans sergilemek için yapıcı heyecan duymalısınız. Yani, içinizde varolan enerjiyi dışa çıkarmalı, onun rüzgarıyla ilerlemelisiniz. Bunun yolu da pozitif telkinden geçer.

Konuşmanızı hazırladıktan sonra iyice prova yapmanız, sonrasında da ‘bu işi en iyi şekilde başaracağım’ diye kendinize defalarca hatırlatmanız gerekir.

Asla negatif düşünmeyin ve şunu da aklınızdan çıkarmayın; sizin içinizde ne olduğunu, aklinizdan neler gectigini kimse bilmiyor!

Sahneye ya da topluluk önüne ilk çıktığınızda ‘Eyvah, kimbilir ne kadar ne kadar heyecanlı görünüyorum’ diye düşünürseniz yine kendinizi dibe sürüklemiş olursunuz.

Derin nefes alın, biraz tutun' icinizden 10'a kadar tutun sonra verin.
    ‘Korkuyu arkanızda bırakın ve harekete geçin!’

Duvar Fotoğrafları | Facebook

Topluluk Önünde Konuşma Fobisi Olanlara Tavsiyeler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Topluluk önünde iyi konuşmak için neler yapılmalı

Topluluk önünde konuşmanız gerektiği gerçeğiyle karşılaştığınızda kendinizi hiç çaresiz hissettiniz mi? İlk anda aklınızdan neler geçti? Başınızın döndüğünü, dizlerinizin titrediğini ya da nefes alamadığınızı farkettiğiniz oldu mu? Topluluk önünde konuşma yapmak gerçekten korkulu bir rüya mıdır? İyi bir konuşmacı olmak için nasıl bir yol izlemek gerekir? Topluluk önünde konuşma herkes için...
  2. Topluluk önünde konuşmak

rüyada topluluğa konuşma yapmak rüyada topluluğa konuşmak konuşma yapmak topluluk önünde konuşmak ruyada konusma Topluluk önünde konuşmanız gerektiği gerçeğiyle karşılaştığınızda kendinizi hiç çaresiz hissettiniz mi? İlk anda aklınızdan neler geçti? Başınızın döndüğünü, dizlerinizin titrediğini ya da nefes alamadığınızı farkettiğiniz oldu mu? Topluluk önünde konuşma yapmak gerçekten korkulu...
  3. Topluluk Önünde Konuşmak

Topluluk içinde konuşmaktan kimimiz çok korkarız, halbuki bazı ipuçlarını, püf noktalarına dikkat ederseniz, bu o kadar da korkulacak bir şey olmaktan çıkar, kimileri dinleyicileri pijamalarıyla hayal etmenizin işe yarayacağını söylerler.. bu da bir fikir, ama biz şunu söylüyoruz: Herkesin enaz sizin kadar gergin olduğunu unutmayın, onlar da sizin gibi birer insan..paniğe kapılmayın, rahat...
  4. Menopozda olanlara tavsiyeler

Belli bir yaşa geldikten sonra biz bayanlarıda etkisine alacak menopoz dönemindeki sıkıntıları aza indirmek için tavsiyeler paylaşacağım.. Menopoza girerken, hormonların azalmasına bağlı olarak adet süresinde ve sıklığında değişmeler olur. Sonuçta, tamamen adetten kesilmenin yanı sıra vücutta bazı konfor bozucu olayların geliştiği menopoz dönemi başlar. Aniden gelen sıcak basmaları,...
  5. lütfen Sınava Girecek Olanlara Tavsiyeler verin

Merhaba ben sınava hazırlık yapıyorum ve sizden benim gibi sınava girecek olanlar için öneriler istiyorum malumunuz heyecan hat safhada ve lütfen Sınava Girecek Olanlara Tavsiyeler verin :)

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. toplum onunde konusma fobisi