Uyku apnesi nedir nasıl tedavi edilir?

Y

Ysfali

Forum Okuru
Uyku apnesi nedir nasıl tedavi edilir?

Uyku apnesi nedir nasıl tedavi edilir melek kadınlar kulübü uyku apnesi neden olur forumda.​

Ben bildim bileli çok kilolu biriyim ve veremiyorum aslında denemiyorum da nedense kilo vermeyi? Ama denesem de kendi kendime zor veririm diye düşünüyorum. Bu bende uyku apnesi yaptı. Bazen uykuda nefesim kesilecek gibi oluyor ve ona uyanıyorum kendi kendime? Bu uyku apnesi nedir nasıl tedavi edilebilir gerçekten zorluyor beni artık?

images (14).jpeg

Merhabalar
Uyku apnesi nedir öncelikle bunu anlatalım dilerseniz bilmeyenler için de ayrıca. Uyku apnesi genellikle fazla kilolu olan genelde erkeklerde görülen bir rahatsızlıktır. Her yaşta da görülebilir fakat daha çok 40-65 yaş arasında sıkça görülür. Fazla kilo alımı horlamayı artırarak bu uyku apnesine yol açabilmektedir. Bu da nefes alınan hava yolu kapattığı için nefes almakta güçlük çekilir uykuda. Bu nasıl tedavi edilir? Uyku apnesi nasıl tedavi edilir? Bunun için özel cihazlar üretilmiştir. Bu cihazlar hava yolunu açık tutmaya yarayan cihazlardır. Uyku sırasında takılan bu maske tarzı cihaz üst hava yolunun açık kalmasını sağlar ve uyku apnesini önler.

Dilerseniz uyku apnesi konusunda aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. "Uyku apnesi tedavi edilmezse nelere yol açmaktadır" inceleyebilirsiniz.

Genelde sorun kesinlikle kilo ve kiloya bağlı şeylerdir kilo vermeden bu hastalıktan kurtulmak mümkün değil. Uyku evlerine gidiyorsunuz sizi takip ediyorlar derecesine göre sizleri yönlendiriyorlar. Eğer ailelerinizde bu tür durum ile horlama ötesi durum yani sıkıntılar var ise onlar söylüyor ise belki de artık uyku evine giderek gerçekten uyku apnesi misiniz değil misiniz öğrenmeli ve kilonuz da var ise kilo vermelisiniz.

Geri