gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ülkelerin Barkod Numaraları

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

barkod, nedir, neye yarar, ülkelerin barkod kodları, nasıl okunur, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Satın aldığımız ürünlerin üstünde ki barkod numaralarını bilirsiniz,hani kasadan geçerken kasiyer tarafından makinaya okutulur.Barkod sadece fiyat ve ürün adı bilgisi barındırmaz.Üzerinde menşei olan ülkenin numarası da vardır.Aşağıda vereceğim liste,ülkelerin barkod numaralarıdır..

79 Sri Lanka
    480 Filipinler
    482 Ukrayna
    484 Moldova
    485 Ermenistan
    486 Gürcistan
    487 Kazakistan
    489 Hong Kong
    49 Japonya
    50 İngiltere
    520 Yunanistan
    528 Lübnan
    529 Kıbrıs
    531 Makedonya
    535 Malta
    539 İrlanda
    54 Belçika ve Lüksemburg
    560 Portekiz
    569 İzlanda
    57 Danimarka
    590 Polonya
    594 Romanya
    599 Macaristan
    600-601 Güney Afrika
    609 Mauritius
    611 Morocco
    613 Cezayir
    619 Tunus
    622 Mısır
    625 Ürdün
    626 Iran
    64 Finlandiya
    690-692 Çin
    70 Norveç
    729 İsrail
    73 İsveç
    740-745 Guatemala, El Salvador, Honduras, Nicaragua, Costa Rica & Panama
    746 Dominik Cumhuriyeti
    750 Meksika
    759 Venezuela
    76 İsviçre
    770 Kolombiya
    773 Uruguay
    775 Peru
    777 Bolivya
    779 Arjantin
    780 Şili
    784 Paraguay
    85 Peru
    786 Ekvador
    789 Brezilya
    80 -83 Italya
    84 İspanya
    850 Küba
    858 Slovakya
    859 Çekoslovakya
    860 Yugoslavya
    869 Türkiye
    87 Hollanda
    880 Güney Kore
    885 Tayland
    888 Singapur
    890 Hindistan
    893 Vietnam
    899 Endonezya
    90-91 Avusturya
    93 Avustralya
    94 Yeni Zelanda
    955 Malezya
    977 Uluslararası periyodik yayınlar için
    978 Uluslarası Standart Kitap Numarası
    979 Uluslararası müzik numarası
    980 Refund receipts
    99 Coupons

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Mayıs 2011
Ülkelerin Barkod Numaraları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karakter numaranız...

karakter numaranız...

burçların şanslı numaraları burçlara göre şanslı numaralar ayın kacında doğdunuz??? bu sayı sizin karakter numaranızı belirler.mesela ayın 6 sında doğduysanız siz 6 insanısınız. ayın 12 sinde doğduysanız ise (1+2) 3 insanısınız.ayın 25 inde doğan biri ise (2+5) 7 insanı oluyor.. buna göre kişinin özellikleri belirlenebiliyor... işte numaralara göre karakterinizi bulabileceginiz bir yöntem:...
  2. Barkod Efekti(resimli Anlatım)

Barkod Efekti(resimli Anlatım)

barkot resimleri beyaz arka plan barkod resimleri photoshop örnekleri resimli anlatım barkot örnekleri Barkod efekti yapmayı öğreneceğiz. Bu örnek Photoshop 7.0 kullanılarak yapılmıştır. 200x200 pixellik beyaz arka plan ile çalışamaya başlıyoruz. Barkod adında yeni bir layer oluşturalım. Çeşitli filtrelerle barkodumuzu oluşturalım. Filter>Add Noise Amount: 400 Gaussian ve...
  3. barkod nedir?

barkod nedir?

Bu günlerde çarşı pazardan aldığınız her şeyin üzerinde bir etiket var. Bu etikette kalınlıkları farklı dikey çizgiler ve bazı numaralar bulunuyor. Kasiyerler bu malın etiketli tarafını bir camın üzerinden geçiriyor veya etikete bir ışık tutarak, fiyatlarını otomatik olarak yazar kasalarına geçiriyorlar. Barkodlar önceleri marketler için, işlemlerini hızlandırmaları ve stoklarını daha iyi...
  4. Barkod nedir? ne işe yarar?

Barkod nedir? ne işe yarar?

Ben şahsen barkodsuz birşe almam.Gerçi pek barkodsuz birşeyde yok ama bazıları hilelik yapıyor:D Aldığım birşeyin hem bakroduna hemde tarihine bakarım.Peki barkod nedir ne işe yarar bunu biliyormusunuz?:D Barkodlar önceleri marketler için, işlemlerini hızlandırmaları ve stoklarını daha iyi kontrol edebilmeleri için hazırlanmıştı. Ancak sistem o kadar başarılı oldu ki, süratle her tipte...
  5. Çapkınlık Numaraları

Çapkınlık Numaraları

Ah şu erkekler çapkınlık için demeyecekleri yalan yok ya bakın etkilemek için neler diyebilirler.Amanın dikkat! 1-Ilk görüste aska inanir misin ? Yoksa disari cikip tekrar mi gireyim? 2-Affedersiniz! Biz kücükken farkli okullarda okumamis miydik? 3- Sirtina dokunup: Aman allahim gercekten omuz kemikleri!! Ben bunlari kanat sanmistim! 4- Cukulatadan bebeklerimiz bir dügün...

Sayfayı Paylaş