gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Tüp Bebek Yaptıracak Olanların Araştırması Gerekenler!

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa; Tüp Bebek Yaptıracak Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler konusu hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, annelik her kadında içgüdüsel olarak vardır. Ancak ne yazıkki her kadın fizyolojik olarak sorunsuzca anne olmaya uygun değildir. Bu sebeple de anne olmak isteyen ve sorun yaşayan kadınlar bazı tıbbi olanaklardan yardım alırlar. Bunun en son basamağı da tüp bebektir. Peki tüp bebek yaptırmak isteyen kadınlar nelere dikkat etmeli, gittikleri tüp bebek merkezlerinden ya da doktorlarından hangi soruların cevaplarını almalıdırlar?

1. Tüp bebek ekibinin tecrübesi ve başarı durumu
    2. Kısırlıkla ilgili tedavi edebildikleri hastalık türleri
    3. Ne tür destek sağlayabildikleri (psikolojik , ilaç ,konaklama v.s.)
    4. Eve çocuk götürme oranları nedir ?
    5. Tüm bu işlemlerin ilaçlar dahil maliyeti ne kadardır ?
    6. Önden avans isteyip istemedikleri ve istiyorlarsa ne kadar ?
    7. Başka ödeme koşulları varmıdır ?
    8. Yumurta toplanmadan yada transfer edilemeden önce tedavi iptal edilmek zorunluluğunda kalınırsa , ücretin ne kararının ödeneceği?
    9. Embriyo dondurmanın saklamanın ve transfer etmenin ücreti ne kadardır ?
    10. Uygulayacakları protokol, çalışıyorsanız sizin iş durumunuzu (işe gidememe gibi) ne kadar aksatacak ?
    11. Eğer şehir dışından geliyorsanız , konaklama ile ilgili yardımcı olabilirler mi?ucuza anlaşmalı oldukları otel v.s gibi konaklama yeri var mı?
    12. Eğer hamile kalamazsanız en yakın randevü programını ne zaman yaparlar ve size neler öğütlerler.
    13. Tedavinize kaç tane doktor katılacak
    14. Kendi doktorunuz ne kadar ve hangi aşamalarda tedavinize katılacak.
    15. Gece bir sorun yaşarsanız kimi ariyabilirsiniz böyle biri var mı?
    16. Embriyo dondurup dondurmadıklarını ?
    17. Donör yumurta ve sperm o merkez de bulunuyor mu? (ülkemizde donör embriyo ve sperm yasak)
    18. Tedavi için yaş limitiniz var mı?
    19. Blastokist aşamasında transfer ediyormusunuz ?
    20. Yumurta başına döllenme oranları nedir?
    21. Merkezinide defragmantasyon assıst hatchıng ve pgd yapılıyor mu ?
    22. Uygulayacağınız bu tüp bebek mikroenjeksiyon programı işlemine ilk defa ne zaman başladığınız ?
    23. Uyguladığınız bu protokolle kaç tane bebek dünyaya geldi.
    24. Merkezinizde son iki yılda kaç tane tüb bebek tedavisi yapıldı
    25. İkiz veya üçüz gebelik ve eve götürme oranlarınız nedir ?
    26. Merkezin hijyenik koşullarının nasıl olduğu?

Tüp Bebek Yaptıracak Olanların Araştırması Gerekenler! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp Bebek Yaptıracak Bayanlar: Tiroit Tetkiki Yaptırmayı Unutmamalıdır.!!!!!!

Tüp Bebek Yaptıracak Bayanlar: Tiroit Tetkiki Yaptırmayı Unutmamalıdır.!!!!!!

anti tpo ve gebelik Tiroit bezinin az çalışması veya fazla çalışması kadınlarda adet düzensizliği yapmakta ve gebe kalmayı önlemektedir. Gebe kalamamak veya kısırlık sorunu kadınlarda genellikle endometriozis denen rahim içini örten tabakanın hastalığı (% 11), rahim tüplerindeki hastalık (% 30) ve yumurtalıkların iyi çalışmaması (% 59) nedeniyle oluşur....
  2. Tüp Bebek tedavisi ve tüp bebekle ilgili bilmeniz gerekenler

Tüp Bebek tedavisi ve tüp bebekle ilgili bilmeniz gerekenler

tüp bebek yaptırıp hamile kalanlar vildan ocak Hamilelikte el ve ayakların şişmesi, yüksek tansiyon, ayda iki kilodan fazla alınması riske işaret ediyor. Tüp bebekle gebelik elde edilen her üç kadından birinde risk var. Gebelik testleri ihmal edilmemeli ve risk durumuna göre önlem alınmalı İlerleyen yaşla beraber tüp bebeğe başvuran çiftlerin sayısındaki artış, gebeliklerde yaşanabilecek...
  3. nisan 2010 da tüp bebek yaptıracak olan melekler buraya

nisan 2010 da tüp bebek yaptıracak olan melekler buraya

2010 tüp bebek yaptıranlar 2010 da tüp bebek yaptıranlar yaptıracaklar küçük fiyatı Sevgili melekler ben yumurtalık kanseriyim doktorumun ameliyatta içimde unuttuğu kitleye teşhis konulamaması sonucu bir an önce hamile kalmam gerekti ve bende bu ay tüp bebeğe başladım 3 gün önce transferim oldu bu duyguyu yaşayanlar yaşayacaklar deneyimlerimizi paylaşalım listemizi yapalım....
  4. tüp bebek yaptıracak olanlar dikkat!!!

tüp bebek yaptıracak olanlar dikkat!!!

kızlar az önce başka bi yerde okudum we paylaşmak istedim.biliyosunuz bende bebiş için uğraşıyorum.eğer normal yolla olmazsa tüp bebek düşünüyorduk bunu okuduktan sonra daha da iyi araştırmak gerektiğini düşünüyorum... Alıntı sazandoktor, Erkek , 35 , İstanbul 7 yıl 6 ay 9 gün önce gönderdi. Başlıksız İstanbul'un büyük, özel hastanelerinden birinde doktorum. Bunu utanarak yazıyorum....
  5. Tüp Bebekte Beta HCG Hakkında Bilinmesi Gerekenler Önemli!!

Tüp Bebekte Beta HCG Hakkında Bilinmesi Gerekenler Önemli!!

Tüp Bebekte Beta HCG Hakkında Bilinmesi Gerekenler konulu yazımızı merakla bekleyen melekler için düzenliyorum. Tüp bebek evresi zaten tamamen zorlu ve sabır isteyen bir süreç. Bu süreçte mutlaka eşiniz en büyük destekçiniz olmalı ki bu evreyi kolayca atlatın.O kadar para döküyorsunuz onun stresi ayrı bir de beklemek daha da insanı yoran bir konu. Yıllarca bebek özlemi çekmek zor bir durum...

Sayfayı Paylaş