gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Tövbe Etmenin Kabul Şartları Nelerdir?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tövbenin kabul olup olmadığını nasıl anlarız, tövbenin şartları, tövbe etmek için şartlar Her insan hata yapar ve bilerek yada bilmeyerek bir takım günahlar için de bulunabilir. Öneml olan işlediği günühtan dolayı büyük bir pişmanlık duyarak bir daha o tür günahlar içinde bulunmayacağına dair tövbe etmek...
    Tövbenin kabul şartları vardır. Tövbenizin kabul olup olmayacağına dair merak ettiğiniz bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

tovbe.jpg

Tövbe Etmenin Kabul Şartları Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tövbe etmeye davet etsem gelirmisiniz?

Tövbe etmeye davet etsem gelirmisiniz?

Tevbe, istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir. Günah ve kusurlarına pişmanlık duyup, üzüntü ve elem hisseden mü'min, önce şu istiğfar duâsını huşû ve hudû ile okur: "Estağfirullah. Estağfirullah....
  2. tövbeyi bozup tekrar tövbe edilirse kabul olurmu

tövbeyi bozup tekrar tövbe edilirse kabul olurmu

tövbe kabul olurmu tövbe kabul olur mu her olurmu Allah halis bir niyetle yapılan tevbeleri kabul edeceğini bildiriyor. Artık bunda şüphe edilecek bir durum yok. Şeytanın aldatmacasına kanmamak gerekir. Şeytan bu yolla insanı tekrar günaha döndürmek için vesvese verir. "Tevben kabul olmadı" "artık sen bittin" "günahtan kurtulamazsın" "nasıl olsa bir kere...
  3. Dualar neden kabul olmaz?

Dualar neden kabul olmaz?

dualar neden kabul olmaz melekler mekanı dualar İbrahim Ethem bir gün Basra çarşısında gezerken halktan bazıları şöyle sordu : “Kuran’da Allah,Bana dua edin icabet edeyim buyuruyor .Biz Allah’a dua ediyoruz fakat neden kabul olunmuyor? ” İbrahim Ethem dedi ki: Kalbiniz on şeyden ölmüştür: Allah’ı tanırsınız, ama hakkını eda etmezsiniz. Allah’ın kitabını okursunuz, ama onunla...
  4. neden dualarım kabul olmuyo

neden dualarım kabul olmuyo

benim neden dualarım kabul olmuyo anlamadım okumadıgım dua kalmadı :(
  5. Tövbe Etmenin Şartları Nelerdir?

Tövbe Etmenin Şartları Nelerdir?

tövbe nasıl edilir tövbenin şartları tövbenin kabul olması için Hatalar biz kullara mahsusdur. Önemli olan işlediğimiz hata ve günahlardan dolayı pişmanlık duyup içtenlikle Allaha dua edip günahlarının affını dilemektir. Günahlarının affı için öncelikle pişman olunan günahlardan dolayı vijdan azabı duymalı ve tövbe edilmelidir. Tövbe etmenin şartları hakkında sizlere dini bilgileri...

Sayfayı Paylaş