gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türkiye'de evlenecek yabancı uyruklu vatandaşların yapması gerekenler

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

fransız vatandaşı ile evlilik yabancı uyrukluların evlenmesi [​IMG]

YABANCILARIN TÜRKIYE'DE EVLENMESİ
    Türkiye'de bir Türk vatandasi ile bir yabanci veya ayni devlet vatandasi olmayan iki yabanci ancak yetkili Türk evlendirme memuru önünde evlenebilirler.
    Aynı devlet vatandaşı olan iki yabancı kendi milli kanunu yetki vermis olduğu takdirde, o devletin Türkiye'deki temsilcilikleri önünde evlenme yapabilecekleri gibi Türk makamları önünde de evlenebilirler.

Yabancıların evlenme isteklerine dair müracatları evlendirme memurluğunca kabul edilerek, bu yönetmeliğin Türk vatandaslarının evlenmeleri hakkındaki esas ve usul hükümleri yabancılar için de uygulanır.
    Evlenme ehliyet belgesinin getirtilmesi konusunda evlendirme memurları yabancı devlet başkonsolosluklari ile doğrudan yazışma yapabilecekleri gibi, Genel Müdürlük aracılığıyla da bu belgeleri getirtebilirler.

Vatansız veya vatandaşlık durumu düzgün olmayanların evlenmesi:

Vatansız veya mültecilerle, vatandaşlık durumu muntazam olmayan yabancıların müracaatları evlendirme memurları tarafından kabul edilir.
    Bunlarin evlenme manilerinin bulunup bulunmadığı, Türkiye'de nüfus kaydı tutuluyorsa Genel Müdürlükten verilecek evlenme ehliyet belgesi ile, henüz nüfus kaydı tesis edilmemiş ise emniyet makamlarınca tutulan dosyalardaki bilgilere göre bu makamlarca verilecek belge ile tesbit edilir.

Türkiye'de evlenecek yabancı uyruklu vatandaşların yapması gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evli bayanların yapması gerekenler:)))

Evli bayanların yapması gerekenler:)))

yeni evlilerin yapması gerekenler kocama nasıl güzel görünürüm eşime nasıl güzel görünebilirim Yemeği tam zamanında hazırlayın: Önceden plan yapın, hatta bir gece önceden yemeği tam zamanında masaya koymak için her şeyi önceden düşünün. Bu şekilde, eşinize O'nu düşündüğünüzü ve ihtiyaçlarına karşı duyarlı olduğunuzu göstermiş olacaksınız. Bir çok erkek eve geldiklerinde aç olurlar ve nefis bir...
  2. Yabancı uyruklu biri ile evlilik yapmak günahmıdır?

Yabancı uyruklu biri ile evlilik yapmak günahmıdır?

hristiyanla evlilik hristiyanla evlenmek islamda yabancılarla evlilik evlenmek günahmı yabancılarla Bu soruyuda çok merak ederek yazdım. Eş olacak aday kendi dinindende dönmek istemiyor.. Bu durumda yapılacak evliliğin dinen durumu nasıldır?
  3. yarıyılda velilerin yapması gerekenler

yarıyılda velilerin yapması gerekenler

Sayın Velimiz,mekan üyelerimiz:) 2009–2010 Eğitim öğretim döneminin birinci yarıyılını tamamlamış bulunuyoruz. Önümüzde 15 günlük bir tatil çocuklarımızı beklemekte. Aşağıda tatilde çocuklarınıza ne gibi rehberlikte bulunacağınızla ilgili düşüncelerimi aktaracağım. * Yarıyıl tatili boyunca çocuklarınızı asla kendi başlarına bırakmayınız. * Matematikte çarpma ve bölme işlemlerini...
  4. Hamiş meleklerin yapması gerekenler

Hamiş meleklerin yapması gerekenler

Hamiş meleklerim benim biricik annelerim :) hamile bayanların hatta bekarların bile bazılarını biliyodur bunların ama hamişlerimizin çogu kez aklına takılanlar oluyor (ben bildiğim halde bütün hamile arkadaşları sorguya almıştım ) :D umarım işinize yarar ve begenirsin... Bunları uygulayın: - Gerekli durumlar dışında X-ışınlarından sakının. - Kesinlikle sigara ve alkol kullanmayın. - Dengeli...
  5. hamilelerin yapması gerekenler

hamilelerin yapması gerekenler

hamilelerin dikkat etmesi ve yapması gerekenler nelerdir. Bebeğin doğum srecindeki bu 9 aylık sürecte neler yapmamız gerekiyor.

Sayfayı Paylaş