gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Türkiye'de 54.9 Milyon Adet Visa Kartı Var!

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

VISA, ödeme teknolojilerindeki son yeniliklerini, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Cartes 2008 Fuarı’nda tanıtırken, Visa Europe Türkiye Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak, Türkiye’de 23.4 milyonu kredi kartı, 31.5 milyonu banka kartı olmak üzere toplam 54.9 milyon adet Visa kartı bulunduğunu belirtti. Temassız kartlar konusunda da bilgi veren Kurak, bugün 5 bini aşkın yerde "Visa payWave" kabul noktası bulunduğunu, bu kartların deniz otobüsleri turnikesinde, bazı zincir pastane ve restoranlarda, benzin istasyonlarında, sinemalarda ve marketlerde kullanıldığını söyledi. Avrupa’da temassız işlem hacminin 221 milyar Euro olarak tahmin edildiğini belirten Kurak, Türkiye’de ise bu hacmin 5.6 milyar Euro olduğunu yapılan araştırmalarla ortaya çıktığını bildirdi. Kurak, "Bugün 1.1 milyonu aşkın kabul noktası var. Bunların temassız ödemelerde kullanılması peyder pey gerçekleşecektir. Bu, belirli zaman alacaktır. Temassız kartların kullanımının yaygınlaştırılması için çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

hurriyet.com

Türkiye'de 54.9 Milyon Adet Visa Kartı Var! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiye'de 6 milyon kişi şeker hastası

Türkiye'de 6 milyon kişi şeker hastası

Ankara (AA)- Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve bolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göksun Ayvaz, son yıllarda obezite oranlarındaki artışın şeker hastası sayısındaki artışı da beraberinde getirdiğini belirterek, ülkede 6 milyon civarında şeker hastası bulunduğunun tahmin edildiğini bildirdi. Ayvaz, yarınki Dünya Diyabet Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 2000'li...
  2. Türkiye'de 40 milyon kişi diş fırçalamıyor

Türkiye'de 40 milyon kişi diş fırçalamıyor

Türkiye'de 40 milyon kişi diş fırçalamıyor Türkiye'de 40 milyon kişi hiç diş fırçalamıyor. Kişi başına düşen diş macunu tüketimi yılda 80-85 gram arasında değişiyor. Bu rakam İngiltere'de 480 gram, İtalya'da 270 gram ve İspanya'da 155 gram olarak gerçekleşiyor. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) yayın organı 'Standard'ın son sayısında BANAT Fırça ve Plastik Sanayi AŞ. Genel Müdürü...
  3. Yapı Kredi'nin 2007 Karı 870 milyon YTL

Yapı Kredi'nin 2007 Karı 870 milyon YTL

YIL sonu bilançosunu açıklayan Yapı Kredi Bankası, 2007 yılında yüzde 57’lik artışla, 870 milyon YTL net kár elde etti. Konsolide bazda sonuçlara göre, Yapı Kredi’nin toplam gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 23 oranında artarken özkaynak kárlılığı da yüzde 23’e yükseldi. Toplam kredi hacmi yüzde 26 artarak 29.1 milyar YTL seviyesine ulaşan Yapı Kredi’de mevduat büyüklüğü 33.7 milyar YTL...
  4. Türkiye'de 4 milyon astım hastası var

Türkiye'de 4 milyon astım hastası var

Kronik bir solunum yolu hastalığı olan astımın tüm dünyada 300 milyon, Türkiye’de ise 4 milyon kadar insanı etkilediği bildirildi. Türk Toraks Derneği’nin astım bildirisine göre kronik solunum yolu hastalığı olan astım dünyada 300 milyon kişiyi etkiliyor. Türkiye’de ise bu oranın 4 milyon olduğu tahmin ediliyor. Bildiride astım hastalarının yüzde 90’ının gündüz yakınma yaşadığı yüzde 60’ının...
  5. Yarım Milyonunuz Var mı?

Yarım Milyonunuz Var mı?

Birgün Müslüman memleketlerinden birinde (Mısır'da) bağımsızlık davası için çalışan liderlerden biri, Mustafa Kemal'i görmeye gelmişti. Kendisine: -"Bizim hareketin de başına geçmek istemez misiniz?" diye sordu. Olabilecek şey değildi ama insan yoklamalarını pek seven Mustafa Kemal: -"Yarım milyonunuz bu uğurda ölür mü?" diye sordu. Adamcağız yüzüne bakakaldı....

Sayfayı Paylaş