gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Unakıtan: İşsizlik yüreğimizi dağlıyor

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Dünyadaki krizin Türkiye'yi de etkilediğini söyleyen Bakan Unakıtan, "İşsizlik yüreğimizi dağlıyor" dedi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Eskişehir'in Emek Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda bir araya geldiği partililere hitaben yaptığı konuşmada, dünyada bir ekonomik bir kriz olduğunu belirterek, bu ekonomik krizin istismar edildiğini söyledi.

''Bu krizin sadece Türkiye'de olduğu yönünde konuşanların bulunduğunu'' ifade eden Bakan Unakıtan, şöyle konuştu:

''ABD'ye, Avrupa'ya Japonya'ya, Asya'ya bir bak. İnim inim inliyorlar. Bu kriz dünyanın krizi. Dünyanın krizini getirip de Türkiye'ye mal etmek doğruları söylememektir. Nasıl vicdanları el verip de bu derece milletin yüzüne baka baka bunları söylüyorlar hayret ediyorum, ama şunu bilin, birtakım problemlerimiz var. İşsizlik gibi bir problemimiz var. Bunlar geçicidir. Kriz geçicidir. Asıl önemli olan istikrardır. Şimdi bu geçici kriz yakında da bitecek bunu da söyleyeyim. Nasıl bitecek? Ben ABD'deydim. Büyük devletler artık yavaş yavaş bitiriyorlar bunu. Trilyon dolarlar harcıyorlar. Bunlar hep bitecek oralarda. Türkiye şimdi daha iyi durumda, ama yine de yaralıyız.''

Bakan Unakıtan, bu krizin Türkiye'yi de etkilediğini anlatarak, şöyle devam etti:

''İşsizlik yüreğimizi dağlıyor. Fakat, aldığımız tedbirlerle, alacağımız tedbirlerle bunu asgariye indirmek için çalışıyoruz. Gece gündüz uğraşıyoruz. Eskişehir'deyim ama bakan arkadaşlarımla sürekli konuşuyoruz, hazırlıklar yapıyoruz. Yeni açılımlarımızı Başbakan yakında açıklayacak. Bunları arka arkaya yapacağız ve göreceksiniz Türkiye gerilmiş yaydan ok gibi hızlı şekilde düzelmeye gidecek. Bunu iyi bilin sözüme iyice kulak verin. Sakın bundan dolayı fazla mahzun olmayın. İnşallah çok kısa zamanda bırakın işini kaybedenlerin tekrar işini bulmanı yeni iş arayan tüm gençlerimize iş bulacağız. Bütün arzumuz bu.''

Unakıtan: İşsizlik yüreğimizi dağlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüreğimden

Yüreğimden

Sensizlikte, kah geceler üzerime yürüdü, kah ayazlar zorladı kapılarımı.. Ama her zorlukta gözlerine sığındım, her solukta ismini haykırdım.Yalnızlığınla savaştım durdum.Belki de en gururlu savaştı benimkisi. Silahım yoktu; Sadece seni seven yüreğimdi savaşan. Kazanan hep hasretin olsa da ben seni " sensizlikte " bile yaşatandım.. Rüzgarlarla savruldum karanlıklara, düştüm...
  2. Kemal Unakıtan Türkiye'ye döndü

Kemal Unakıtan Türkiye'ye döndü

ABD'de by-pass ameliyatı geçiren Maliye Bakanı Kemal Unakıtan Türkiye'ye döndü. Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla saat 11.00'de New York'tan İstanbul'a gelen Bakan Unakıtan, Atatürk Havalimanı'nda İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş ve diğer ilgililer tarafından karşılandı. Bakan Unakıtan ile birlikte eşi Ahsen Unakıtan ile oğlu ve kızı da İstanbul'a geldi. Maliye Bakanı...
  3. İşsizlik..........

İşsizlik..........

Oley bir tek ben issiz degilim :D İngiltere'de işsizlik son 14 yılın en yüksek düzeyine çıktı. Yılın ikinci çeyreğinde, işsiz sayısı 220 bin artış göstererek, toplamda 2,4 milyon kişiyi aştı. İngiltere'de işsizlik oranı da yüzde 7,8 ile 1995 yılından buyana ki en yüksek düzeyine ulaştı.
  4. işsizlik sigortası

işsizlik sigortası

hamilelikte işsizlik maaşı hamilelikte işsizlik ödeneği İşsizlik sigortası; bir işyerinde çalışırken, çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, kendi istek ve kusuru dışında işini kaybedenlere, uğradıkları gelir kayıplarını kısmen de olsa karşılayarak kendilerinin ve aile fertlerinin zor duruma düşmelerini önleyen, sigortacılık tekniği ile faaliyet gösteren, Devlet...
  5. işsizlik sigotası

işsizlik sigotası

yeni yasaya göre iş kurdan nekadar süre sağlıktan yararlana biliriz

Sayfayı Paylaş