gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Toyota Avrupa’da azalan talep nedeniyle Türkiye'deki üretime frene basıldı.

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Japon otomotiv şirketi Toyota, Avrupa’da talebin zayıflaması nedeniyle İngiltere ve Türkiye’deki fabrikalarında üretimi yavaşlatacağını, geçici işçilerin sayısını azaltacağını bildirdi. Dünyanın en büyük otomotiv şirketi Toyota’dan bir sözcü yaptığı açıklamada, Avrupa’da son zamanlardaki talep koşullarına karşılık olarak bir aracın üretim zamanını değiştirmek gibi önlemlerle üretim esnekliğini ayarladıklarını söyledi. Sözcü, şirketin bazı geçici işçilerle sözleşme yenilemeyeceğini, ancak tam gün çalışanlarla devam edeceklerini belirtti. Şirket, üretim ve geçici işçi azaltmayla ilgili hedeflerine ilişkin ayrıntı vermedi.

Toyota, dün Nisan-Haziran döneminde karının geçen yıl aynı döneme göre yüzde 28 düşerek 353,6 milyar yen (3.23 milyar dolar) olduğunu açıklamıştı.

Firma, Çin ve Asya’nın geri kalan kısmında, Afrika ve Güney Amerika’da araç satışlarının güçlü, ancak geleneksel pazarları Japonya, ABD ve Avrupa’da zayıf olduğunu bildirmişti.

Küresel araç satışında ABD’li otomotiv şirketi General Motors (GM) ile başabaş bir mücadele yürüten Toyota, bu yılın ilk yarısında GM’den 277 bin 532 adet fazla araç satarak, 4 milyon 817 bin 941 adet araç satışına ulaştı ve böylece dünyanın en büyük otomotiv firması oldu.

Geçen ay Toyota, bu yıl küresel araç satışı tahminini 350 bin adet azaltarak 9.5 milyon adete çekmişti.

internethaber

Toyota Avrupa’da azalan talep nedeniyle Türkiye'deki üretime frene basıldı. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Konutta talep azalınca frene basıldı

Konutta talep azalınca frene basıldı

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, biriken stoklar ve talep daralması nedeniyle konut üretiminin şu an ‘rölantide’ olduğunu söyledi Koçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceki yıl artan taleple çok sayıda konut üreten müteahhitlerin, talebin azalması nedeniyle bekleme sürecine girdiğini, ellerindeki stokları tüketmeye...
  2. Azalan şampuana su eklemeyin!

Azalan şampuana su eklemeyin!

Los Angeles’ta yaşayan ünlü Türk kimyager Gamze Turgut Sauzeat, oluşturduğu ürünlerle hepimizin evine girmeyi başardı. Kozmetiklerin yaratım sürecini kek yapmaya benzeten Sauzeat, kozmetik kullanımı hakkında tüyolar veriyor. Amerika ve Türkiye’deki kozmetik felsefesi arasındaki en belirgin fark nedir? - Türkiye’de kozmetiğin ilerlemesi için pazarlamacıların halkı bilgilendirmesi lazım....
  3. Yumurtalık rezervi azalan varmı?

Yumurtalık rezervi azalan varmı?

yumurtalık rezervi nedir,yumurtalık rezervinde azalma neden olur,yumurtalık rezervine etki eden faktörler,yumurtalık rezervini belirlemek için testler,yumurtalık rezervi tedavisi,yumurtalık rezervi hakkında bilgiler Bayanların çocuk sahibi olamayacaklarını ya da ne vakte dek çocuk sahibi olabileceklerini belirleyen en mühim etken yumurtalık rezervleridir. Yumurtalık rezervi fazla miktarda...
  4. Sperm Üretim Bozuklukları Nedenleri

Sperm Üretim Bozuklukları Nedenleri

sperm şekil bozukluğu nedenleri,yeterli sperm miktarı ne kadardır,sperm yapısal bozukluğu,sperme dayalı kısırlık hakkında bilgiler Erkeklerde kısırlık payı yüzde kırk ile kırk beş arasındadır. Erkeklerde kısırlık sebepleri belli başlıdır. Sperm üretim bozuklukları denilen olay en başta gelmektedir. Bu olay yetersiz miktarda sperm oluşması veya oluşan spermlerin yapısının bozuk olması,...

Sayfayı Paylaş