gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

U

Konu, 'Tıb Sözlüğü' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

U ULNA:Önkolun iki kemiğinden içte (serçe parmağı tarafında)bulunanıdır.
    ULTRASOUND:İnsan kulağının duyamıyacağı kadar yüksek frekanslı ses dalgaları.Ultra-ses.
    ULTRASONOGRAFİ:Ultra-ses kullanılarak elde edilen görüntüler.Bir çok hastalığın ön teşhisinde kullanılan, ancak daha çok karın organları gibi ses dalgalarının kolayca geçebileceği konumdaki organların tetkikinde etkili bir inceleme yöntemidir.Şua söz konusu değildir.
    ULTRAVİOLE Dalga boyu 2000-4000 arası olan mor ötesi ışınlar.
    UTERUS:Rahim, döl yatağı.
    UTERUS BİCORNİS:Uterusun iki boynuzlu olması anlamında bir terimdir.Uterusun üst kısmının çökük olması nedeniyle her iki uç kısımlarının beligin hal alması sonucu ortaya çıkan görünümdür.
    UVULA:Küçük dil.

Son düzenleme: 11 Mart 2008
U konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uyuz

uyuz

Veba hastalığına, Uyuz olmak ve kaşınmak, akraba cihetinden gelecek üzüntü ve sıkıntılara; Uyus hastalığına yakalanmak işlerin düzelmesine, zengin olmaya, zengin için makam ve mevki edinmeye delalet eder.İşleriniz çok iyi olacak, çok para kazanacaksınız demektir. İşleriniz çok iyi olacak, çok para kazanacaksınız demektir. Rüyada uyuz olarak kaşınan kimse büyük bir para alır.Rüyada uyuz...
  2. uyuz otu

uyuz otu

(Skabiose / Scabieuse / Scabious / Scabiosa / Scabiosa maritima) Haziran-ekim aylari arasinda, eflâtun, mavimsi veya beyaz renkli çiçekler açan, 50-100 cm boylarinda, dallanmis, bir veya çok yillik otsu bitki. Çiçekler, sivri uçlu mizrak seklinde yaprakçiklarla örtülü, yarim küre seklinde bir arada toplanarak, basçik seklinde çiçek durumlari meydana getirirler. Türkiye’de yetistigi...
  3. Uyuz Böcek'leri

Uyuz Böcek'leri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Çok Utandım

Çok Utandım

Evet meleklerim, Utangaçlık nedir, sosyal kaygı ve utangaçlık hakkında sizlere genel bilgiler sunmak istiyoruz. "İnsanlarla iletişime geçmemi gerektirecek yerlere gitmekten korkuyorum. Daha henüz evden çıkmadan önce neler söyleyeceğimi düşünüyor; sürekli insanların benimle alay edebilecekleri bir şeyler yapacağımın kaygısını taşıyorum." Çevremdeki kimse böyle değil. Kendimle...
  5. Uyuz Mesajlar

Uyuz Mesajlar

Uyuz Mesajlar - Arkadaşlar şimdi diyeceksiniz ki mesaj mesajdırda uyuzluğu ne demeyin ben gerçekten de uyuz olsunlar istiyorum.

Sayfayı Paylaş