gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Türk" kimdir ? (Atatürk'ün el yazısıyla)

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

atatürkün öz geçmişi türk kimdir atatürk atatürkün özgeçmişi atatürk türk kimdir ün öz geçmişi
    Türk" kimdir ? (Atatürk'ün el yazısıyla)

"Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümid etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en aşağı, bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarları ile sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurları ile yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu; Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir. "

GAZİ MUSTAFA KEMAL

Türk" kimdir ? (Atatürk'ün el yazısıyla) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün TÜRK Düşüncesi!

Atatürk'ün TÜRK Düşüncesi!

--"Ben her seyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacagina inancim vardir. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyalari içinde kapayacağim. Türk birligine inaniyorum, onu görüyorum. Yarinin tarihi, yeni fasillarini Türk birliğiyle açacaktir. Dünya sükununu bu fasillar içinde bulacaktir. Türk'ün varligi bu köhne aleme...
  2. AtatürK'ün el yazısıyla ''Ne Mutlu Türküm Diyene!''

AtatürK'ün el yazısıyla ''Ne Mutlu Türküm Diyene!''

ne mutlu türküm diyene yazı çeşitleri
  3. El yazısından kişilik analizi

El yazısından kişilik analizi

yazıya göre karakter analizi el yazısı analizi yazıdan kişilik el yazısına göre karakter yazıdan Eğim: + El yazısının sağa doğru eğimi, kişinin iletişim yeteneğinin göstergesi olarak yorumlanıyor. Örneğin kişi daha arkadaş canlısı, yönlendirici, sorumluluk sahibi, girişken olma eğilimi taşıyordur. Aynı zamanda satış yapmaya, kontrolü elinde tutmaya, sevilmeye, destekçi olmaya kadar uzayan...
  4. Atatürk'ün Kendi El Yazısından Vasiyeti

Atatürk'ün Kendi El Yazısından Vasiyeti

atatürkün ölmeden önceki sözleri atatürkün ölmeden önceki son sözleri son mektubu Meleklerim Atamızın vasiyetini kendi el yazısıyla okumak istermisiniz:) Normail yazi ile : Malik olduğum bütün nutuk ve hisse senetleri ile Çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Halk Partisi'ne atideki şartlarla terk ve vasiyet ediyorum: 1-Nutuk ve hisse senetleri şimdiki İş Bankası tarafından...
  5. Ayasofya Müzesi Kimin Zamanında Türklerin Eline Geçmiştir

Ayasofya Müzesi Kimin Zamanında Türklerin Eline Geçmiştir

Ayasofya Müzesi Kimin Zamanında Türklerin Eline Geçmiştir konusunda bana yardımcı olacak bir melek arıyorum. Tşk.

Sayfayı Paylaş