gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türk anne çocuğa az vakit ayırıyor

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

AB ülkelerinde annenin çocuğa ayırdığı zaman 8 saatken, Türkiye'de anneler çocuğa 3 saat zaman ayırabiliyor..
    London School of Economics, AB Komisyonu'nun desteğiyle "Genişleyen Avrupa'da Sağlık ve Yaşam Koşulları" başlıklı araştırma yaptı. "Aday ülke" Türkiye'deki sağlık ve yaşam koşullarındaki eğilimlerin de ele alındığı raporda sağlık hizmetine ulaşmada iyileştirmeleri, eşitsizlikleri gidermeyi amaçlayan sağlık politikaları da incelendi.

Bulgaristan, Romanya ve Türkiye'de yaşam beklentisinin 1970'ten bu yana arttığı, 1980'de bu artışın hızlandığı belirtilen raporda, hayat beklentisinde yeni üye ülkelerin AB-15 ortalamasından geri oldukları anlatıldı. Raporda AB'nin çekirdek 15 ülkesinde bir insanın ortalama 70 yılını sağlıklı geçirdiği, Türkiye'de sağlıklı geçirilen yıl sayısının ise 59 olduğu belirtildi. AB-15 ile yeni ülkeler arasında sağlıktaki bu boşluğun hastalık çeşitlerine, yaralanmalar, sigara ve alkol tüketimi gibi risk faktörlerine bağlı olduğu kaydedildi.
    'DÖNÜŞÜM PROGRAMI

EK' Raporda Türkiye'nin, kadınların çocuklarına AB ülkelerine göre bakım için daha az zaman ayırdıkları belirtildi. "Çalışmayan anneler, Finlandiya, Avusturya, Lüksemburg, İngiltere ve Hollanda'da günde 12 saatlerini çocuk bakımı için harcamaktadır. Kıbrıs ve Malta'da ise bu etkinliğe sadece 4 saat ayrılmıştır. Tüm Avrupa ülkelerinde çalışan anneler çocuklarına, çalışmayanlara göre daha az vakit ayırırken ülkeler arasında değişiklikler de göze çarpmaktadır. İngiltere ve Hollanda'da çalışan kadınlar günlük olarak daha fazla saati çocuklarına ayırırken, Türkiye, Kıbrıs Letonya, Malta ve Fransa'da bu en düşük konumdadır.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Türk anne çocuğa az vakit ayırıyor
    Paylaşım için tşkler

Türk anne çocuğa az vakit ayırıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklara Vakit Ayırmak

Çocuklara Vakit Ayırmak

Yapılan araştırmalar özellikle ilk beş yaşta olmak üzere çocukların gelişimi üzerine anne ve babaların duygusal açıdan vakit ayırmasının çok önemli olduğunu göstermektedir. Özellikle bu yıllarda çocukların merkezi sinir sistemi gelişimine çok olumlu katkıları olduğu belirtilmektedir . Anne ve babanın günlük işlerin yoğunluğunu bir tarafa bırakıp sadece çocuklarına ayırdıkları vakit olması...
  2. Çocuğunuzla evde keyifli vakit geçirin

Çocuğunuzla evde keyifli vakit geçirin

oyun hamuru kurursa ne yapmalı evde vakit geçirme oyunu Oyun hamuru hazırlayalım; Nasıl ki çocuğunuzun sağlığı konusunda sorumluluk almak için doktor olmanız gerekmiyorsa ,onun sanatsal etkinliklerine yardım etmeniz için “sanatçı” olmanız gerekmez. Sizin tek yapmanız gereken aşağıda yazan malzemeleri ölçerek çocuğunuzun önüne koymaktır. Çocuğunuz bütün bunları karıştırarak kendi hamurunu...
  3. Ceza Vakit Az Ya Da Çok

Ceza Vakit Az Ya Da Çok

Vakit az ya da çok nakit al cebe sok para var ya da yok.Filozof Dede Korkut'u ite kaka sorma kitabı bırak orda bu tarihe lanet olsun alakok gibi ol Holocaust'a bir son bana kalsa muson yağmur yağsın alevinizde sönsün savaşınızın şerefi yok şeref o savaşı çoktan terk etti bok koktu çok.Panik atak oldu bu toplumun oğlu ve kızı gelinim ol,kızımı satamadım ananı getir kaynana kaynadı işini bitir...
  4. annelerimize bunlar az bile....

annelerimize bunlar az bile....

Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun ANNECİĞİM. Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım . İyi ki seninle varım annem. Ellerinden öperim. Bana verdiğin sevgiyle bütün dünyam çiçek açtı. Onları...
  5. çocuklara vakit ayırmak

çocuklara vakit ayırmak

Osman Abalı Uzman Doktor Yapılan araştırmalar özellikle ilk beş yaşta olmak üzere çocukların gelişimi üzerine anne ve babaların duygusal açıdan vakit ayırmasının çok önemli olduğunu göstermektedir. Özellikle bu yıllarda çocukların merkezi sinir sistemi gelişimine çok olumlu katkıları olduğu belirtilmektedir . Anne ve babanın günlük işlerin yoğunluğunu bir tarafa bırakıp sadece çocuklarına...

Sayfayı Paylaş