gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-biz gardeş değilmiyiz

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Nedir bu kavga telaş Hele gel biraz yanaş Olmuyor ki sevgisiz
    Adem ile havvadan
    Hakikalu beladan
    Biz gardaş degilmiyiz

Öldüyse pirim terim
    İnsanlığın hatırı
    Yaratılanı sevdik
    Yaratandan ötürü
    Nedir kuytulaşmalar
    Ayırmak şu cu bu cu
    Madem yeryüzü hakkın
    İşte sana ip ucu

Bu bir sevgi çeşmesi
    İçenler bundan kanar
    İçip içip yandıkça
    İçenin gönlü yanar
    Yıkılsın senlik benlik
    Yok olsun tüm sınırlar
    Bin nelere de demişler
    Mevlanalar Yunuslar

Nedir bu kavga telaş
    Hele gel biraz yanaş
    Olmuyor ki sevgisiz
    Adem ile havvadan
    Hakikalu beladan
    Biz gardaş değilmiyiz

uğur ışılak-biz gardeş değilmiyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-eylül yağmuru

uğur ışılak-eylül yağmuru

Güneşle doğarken yıldızla sıyrıldık Bir eylül yağmuru yağarken ayrıldık Ufukta gözümüz kan ağlar özümüz Bir beden gibiyken ne idik ne olduk Gelen yok giden yok halimi bilen yok Çaresiz yalnızım derdimi bölen yok Beraber yürüdük isyankar yıllarda Şimdi her birimiz riyakar kollarda Kırıldı kanadım bitmedi inadım Sevdiğim gel artık gözüm yollarda Gelen yok giden yok halimi bilen yok Çaresiz...
  2. uğur ışılak-zülfikar

uğur ışılak-zülfikar

Dünya durmuş dünya dönmüş banane Aldığım her nefes an senin için Hançerin bağrıma inmiş banane Damarımda akan kan senin için Bedenim harabe gönlüm gülistan Olan olsun gayrı korkum yok yastan Efsane yüreğim dillere destan şöhret senin için şan senin için Yetiş imdadıma uzak durma gel Gönül sarayında yücel ha yücel Varlığın hayattır yokluğun ecel Tetikte bekliyor can senin için
  3. uğur ışılak-yokluğumun resmi

uğur ışılak-yokluğumun resmi

Attığım her adım benden uzakta Bastığım her yerde yokmuşum meğer Çırprnırken 'ben' denilen tuzakta 'ben' bana saplanan okmuşum meğer... Aklım kumsal iken, ben toz paresi Çıktıkça yükseğe alçalır oldum Düşündüm derdimin nedir çaresi Susarak konuşmak, sonunda buldum... Esrarlı vuslata bir adım kala Hasretin vecdiyle, ben kement attım Deryada boğulmak ne güzel bela Battıkça kurtuldum, çıktıkça...
  4. uğur ışılak-erenlerin sofrasında

uğur ışılak-erenlerin sofrasında

uğur ışılak erenlerin sofrasında Boşa lokma yok dediler Erenlerin sofrasında Her lokmaya hak dediler Erenlerin sofrasında Can evimde hilâlimdir Cemalim hem calâlimdir Her sunulan helâlimdir Erenlerin sofrasında Mamurlandı can harabı Canım cananın turabı ıçirdiler aşk şarabı Erenlerin sofrasında Gönül sarhoş ayılmıyor Bir nara ki duyulmuyor Ne hikmetse doyulmuyor Erenlerin sofrasında
  5. uğur ışılak-en sevgili

uğur ışılak-en sevgili

Şavkın vurur her bir yandan Pervaneler geçer candan Cemalini gören yanar Güller solar hicabından Ey sevgili,ey sevgili Sen... En sevgilisin Ay gitsin sen doğ üstüme Bir ışık ver şu gönlüme Kalmadı gözlerimde yaş Al götür bitsin bu telaş Ne yaz kaldı ne kış ne güz Mekan yetim zaman öksüz Bir deruni hasrettir bu Vuslat olur bu mahzun yüz Ey sevgili,ey sevgili Sen... En sevgilisin Ay...

Sayfayı Paylaş