gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Tüpleri Alınanlarda Gebelik Olabilir Mi?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüplerim alındı hamile kalırmıyım,tüpleri alınan kadın hamile kalırmı,tek tüple hamile kalmak mümkünmü,tek tüple hamile kalınırmı,tek tüple gebe kalanlar,tubal sorunlar ve gebelik hakkında bilgiler
    t.jpg
    Bazen bir hastalık nedeni ile sağ veya solda konumlanmış olan yumurtalıkların ya da tüplerin alınması gerekebilir. Yumurtalık ya da tüpün her ikisi de alınmamış ise kişide gebelik şansı mevcuttur. Gebeliğin oluşmasında önemli olan tüp ve yumurtalığın birinin kalmasıdır.
    Yumurtalığının tekinin alınması gereken kadının henüz yaşı ilerlemiş değil ise gebe kalma şansı her zaman vardır. Yumurtalığın alınması hormonal rezervi yavaşlatabilir. Bu durumda kadın gebe kalma olasılığı güçleştirebilir. Hormonal rezerv çok ağırlaşır ise kadın menopoz olasılığı ile karşı karşıya kalabilir. Fakat yaşı henüz genç olan ve tek yumurtalığı alınan kadınlarda menopoz görülme olasılığı oldukça düşük ihtimallerdedir. Hormon rezervi de aşırı azalmamış ise gebelik için şansı bulunmaktadır.

HER İKİ YUMURTALIK YA DA TÜPLER ALINIRSA GEBELİK OLABİLİR Mİ?

Bazı durumlarda iki tarafta bulunan tüpler ve yumurtalıkların alınmasını gerektiren hastalıklar ortaya çıkabilir. Her iki yumurtalığını aldıran hastalarda kendiliğinde gebeliğin sağlanması mümkün değildir. Ayrıca, Yardımcı üreme tedavisi olan tüp bebek tedavisi ile de bu hasta gruplarında gebelik şansı yoktur. Bu grup hastalarda yalnızca yumurta bağışı uygulaması ile gebelik sağlanabilmektedir. Ancak yumurta bağışı ülkemizde yasalarca yasaklanmıştır.
    Ancak her iki tüpü de alınmış vakalarda tüp bebek tedavisi ile gebelik şansı bulunmaktadır. Fakat tüpler haricinde herhangi bir sorunun mevcut olmaması gerekmektedir.
    PEKİ,RAHİM ALINIRSA GEBELİK SAĞLANABİLİR Mİ?
    Rahmin alınması ile gerçekleştirilen ameliyat histerektomi olarak tanımlanmaktadır. Rahmi alınmış olan bir kadının kendiliğinden gebe kalması asla mümkün değildir. Ayrıca yardımcı üreme tedavileri ve özellikle tüp bebek tedavisi ile de kadının gebe kalma şansı yoktur.

Tüpleri Alınanlarda Gebelik Olabilir Mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelik belirtisi idrar olabilir mi

gebelik belirtisi idrar olabilir mi

slm ben kan ilacı kullanıyorum aynı zmanda normalde 9 gün adet olmama rağmen gecen ay 3 gün adet oldum kahverengi bi şekilde evde sabah idrarı ile tast yaptım ikinci çizgi çok silik çıktı kan testmde negtif çikti bu ay idrarım koyu sarı ama dediğim gibi an ilacı ve folik asit te kullanıyorum bazen normale dönüyo bazen çok koyu sarı bilen birisi varsa bana yardımcı olabilir mi sizce ben hamile...
  2. SPİRALLE GEBELİK OLABİLİR Mİ?

SPİRALLE GEBELİK OLABİLİR Mİ?

spiralle gebe kalmak mümkünmü,spiralle hamile kalınırmı,spiralim kaydı hamile kalırmıyım,spiral nasıl takılır,spiral nasıl çıkarılır hakkında bilgiler SPİRALLE GEBELİK OLABİLİR Mİ? Spiralle birlikte gebelik olabilir. Bayan bu yüzden adetlerinin düzenini iyi takip etmelidir. %1 gebelik ihtimali vardır. Eğer spiral yerinden kaydıysa bu ihtimal daha da artar. Eğer spiral ile birlikte gebelik...
  3. Tüpleri Alınanlarda Gebelik Olabilir Mi?

Tüpleri Alınanlarda Gebelik Olabilir Mi?

tek yumurtalıkla hamile kalınırmı,rahim olmadan hamile kalınırmı,tek tüple hamile kalınırmı,tek tüple gebe kalmak mümkünmü,tek yumurtalık ve gebelik hakkında bilgiler Bazen bir hastalık nedeni ile sağ veya solda konumlanmış olan yumurtalıkların ya da tüplerin alınması gerekebilir. Yumurtalık ya da tüpün her ikisi de alınmamış ise kişide gebelik şansı mevcuttur. Gebeliğin oluşmasında önemli...
  4. gebelik olabilir mi

gebelik olabilir mi

merhaba..gebelik kuşkularım var ve adetim iki gün gecikti.5 aylık evliyim ve önceki aylara bakarak 25 haziranda adet olmam gerkirdi.adet günümden 3 yada 4 gün önce bir kereye mahsus kahverengi akıntı gibi bir şey geldi..pek bir gebelik belirtisi yok aşırı uyku halleri dışında.sizce gebelik durumu var mıdır ??
  5. Rahim alınırsa gebelik olabilir mi?

Rahim alınırsa gebelik olabilir mi?

tek tüple hamile kalınırmı,tek yumurtalıkla hamile kalınırmı,rahim olmadan hamile kalınırmı,rahmim alındı bebeğim olurmu,tek tüple hamile kalanlar,tek tüp ve tek yumurtalıkla gebelik mümkünmüdür,hamile kalma hakkında bilgiler Tek taraflı yumurtalık veya tüp alınmışsa daha sonra diğer taraftan gebelik oluşma şansı vardır. Tek taraftaki yumurtalık ve tüp birlikte alınsa da (salpingoooferektomi)...

Sayfayı Paylaş