gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tuna Orhan kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tuna orhan kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri

"Elveda Rumeli" dizisinden tanıdığımız usta tiyatrocu ve oyuncu Tuna Orhan hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda.

1966 Doğumlu.
    1992 Yılı M.S.Ü. Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü Mezunu.
    1993 Yılından Bugüne Hala Antalya Devlet Tiyatrosu’nda Çalışmaktadır.

Oyunculuğa 1982 Yılında Bakırköy’de İdil Abla Çocuk Tiyatrosunda Başladı.
    Bugüne Kadar 30'un Üzerinde Tiyatro Oyununda Oyuncu Olarak Görev Aldı. Görev Aldığı Oyunlar Arasında; Geyikler Lanetler, Misafir, Ateşli Sabır, Haydi Karına Koş, Bütün Oğullarım Bulunmaktadır. 25 Tiyatro Oyununa Müzik Yaptı. Bazıları; Gol Kralı Sait Hop Sait, Kelebekler Özgürdür, Şarkıcı, Abdülcanbaz.

Melek Karım , Baldız Bacanak , Deli Dolu , Gurbetçiler , Sonradan Görme , Tatlı Hayat, Yarım Elma ve Azap Yolu Adlı Televizyon Dizilerinde Oynadı.

Bazı Kısa Film Çalışmalarında Görev Aldı. Aynı Zamanda Bu Çalışmaların Müziklerini Yaptı.

Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın Yaptığı Vizontele Tuuba’da Görev Alan Tuna Orhan’ın İkinci Sinema Filmi Hokkabaz’dır.

Hokkabaz Filmi İle 18. Ankara Uluslararası Film Festivali Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu Ödülünü Aldı.

Tuna Orhan kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tuna Orhan (Terzi Hasan)

Tuna Orhan (Terzi Hasan)

Terzi Hasan Pürsıçan kasabasının deli dolu ve fakir terzisidir. Kız kardeşi Meryem ve onun 5 kızancığıyla birlikte küçük bir evde yaşar. Hatice’yi Ramiz den almak için çok uğraşmış, Sonunda evlenmeyi başarmıştır. Hasan sakarlıkları ve kırdığı potlarla zaman zaman Ramiz’i çileden çıkarsa da son derece iyi kalpli ve sevimli bir
  2. Orhan Gencebay - Kime Ne

Orhan Gencebay - Kime Ne

Kime ne kime ne kime ne Gözlerimden sel gibi Yaş olup akıyorsan Gitmek istiyorsan kime ne Gecemden yıldız gibi Meçhule kayıyorsan Kaderini çizdiysen Kime ne Basarim ben bağrıma Koca koca taşları Hıçkırarak ağlarım Kime ne En acı zehirlerle Sararım ben yaramı Avuturum gönlümü Kime ne Umurumda mı ki dünyanın Umurumda mı ki kimsenin Varmışım yokmuşum ben Kime ne Umurumda mı ki dünyanın...
  3. Orhan Günşiray kimdir

Orhan Günşiray kimdir

orhan alkaya nereli orhan günşiray kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, resimleri, filmleri Türk Sineması'nın usta dev bir ismi daha Orhan Günşiray... Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Orhan Günşiray hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yer almaktadır. (d. 1928 - İstanbul - ö. 27 Ağustos 2008) Türk sinema sanatçısı. Tophane Sanat Okulu mezunu olan Günşiray, ticaretle...
  4. Yalan Dünya Tuna Orhan Resimleri

Yalan Dünya Tuna Orhan Resimleri

Yalan Dünya Tufan Resimleri Yalan Dünya Tuna Orhan Resimleri Tuna Orhan Fotoğrafları Elveda Rumeli dizisinde Terzi Asan (Hasan değil Asannn) :) rolünü canlandıran usta tiyatrocu ve oyuncu Tuna Orhan, Yalan dünya dizisinde de rol alıyor. Başarılı bulduğum bu oyuncunun resimlerini sizlerle paylaşıyorum melek'ler:)
  5. Tuna Orhan Kimdir, Resimleri var mı

Tuna Orhan Kimdir, Resimleri var mı

Selam arkadaşlar acaba aranızda Tuna Orhan Kimdir bilen var mı? Tuna Orhan Kimdir biliyorsanız bana Tuna Orhan biyografisini ve mümkünse bir de Tuna Orhan resimlerini aktarırsanız sevinirim terzi hasan tuna orhan:D

Sayfayı Paylaş