gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

ufak değişiklerle evinize farklı bir hava katın

Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Evinize ufak değişikliklerle farklı bir hava vermek, farklı bir akım yakalamak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Modadaki yükselişini yaşama mekanlarına da büyük harflerle yazdıran altın efekti, hem mobilyalarda, hem aksesuvarlarda, hem de ev tekstillerinde gösteriyor gücünü.
    Klasik ya da fazla ağır bir görüntüyü önlemek için siyah, beyaz ve kahverengi gibi natürel renklerle düet yapan altın, büyük hacimli parçalarda kullanıldığında mekanlarda gerçek bir odak noktası yaratıyor.

Varaklı şamdanlar, yaldızı kısmen dökülmüş çerçeveli aynalar, altın yaldız dekorlu porselenler ya da antik cilalı mobilyalar… Biz fark etmeden evlerimizin içine iyice yerleşen altın renginin seçiminde ve kullanımında tek önemli kural, kıvamını aşmamak.
    Porselen ve seramik
    Sokakta kendisinin benzerini, başkasının evinde kendi mobilyalarının aynısını görmekten bıkan insanlar, farklılaşmak için köklerine dönmeye başladı. Kişiselleşme hareketinin sonucunda değeri artan etnik el sanatları ve el yapımı tasarımlar, tığ işi, dantel, keçe, çini gibi kelimeleri yeniden hayatlarımıza soktu.
    Bu eğilimle yükselen malzemelerden diğer ikisi de porselen ve seramik. Aklınıza sadece sofra takımları geliyorsa geride kalmışsınız demektir, çünkü bu ikilinin özellikle aydınlatma alanında kullanımı şimdilerde çok yaygın. Kırılgan porselenin heykel benzeri güçlü karakterli tasarımlarda kullanılarak tezat yaratıldığı ürün örneklerine dikkat çekiyor tüm trend avcıları.
    Floral güç
    Sadece kumaşlarda değil, duvar kaplamalarında, seramik karolarda, halılarda, aksesuvarlarda ve sofra takımlarında tüm tasarımcıların sevgilisi olan çiçek desenleri, form, renk ve grafik olarak farklılaşarak değişik tarzlarda dekorasyon stilleri yaratıyorlar.
    1950 ve 60’lardan ilham alan retro görünümlerde, neon renklere sahip büyük ve cesur çiçekler tercih ediliyor. Eklektik ve etnik tarzların çiçekleri ise, yan yana ve her boyutta kullanılarak tıpkı doğadaki gibi karmaşık bir görüntü yaratıyor. Bir ipucu daha: Çiçeklerin arasına yerleştirilen kuş figürleri azımsanmayacak sıklıkta karşımıza çıkıyor.
    Stilize edilmiş etnik desenler
    Döşemelik ve perdelik kumaşlarda, duvar kağıtlarında ve ev tekstili ürünlerinde kullanılan desenlerin esin kaynakları ve kökenleri çok çeşitli kültürlere ve zamanlara inebiliyor.
    Ortaçağ mozaiklerinden art deco formlara, Hint ipeklerinden geleneksel Afrika çizgilerine, Çin minyatürlerinden klasik İngiliz çiçeklerine kadar pek çok kaynak, bu desen definesine katkıda bulunuyor. Bu sezonun tercihlerinde liste başı etnik temalı desenler.
    Yeni bir tanım: Junk stili
    Bir önceki neslin kullanıp kaldırdığı eşyaları kullanarak evinizde tamamen kişisel bir stil yaratmanız mümkün. Pek çok farklı şekilde uygulanabilen bir stil olan ‘junk’, eski cami kapılarından büyük chesterfield kanepelere, güneşte solmuş antika perdelerden eski mutfak araç ve gereçlerine kadar uzanan geniş bir seçenekler dünyası içinde serbestçe dolaşım hakkı veriyor.
    Yapmanız gereken tek şey, hayalgücünüzü biraz daha özgür bırakarak bütün bu ‘eski’leri ‘yeni’ye dönüştürecek ya da ‘yeni’lerle birleştirecek yollar bulmak. Defolar bile bazen çok etkili olabiliyor.

ufak değişiklerle evinize farklı bir hava katın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dana postu kullanın, evinize hava katın

Dana postu kullanın, evinize hava katın

Ben pek halı sevmem o yüzden evimin halıları küçük. Salona da modern duran dana postu istedim. Eşim sağolsun kırmadı beni dolaşmadığımız halıcı kalmadı. Aldık, eve getirdik inanın salonuma hiç yakışmadı. Apar topar geri iade ettim. Modern halı modellerinden bir halı seçtim onu aldık. Sizde benim gibi dana postu seviyorsanız fikriniz olsun meleklerim.
  2. Berjer koltuklarla evinize hava katın

Berjer koltuklarla evinize hava katın

2012 Koltuk modası Berjer modelleri koltuk modellerinde bu sene berjer koltuk modelleri çok moda. Ben berjer koltuklara en çok çiçekli böcekli kumaşları yakıştırıyorum. O kumaştan birde fon perde tamamdır:) yine iki dakikada şipşak dekorasyon yaptım ama kendi evimi o kadar kısa sürede dekore edemedim malesef. Buyrun melekelrim berjer modellerine
  3. Duvardaki resim hoş bir hava katmış

Duvardaki resim hoş bir hava katmış

duvar resim örnekleri Duvar dekorasyonu duvara yapılan bu kız resmi salonu biraz karanlık gösterse de salon dekorasyonuda hoş bir hava kaltmış. Resim biraz daha açık renk seçilse daha aydınlık bir görünüm elde edilebilirdi belki ama kız resimli duvar dekorasyonu yinede hoş olmuş.
  4. Sade evinize kırkentler hava katsın

Sade evinize kırkentler hava katsın

Kırlent dekorasyonu Sade dekorasyon örnekleri Salon dekorasyonunuzu sade döşerseniz aksesuarlar ve kırlentler kullanrak renk verebilirsiniz. bu renkli kırlentlerle dekore edilmiş salon da çok hoş duruyor. Dekorasyonunuzu değiştirmek istediğinizde sadece kırlent ve aksesuarları değiştirmek yeterli olacaktır.
  5. Duvar Kolajıyla Ev Dekorasyonunuza Farklı Bir Hava Katın!

Duvar Kolajıyla Ev Dekorasyonunuza Farklı Bir Hava Katın!

duvar kolajı, ev dekorasyon önerileri, duvar kolajı örnekleri Sevgili melekler, ev dekorasyonunuza farklı bir hava katmak için duvarlarınızdaki boşlukları doldurmaya ne dersiniz? Bunun için herkesin evinde var olan sıkıcı çerçevelere, tablolara da ihtiyacınız olmayacak. Kendi anılarınızdan, sevdiğiniz şiirlerden ya da keyfinize göre çizimlerden oluşan bir duvar kolajı hoş bir seçim...

Sayfayı Paylaş