gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Tüy görünümlü tohumlar

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Tıpkı paraşütlü tohumlar gibi tüylü olanlar da doğrudan yere düşmezler. Ana bitkiden ayrılmak için rüzgarın onları sallamasını beklerler. Bu tohumlara örnek olarak filbaharını (Clematite) verebiliriz. Pampa otu (Perbe de la pampa) gibi uzun tüylü olan bitkiler de[​IMG] bayrak gibi rüzgarda dalgalanırlar. Bu tüyümsü yapıları ile tohumlar rüzgarla birlikte uzaklara taşınabilirler.32
    [​IMG][​IMG][​IMG] Filbaharı (Clematite) bitkisinde (en baştaki resim) döllenmeden sonra her meyve ile birlikte bu türe özgü bir stilde şık tüyler ortaya çıkar. Üstteki iki resimde ise pamuk bitkisinin tohumları görülmektedir.

Tüy görünümlü tohumlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tohumlar...

tohumlar...

1)O Sabah güneş yine her zamanki gibi yükselmiş, ısı ve ışınları bereketli topraklar üzerine cömertçe göndermeye başlamıştı. Ali dayı, sabah namazından hemen sonra yola koyulmuştu. Tarlasına ha vardı, ha varacaktı. Başını kaldırıp güneşe baktı. 2)- Allah'a şükürler olsun, diye mırıldandı.. Arabanın üstünde, uykusundan henüz uyanmış olan küçük Abdullah merakla başını kaldırıp babasına...
  2. Toz görünümlü tohumlar

Toz görünümlü tohumlar

Haşhaşların ve aslanağızlarının meyvaları rüzgarla sallandıkları zaman etrafa binlerce incecik tohum serperler. Bu tohumlar öyle küçüktür ki havada uçan toz taneciklerine benzer. Bu bitkilerde tohumların bulunduğu kapsüllerin üst kısımlarında gözenekler vardır. Gözenekleri tuzluğun üst kısımlarındaki deliklere benzetmek mümkündür. Öyle ki geçtiğimiz yüzyılın başında tuzluğu icad eden R.H....
  3. Paraşüt tohumlar

Paraşüt tohumlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Keten tohumunun faydaları

Keten tohumunun faydaları

keten tohumu keten bitkisi resmi tohumunun resmi tohumu DOGADAN NE GELİRSE YARAR GETİRİR DİYE İNANIRIM HEP AMA DOZUNU BİLMEK SARTIYLA BENCE ÇÜNKÜ HER BÜNYE AYNI DEGİLDİR HERKES KENDİNE GÖRE ARASTIRIP KULLANMALI BAKALIM KETEN TOHUMU NEYE YARIYORMUŞ 10 bin yıldır gıda olarak da kullanılan keten bitkisi, etkili bir gençlik, sağlık ve güzellik kaynağı. Keten tohumunda...
  5. tüyler:/

tüyler:/

Melekler çok büyük bi sorunum var sanırım. Ergenlikle birlikte gelen bu lanet olası tüylerden bktım.aldırmak istiyorum ama herkes dokunma diyor ben böyle durmak istemiyorum.dün sonunda tel gibi bişey aldım ve kullandım.olan oldu yani.siz neyle alıyosunuz.çok çıkarır mı bu benim kullandığım yöntem:utan:

Sayfayı Paylaş