gebe
  1. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

türiyede bir hafta..

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında sementha tarafından paylaşıldı.

Türkiye de bir hafta
    Bir Japon, İstanbul' da geçirdiği bir haftanın sonunda fikri sorulduğunda şunları söylüyor :

Türkler' in evine gittiğinizde, tanımasalar da buyur ediyorlar. Siz
    oturmadan kimse oturmuyor. Siz sofraya geçmeden kimse geçmiyor. En iyi
    yere sizi oturtuyorlar. Siz yemeğe başlamadan kimse başlamıyor. Zorla her
    yemekten tattırıyorlar. Siz kalkmadan kimse, evin çocuğu bile sofradan
    kalkmıyor. Çay, kahve, meyve, ikram bitmiyor. Herkes sizi rahat ettirmek
    için uğraşıyor. Kumandayı elinize veriyorlar. Sırtınıza, altınıza yastık
    konuyor. Yorgunluktan ölseler bile siz kalkmadan kimse gidip yatmıyor.
    Gitmeye yeltendiğinizde bu kez bırakmıyorlar. Yataklarını veriyorlar,
    kendileri kanepede, koltukta yatıyor. Sonra evden çıkıyorsunuz aynı
    adamlar 180 derece değişiveriyor. Herkes arabasını üstünüze sürüyor.
    Arabanın burnunu çıkarmazsanız kimse yol vermiyor. Kornalar, küfürler.
    Şerit değiştirmek bile mümkün değil. Yayaysanız ışık olmayan bir geçitten
    mümkünü yok geçemezsiniz.
    Evde öyle, arabada böyle, nasıl oluyor? Bu işi çözemedim.
    alıntı..

türiyede bir hafta.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hafta Hafta Hamileliğe Bir de Böyle Bakın

Hafta Hafta Hamileliğe Bir de Böyle Bakın

1. hafta Aranıyor: Bayan Yumurta Ödül: Dünyada Yaşam (- her ay yeni bir tane çıkıyor hepsi de TTC [Trying to Conceive - hamile kalmaya çalışan]) 2. hafta - hey, buralardan bir yerden sağa dönmemiz gerekmiyor mu? - hayıırr, sola dönmmemiz lazım - Hey millet acaba birilerine mi sorsak? - kapa çeneni Larry, nerede olduğumuzu biliyorum ben (neden 100 milyondan fazla spermin...
  2. Güçlü Soydemir - Bir Hafta

Güçlü Soydemir - Bir Hafta

pazartesi gelecektin salı oldu gelmez oldun salı çarşambayla geçti çarşamba perşembe oldu cuma mübarek gündür gelde bu yüzümü güldür kalbim dolu dolu aşktır yazık etme bu sevdaya bu sevdaya bu sevdaya yine kaldı bir haftaya bu sevdaya bu sevdaya yazık etme bu sevdaya hafta sonu gelir dedim cumartesiyi bekledim tükenmeyen dertlerime bir günü daha ekledim pazar günü yollar boştu el ele...
  3. bir hafta neden yedi gündür

bir hafta neden yedi gündür

1 hafta neden 7 gündür hafta neden 7 gündür bir yedi bir niçin Bir hafta niçin 7 gündür ? Babilliler 7 günlük haftayı zaman birimi olarak kullanıyorlardı. İlk çağlarda bilinen beş gezegen ile güneş ve ayın sayısının 7 oluşu bu sayıyı gizemli ve uğurlu kılıyordu. Daha sonra dinlerde göğün 7 kat oluşu ve doğadaki ana renk sayısının 7 oluşu, müzik notalarının 7 oluşu sayının önemini daha...
  4. bir hafta niçin 7 gündür?

bir hafta niçin 7 gündür?

Babilliler 7 günlük haftayı zaman birimi olarak kullanıyorlardı. İlk çağlarda bilinen beş gezegen ile güneş ve ayın sayısının 7 olusu bu sayıyı gizemli ve uğurlu kılıyordu. Daha sonra dinlerde, göğün 7 kat olusu ve doğadaki ana renk sayısının 7 olusu, müzik notalarının 7 olusu sayının önemini daha çok belirtti. Daha sonra Fransa takvim yapısını değiştirerek hafta sayısını 10 yaptı ama kabul...
  5. Yaz tatili bir hafta uzadı

Yaz tatili bir hafta uzadı

yaz tatili ile ilgili yazılar 2009/2010 eğitim yılı 18 Haziran'da kapanıyor buna göre 13 Eylül'de açılması planlanan okulların 20 Eylül'da açılacağı bildirildi yani anlıyacağınız yaz tatili bir hafta uzadı arkadaşlar=) 18 Haziran'da kapanacak olan ilköğretim okullarının ve liselerin açılış tarihi 13 Eylül'den 20 Eylül'e alındı Tarih değişikliğine gerekçe olarak Ramazan Bayramı’nın 9-11...

Sayfayı Paylaş