gebe
  1. PEmBeLİ_PiSİ

PEmBeLİ_PiSİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Unutkanlara müjde

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında PEmBeLİ_PiSİ tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Şifresini unutanlar artık dökümanlarına ulaşabilecek.. Nasıl mı?
    Bir yazılım firması tarafından geliştirilen şifre bulma/hatırlama yazılımı (Password Recovery) sayesinde şifresi unutulduğu için kullanılamayan dokümanlar yeniden kullanılabilecek.

Kullanılan karakter sayısına göre ortalama bilgisayarda birkaç saatten birkaç yıla kadar değişen sürelerde çözülebilen doküman şifreleri, 25 kata kadar daha hızlı çözülebilecek.

ElcomSoft firması tarafından geliştirilen ve patenti alınan yeni teknik, Merkezi İşlemci Ünitesi (CPU) ile Grafik İşlemci Ünitesi'nin (GPU) birlikte çalışması esasına dayanıyor.

İnternet analistleri tarafından ''devrim'' olarak nitelendirilen ve kişisel bilgisayarları şifre çözme konusunda ''süper bilgisayar'' haline getiren yazılım, geleneksel Brute Force (tüm karakterleri tek tek dene) tekniği ile şifre çözümünü inanılmaz oranda hızlandırıyor.

Belli başlı bütün şifre çözüm programları tarafından kullanılan ''Brutal Force'' tekniğinde, küçük ve büyük harf kombinasyonundan oluşan sekiz karakterli bir şifrenin çözümü için yaklaşık 2 ay gerekirken, yeni teknik ile bu süre (CPU ile GPU'ya bağlı olarak) 3-5 güne iniyor. Yazılım, ancak NVidia GeForce8 gibi yeni jenerasyon ekran kartları ile çalışıyor.

Unutkanlara müjde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklara müjde!

Çocuklara müjde!

5. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali, 23 Ekim - 08 Kasım 2007 tarihleri arasında düzenleniyor. Festival, Açılış Galası ile başlayacak. Galada, Küçük Sinemacılardan Büyük Filmler Yarışması’nda ödül kazananlar açıklanacak. Festival çocuklara sinemanın kamera arkasını tanıştırmayı ve sevdirmeyi amaçlıyor. Gösteriler İstanbul CineCity Sinemaları’nda yapılacak.
  2. Müjde

Müjde

İyi ve olumlu haberdir. Olduğu gibi çıkar
  3. unutkanlar için not defterli yüzük

unutkanlar için not defterli yüzük

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. kızlar müjde

kızlar müjde

arkadaslar bugun test yaptım ve pozıtıf cıktı ınanamadım hemen gıttım ve bır test daha aldım onda da aynı cıktı ve 2 .cızgı cok nettı.ınsallah hamıleyım.hayırlı dualarınızı beklıyorum.allah kımseye aratmasın.allahım hepımıze saglıklı evlatlar nasıp etsın.
  5. Unutkanlar bu haberi okusun

Unutkanlar bu haberi okusun

deney, unutkanlik, önlem, ilaclar, umut, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirisniz Unutkanlar bu haberi okusun Almanya`da fareler üzerinde yapılan araştırmaya göre, beyindeki moleküler değişimler öğrenme ve hafızaya ilişkin genlerin işleyişini engelliyor. Almanya`daki Göttingen...

Sayfayı Paylaş