gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Uçan pervane

Konu, 'Deney Labaratuvarı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

pervaneli kalem uçan pervane yapımı kartondan pervane yapımı Uçan Pervane Yapalım En üstteki şekilde çizildiği gibi pervaneyi kartondan kesip resimde görüldüğü gibi bir kurşunkalem üzerine dolayın. Meydana gelen pervaneyi, kalemi içinden çıkardıktan sonra, iki topluiğne ile kalemin silgisine tutturun.
    Ucunda pervane bulunan kalemi son şekildeki gibi iki avucunun arasında hızla döndürüp ve birden serbest bırakırsanız pervanenin havalandığını görürsünüz.
    Pervane dönerken havada yükselir, kalemi de birlikte kaldırır. (Pervane ilerlemiyorsa kaleme ters dönme vererek deneyin)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bu deneyin sonucu nedir peki??????? yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden tşk. ederim. bu arada bilgi için de sağolun..

Uçan pervane konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AŞik Pervanİ

AŞik Pervanİ

Mehmet Gökalp Karadeniz yöresinde çok sayıda halk şairi yetişmiştir. Sahil kesiminde mani, türkü ve destan söyleyen, kemençe ve tulum-zurna çalan şairler iç kesimlerde ise saz eşliğinde koşma, destan ve güzelleme söyleyen şairler çoğunluktadır. Sadece Artvin ve ilçelerinde...
  2. Pervane

Pervane

Işık etrafında dönen küçük gece kelebeği görmek zayıf, bilgisiz, kendini kendi eliyle tehlikeye atan yahut nefsini öldüren ve kimseye zararı dokunmayan kimseye, Pervane tutmak cariye satın almaya, bu kelebeğin elinde ölmesi çocuğun yahut cariyenin vefatıına delalet eder.Pervane gören kişi sabırsız şeklinde yorumlanır. Pervane gören kişi sabırsız şeklinde yorumlanır. Zararı olmayan ahbaptır....
  3. Göktan - Pervane

Göktan - Pervane

pervane pervane olsam seni aramam bi daha olsan seni aramam bi daha Gelemiyorum diye arama beni Gelmiyorsan tek bir nedeni olur Anlarımki bu gece bana Başka bir yerde bir neşe bulunur Aya baktım ay mavi Yaya kalmam vallahi Bulurum bu gece başka birini Unuturum seni billahi Pervane pervane olsan Seni aramam bir daha Dünyayı gezsen dolaşsan Bulamazsın ayarımda
  4. Uçan balon

Uçan balon

Hava ile şişirilmiş oyuncak balonun yükseklere uçup gitmediğini bilirsiniz. Uçan balon hava ile şişirilmez. Hidrojen denen, havadan 15 defa daha hafif bir gazla şişirilir. Hidrojen gazı elde edip bir balonu bununla doldurabilir ve bir uçan balona sahip olabilirsiniz. Bu iş için biraz tuz ruhu, bir gazoz şişesi, bir balon ve biraz çinko (eski pillerden çıkarılmış parçalar) olabilir....
  5. Uçan balık

Uçan balık

Gelibolu’da balıkçı ağlarına bu kez “uçan balık” takıldı. Balıkçıların sardalye ve kupa cinsi balıkları avlamak için denize bıraktıkları ağlara takılan uçan balık, Eceabat ilçesindeki bir balıkçıda bir süre sergilendi. Dünyada 50 cinsten fazla uçan balık var. Bu balıklar yüzgeçlerini kanat olarak kullanıp kısa mesafelere uçabilirler... Çoğunun görünüşleri sardalyalara benzer ama bunlarla...

Sayfayı Paylaş