gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-yokluğumun resmi

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Attığım her adım benden uzakta Bastığım her yerde yokmuşum meğer Çırprnırken 'ben' denilen tuzakta
    'ben' bana saplanan okmuşum meğer...

Aklım kumsal iken, ben toz paresi
    Çıktıkça yükseğe alçalır oldum
    Düşündüm derdimin nedir çaresi
    Susarak konuşmak, sonunda buldum...

Esrarlı vuslata bir adım kala
    Hasretin vecdiyle, ben kement attım
    Deryada boğulmak ne güzel bela
    Battıkça kurtuldum, çıktıkça battım...

Görünmez cevheri buldum diyerek
    Körlüğü kör ettim, deli bir taşla
    Bilmeyi bilmeden, bildim diyerek
    Boşluğu doldurdum, dolu bir boşla...

Nasılların sebebini sorarken
    Sualimi cevapladım 'niçin'de
    Çokluğumda yokluğumu ararken
    Yalnız kaldım yığınların içinde...

Satır satır böldü beni heceler
    Her kırkımı, kırka yardım savuştum
    Boşluğumu kucakladı geceler
    Sessizlikte, gürültüyle boğuştum...

uğur ışılak-yokluğumun resmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yokluğumun resmi

yokluğumun resmi

Attığım her adım benden uzakta Bastığım her yerde yokmuşum meğer Çırpınırken "ben" denilen tuzakta Ben bana saplanan okmuşum meğer... Aklım kumsal iken, ben toz paresi Çıktıkça yükseğe alçalır oldum Düşündüm derdimin nedir çaresi Susarak konuşmak, sonunda buldum... Esrarlı vuslata bir adım kala Hasretin vecdiyle, ben kement attım Yürekte boğulmak ne güzel bela Battıkça...
  2. uğur ışılak-gemileri yakıyorum

uğur ışılak-gemileri yakıyorum

Yüreğimin gergefine Artık isyan dokuyorum Özgürlüğün gölgesine Bedenimi çakıyorum Bitsin artık bu kargaşa ıbret ile bakıyorum Kapılmayın hiç telaşa Tabuları yıkıyorum Mert çorbamın namert tuzu Meleyemem kuzu kuzu Ya saplayın okunuzu Ya da yaydan çıkıyorum Sesim çıkmaz kanım aksa Kanım akar sesim çıksa Bunun adı yaşamaksa Gemileri yakıyorum...
  3. uğur ışılak-canın olayım

uğur ışılak-canın olayım

bende sevda yarası derdin dermanı sende bende bahtın karası aşkın fermanı sende neyim var ise aldın meçhul bir derde saldın varım yoğum sen oldun artık can yok bedende var ise bu can yoluna kurban hazırım her an gel de sana geleyim yar ol de senin olayım yar sende beni bulayım yar canın olayım
  4. uğur ışılak-büyükler bilir

uğur ışılak-büyükler bilir

Yalan dolan ile devran sürmeyi, Biz ne bilek begim böyükler bilir! Milletin başına çorap örmeyi, Biz ne bilek begim böyükler bilir! Rüşvet almak rüşvet vermek nasıl şey? Hazineden para çalmak nasıl şey? Terlemeden zengin olmak nasıl şey? Biz ne bilek begim böyükler bilir! Erken palazlanıp erken ötmeyi, Değirmenler kurup baş öğütmeyi, Hele meydan meydan adam gütmeyi, Biz ne bilek begim böyükler...
  5. uğur ışılak-anadolu doluyum

uğur ışılak-anadolu doluyum

Ben çöller fırtınası Ben anaların yası Ben tarihlerin yoluyum Vurulmuş saldırmışım Düşeni kaldırmışım Gariplerin sağ koluyum Türkü söyler dillerim Nasırlıdır ellerim Ben söğütlerin dalıyım Ben gönüller bekçisi Dertlerin emekçisi Ben Anadolu doluyum Ben dünlerin yarını Köroğlu'nun torunu Ben Çamlıbel, ben Bolu'yum Yüreğim çatalcadır Bakışım kartalcadır Ufuklara sevdalıyım...

Sayfayı Paylaş