gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Türkçe Hatim Duası Örneği Buyrun Melekler

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Hatim Duası Nasıl Yapılır
    Hatim Duası Okunuşu

Kur'an-ı Kerim 'i başından sonuna kadar eksiksiz olarak tamamlayıp bitirdikten sonta yapılan duaya hatim duası denir melekler :) Eğer siz de bir hatim yaptıysanız ya da yapmak üsere iseniz şimdi sizlerle paylaşacağımız hatim duası örneği ile duanızı yapabilirsiniz. Allah kabul etsin :)

Kur'an-ı Kerim bitirildikten sonra yapılan hatim duası şu şekilde yapılır:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Rabbel âlemin, okunan Kur'an-ı Kerim'den hâsıl olan sevabı, yüce Peygamberimiz Muhammed Mustafa (sav) in mübarek ruhlarına hediye eyledik, sen vasıl eyle yarabbi.

Ayrıca bütün Peygamberlerin, sahabelerin, müctehid imamların, evliya-i kiramın, Salihlerin ve ahirete göçmüş bütün Müslümanların da ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle yarabbi

Burada bulunan din kardeşlerimizin ahirete göç etmiş yakınlarının da ruhlarına hediye eyledik sen haberdar eyle yarabbi

Hatalarımızı affeyle yarabbi

Ey kalplerimizi evirip çeviren Allahım! Kalplerimizi dinin üzere sabit kıl yarabbi

Allahım! Acizlikten, korkaklıktan, kabir azabından, hayatın ölüm ve fitnesinden sana sığınırız Bizleri muhafaza eyle yarabbi

Allahım! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırız Bizleri muhafaza eyle yarabbi

Allahım! Peygamberimiz Hz Muhammed'in senden istediği her hayrı, bizde istiyoruz Bizlere lütfeyle yarabbi

Yine Peygamberimizin sana sığındığı her türlü şerden sana sığınıyoruz Bizleri de muhafaza eyle yarabbi

Dertli kullarına deva, hasta kullarına şifa, borçlu kullarına eda ihsan eyle yarabbi

Yurdumuzu ve bütün İslam âlemini her türlü bela ve musibetlerden koru yarabbi

Bizi ve neslimizi İslam'a ve Kur'an'a hizmet eden kimselerden eyle

Bizlere rızana uygun işler yapmayı ve rızanı kazanıp cennet ve cemalinle müşerref olmayı nasip eyle yarabbi

Bizleri Kur'an ahlakıyla ahlaklandır yarabbi

Bizleri İslam'ın nurundan Kur'an'ın hidayetinden mahrum eyleme yarabbi

Bizleri bollukta ve yoklukta sana şükredenlerden eyle yarabbi

Rızana uygun bir hayat yaşayıp kâmil bir iman ile huzuruna varmayı bizlere nasib eyle yarabbi

Dualarımızın ve okunan hatmi şerifin kabulü, burada bulunan tüm Müslümanların ölmüşlerinin ruhları için, Allah rızası için EL FATİHA

Türkçe Hatim Duası Örneği Buyrun Melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hatim duası

hatim duası

hatim duaları hatim duası kısa duası duasi en güzel duaları HATİM DUASI (Ramazanda mukabelelerde okuyabilirsiniz) Yâ Rabbenâ! Amellerimizi bizden kabûl buyur! Muhakkak ki her niyâzımızı hakkıyla işiten ve her amelimizi hakkıyla bilen ancak sensin! Ey Mevlâmız! Tevbelerimizi kabûl eyle! Şübhesiz tevbeleri çok kabûl eden ve merhameti bol olan da sensin! Ve bizleri hakka, dosdoğru yola hidâyet...
  2. Türkçe Hatim Duası

Türkçe Hatim Duası

en güzel hatim duaları türkçe hatim duası türkçe duaları duası Ya Rabbelalemin! Şu anda kapına geldik. Yüce divanına durduk, bütün kötülükleri bir tarafa bıraktık, bizleri yüce huzurundan boş geri çevirme Ya Rabbi ! Okumuş olduğumuz hatm-i şerifi; aşr-ı şerifleri ahsen surette kabul eyle. Ya Rabbi ! Cemi hata ve kusurlardan salim eyle. Ya Rabbi ! hasıl olan sevabı evvela Peygamber (s.a.v.)...
  3. kuranı kerim hatim duası

kuranı kerim hatim duası

Kuranı kerim hatim duası nedir arkadaşlarım Hani kuranı okuyoruz ya hatim edince okunacak bir dua varmış bu duayı benimle paylaşırmısınız lütfen.
  4. Türkçe Hatim Duası isteyenler için burada

Türkçe Hatim Duası isteyenler için burada

Hatim Duası Türkçe Türkçe Hatim Duası Kısa Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda Ramazan Ayı boyunca yapılan hatimden sonra okunması gekeren hatim duası paylaşımında bulunuyor ve Yüce Allah tüm dualarımızı kabul eylesin diyoruz. İşte size Türkçe Hatim Duası arkadaşlarım. Hatimden sonra, okunması şart olan belli dua yoktur. Herkes...
  5. Ayetlerle Hayırlı ve Sağlıklı Evlat İsteme Duası Buyrun Melekler

Ayetlerle Hayırlı ve Sağlıklı Evlat İsteme Duası Buyrun Melekler

Hayırlı Bebek İsteme Duası Nasıldır Bebek İsteme Duası Sevgili melekler, herpimiz sağlıklı ve hayırlı bir evlat vermesi için Yüce Yaradana dua ederiz. İnşaallah dualarımız kabul olur ve evlatlarımız Allah'ın razı olduğu kullardan olur diyoruz ve bu sayfamızda Hayırlı Bebek İsteme Duası Nasıldır merak eden ve bebek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Bebek İsteme Duası...

Sayfayı Paylaş