gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

ümmetim şu Onbeş şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ümmetim su onbeş şeyi işlediklerinde onlara ilahi ceza gelir: *Ganimet ve kazanç belirli kişilerde kalırsa, *Emanet yağma gibi kabul edilirse,
    *Zekat vermek, haraç vermek gibi güç gelirse,
    *Kişi hanımının emri altına girerse,
    *Annelere eziyet edilirse,
    *Arkdaşlara iyilik edip, babalara cefa edilirse,
    *Meclislerde yüksek sesle dünya kelemı konuşulursa,
    *Rezil kimseler topluma baş olursa,
    *Şerrinden korkulduğu için insanlara ikram edilirse,
    *Şarap içilir ve ipek elbise giyilirse,
    *Oyun aletlerininin kullanılması yaygınlaştırılırsa,
    *Ümmet' in sonu, evvel gelenlere söverlerse.
    *Ey muhacirler topluluğu! Şu beş şeyle imtihan edilmekten Allah'a sıgının:
    *Fuhuş açıkdan işlenirse, toplumda taun ve daha önçe görmedikleri(....gibi)hastalıklar baş gösterir.
    *Ölçü ve tartıda noksanlık yapan millete Allahü Teala geçim sıkıntısı verir zalim bir sultanı onlara musallat eder.
    *Zenginleri zekat vermeyen millete Allahü Teala yağmur (Bereket olması hiç ) vermez.
    *Allah ve Rasülü' ne verdikleri sözü bozan millete, Allah başka milletlerden düşmanlar musallat ederek mallarını telef ettirir.
    *Başları Allah'ın Kitabı'yla hükmetmeyen milletin içinde kargaşa (anarşi) çıkar.

Rabbim cezasınıve gazabını esirgediği kullardan eylesin inşaAllah. Amin

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: ümmetim şu Onbeş şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir
    emegine saglik canm,guzel paylasimdi

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ümmetim şu Onbeş şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

amin emeğine sağlık

4. umudum var

umudum var Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Rabbim cezasınıve gazabını esirgediği kullardan eylesin inşaAllah.
    amin inşallah

ümmetim şu Onbeş şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ümmetim şu 15 şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

ümmetim şu 15 şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

*Ganimet ve kazanç belirli kişilerde kalırsa, *Emanet yağma gibi kabul edilirse, *Zekat vermek, haraç vermek gibi güç gelirse, *Kişi hanımının emri altına girerse, *Annelere eziyet edilirse, *Arkdaşlara iyilik edip, babalara cefa edilirse, *Meclislerde yüksek sesle dünya kelemı konuşulursa, *Rezil kimseler topluma baş olursa, *Şerrinden korkulduğu için insanlara ikram edilirse, *Şarap...
  2. iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

offffff olmuyor yapamıyorum lanet olsun bu sigara öldürecek beni çok zararlı biliyorum ama yapamıyorum yaa duramıyorum dengesizm iradesizim kendini zehirleyen bi aptalım evet ama olmuyorrrr bi yol söyleyin bişeyler diyn arkadaşlar :(
  3. "Ümmetim onbeş şeyi yapmaya başlayınca ona büyük bela iner"

"Ümmetim onbeş şeyi yapmaya başlayınca ona büyük bela iner"

Hz. Ali (R.A) anlatıyor: Resûlullah Efendimiz (S.A.V) bir gün: “Ümmetim on beş şeyi yapmaya başlayınca ona büyük belâlar iner!” buyurdu. Yanındakiler: “Ey Allah (C.C)’ın Resûlü (S.A.V) ! Bunlar nelerdir?” diye sordular. Resûlullah Efendimiz (S.A.V) şöyle buyurdu: “1- Millî servet, fakir fukaraya uğramadan sadece zengin ve mevki sahibi kimseler arasında gidip gelen bir metâ haline gelirse,...
  4. herkes şu altı şeyle meşgul olurken ..sizde şu altı şeyle meşgul olun

herkes şu altı şeyle meşgul olurken ..sizde şu altı şeyle meşgul olun

PEYGAMBERİMİZ (S.A.V.)İN DİLİNDEN herkes şu altı şeyle meşgul olurken sizde şu altı şeyle meşgul olun 1-herkez cok amellerle meşkul olurken sizde en güzel amellerle meşgul olun 2-herkez nafilelerle meşgul olurken sizde farzlarla mesgul olun 3-herkez dışını düzeltmeye çalışırken sizde içinizi düzeltmeye çalışın 4-herkes başkalarında kusur ararken sizde kendi kusurlarınızla ugraşın 5-herkez...
  5. ümmetim on beş şeyi yapmaya başlayınca!

ümmetim on beş şeyi yapmaya başlayınca!

Hz. Ali (ra) anlatıyor: Resûlullah Efendimiz (SAV) bir gün: “Ümmetim on beş şeyi yapmaya başlayınca ona büyük belâlar iner!” buyurdu. Yanındakiler: “Ey Allah’ın Resûlü! Bunlar nelerdir?” diye sordular. Resûlullah Efendimiz (SAV) şöyle buyurdu: “1- Millî servet, fakir fukaraya uğramadan sadece zengin ve mevki sahibi kimseler arasında gidip gelen bir metâ haline gelirse, 2- Emanet...

Sayfayı Paylaş