gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-gözlerin vurdu

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

uğur ışılak beni o gözlerin vurdu Deprem oldu yüreğimde Gözlerine baktıgım an
    Sıgındım gönül hanene
    Can evimi yıktıgın an

Her yolda sana giderim
    Gönlündür meskenim yerim
    ısyan etti gecelerim
    Kabus gibi çöktüğün an

Senle her an yandı bu can
    Anladım uslanmaz yanan

Sanki gönlüm viran yurdu
    Ne gün bitti ne gün durdu
    Sanma ondörtlü yarası
    Beni o gözlerin vurdu

Türküler yaktım inledim
    Çok aşk öyuküsü dinledim
    Sevda ne imiş anladım
    Çıra gibi yaktıgın an

Her yolda sana giderim
    Gönlündür meskenim yerim
    ısyan etti gecelerim
    Kabus gibi çöktüğün an

Senle her an yandı bu can
    Anladım uslanmaz yanan

Sanki gönlüm viran yurdu
    Ne gün bitti ne gün durdu
    Sanma ondörtlü yarası
    Beni o gözlerin vurdu

uğur ışılak-gözlerin vurdu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-dizginle aşkını

uğur ışılak-dizginle aşkını

uğur ışılak dizginle aşkını boşa mecnun olup leyla arama boşa mecnun olup leyla arama dizginle aşkını çöl şımarmasın sevda lehçesinde çok söz var ama beyhude konuş ki dil şımarmasın Boşa mecnun olup leyla arama Dizginle aşkını çöl şımarmasın Sevda lehçesinde çok söz var ama Beyhude konuş ki dil şımarmasın Gönül zarar eder dünya karıyla Yoğrul aşıkların ahuzarıyla Yanıp tutuşursan dostun...
  2. uğur ışılak-ah dedikçe

uğur ışılak-ah dedikçe

Dizlerimde hal kalmadı Bekle bekle taşa döndüm Gezmediğim yol kalmadı Tam bir ömür boşa döndüm Nedir ölüm, nedir zulüm Ben onları aştım gülüm Kalmamışken tahammülüm Sona geldim, başa döndüm Ah dedikçe yanarım, Vah dedikçe yanarım Yanar yanar seni anarım Sevdam kelepçem oldu Derdim dilekçem oldu Halim sana sunarım
  3. uğur ışılak-istanbul'u özledim

uğur ışılak-istanbul'u özledim

uğur ışılak ey masum bakışlı yar uğur ışılak istanbul gözümde istanbul var ey masum bakışlı yar mahsun ıstanbul'dan ziyade ıstanbul'u özledim Tertemiz, saf ve sade ıstanbul'u özledim Gönül öksüz bu gece Efkarlıdır her hece Hasreti bile yüce ıstanbul'u özledim Nefes nefes aradım Dert çekmeye yaradım O'nda kaldı muradım ıstanbul'u özledim Ey masum bakışlı yar Gözünde istanbul var En az...
  4. uğur ışılak-beşikten mezara

uğur ışılak-beşikten mezara

Bir meçhule gider yollar Beşikten mezara kadar Gaflet ile geçer yıllar Beşikten mezara kadar Ne bu celal, ne bu hiddet Bitmez mi sandın bu müddet Taht, saltanat, makam, şöhret Beşikten mezara kadar Var mı şu dünyada kalan Mal da yalan, mülk de yalan Var biraz da sen oyalan Beşikten mezara kadar Yarıda kalır dilekler Boşa çıkar tüm emekler Azrail pusuda bekler Beşikten mezara...
  5. uğur ışılak-anadolu doluyum

uğur ışılak-anadolu doluyum

Ben çöller fırtınası Ben anaların yası Ben tarihlerin yoluyum Vurulmuş saldırmışım Düşeni kaldırmışım Gariplerin sağ koluyum Türkü söyler dillerim Nasırlıdır ellerim Ben söğütlerin dalıyım Ben gönüller bekçisi Dertlerin emekçisi Ben Anadolu doluyum Ben dünlerin yarını Köroğlu'nun torunu Ben Çamlıbel, ben Bolu'yum Yüreğim çatalcadır Bakışım kartalcadır Ufuklara sevdalıyım...

Sayfayı Paylaş