gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Uzun Etek Modası

Konu, 'Moda Tasarımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

uzun etekler uzun etek son moda etekler etek modası modelleri Bu sezon romantik havası uzun kloş eteklerle kendini gösterdi. 50 ve 60’ların nazik ve elegan kadınları eteğini savurarak günümüzün modern çizgileriyle buluştu. Etek boylarının giderek uzadığının bizler de farkındaydık ancak bu kadar ani bir dönüş beklemiyorduk. Bu ani dönüşün tabii ki de riskleri var...

Yeni sezonda uzun etekleri denemek cesaret isterken en ufak bir yanlış tercih, trendi görünmek uğruna görünümü mahvedebilir. Peki uzun etek modasına nasıl ayak uyduracağız?

Habertürk'ten Esra Çoruh uzun etek nasıl giyilmeli anlatmış
    Eteğin boyu çok önemli
    Uzun kişiye göre değişen bir kavram. Önemli olan kişinin boyuna göre olan en ideal uzunluk. Uzun etek modasında da farklı etek boyları göze çarparken yerleri süpüren kuyruklu olan etek boyları konunun dışında kalıyor tabii ki...

Kendinize göre etek boyunda değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin boyunuz çok kısaysa upuzun bir etek boyu yerine diz altında biten etek boyları size daha uygun olabilir.

Ayakkabı tercihi
    Uzun eteklerle yüksek ökçeler tercih edilmeli. Ancak aşırı topuklu ayakkabılar da eteğin romantik havasını bozabilir. Bu yüzden etek boyunu çok kaldırmayan ve eteğin havasını bozmayan örneğin hafif topuklu bağcıklı botlar, topuklu oxford veya mary jane tarzı ayakkabılar uzun eteklere çok şık eşlik edebilir.

Hatta ayak bileğini gösteren etek boylarında kısa çorapların arada kendini göstermesi ayakkabıyla eteğin uyumunu çok şık yansıtır.

Kumaşı ve deseni
    Uzun eteklerde çok kumaş alternatifi var. Keten kumaşlardan kışa uygun kadife kumaşlara kadar etekler farklı kumaşlarla kendini gösterir.

Ancak eteklerin romantik havasını yansıtmak isteyenler için pilili modelleri ve desenli kumaşları tavsiye edebiliriz.

alıntı

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    yazın renk renk olanlar cok hosuma gidiyor ben giymiyorum ama ablama cok yakıstırıyorum

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Uzun etek alımlı oluyor da, ben de giyemiyorum ya :S Bacaklarıma dolanıyor rahat yürüyemiyorum düşecek gibi oluyorum :D:D Ama giyenlerede çok yakıştırıyorum, endam katıyor çünkü :)

4. minikkız

minikkız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynen katılıyorum yürüyemiyorum ya bu eteklerde

Uzun Etek Modası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uzun Etekler...

Uzun Etekler...

en güzel uzun etekler uzun etekler spor uzunetekler Ben kısa etek giymeyi pek sevmiyorum uzun eteğin içinde daha rahat ediyorum ve daha huzurlu oluyorum diyenler :) Bu etekler tam size göre.
  2. Uzun etek modelleri

Uzun etek modelleri

uzun etek modelleri uzun etekler etek çan modelleri 2010
  3. En güzl Uzun etek modası burada kızlar

En güzl Uzun etek modası burada kızlar

Uzun etek modası uzun etekler uzun etek son moda etekler etek modası yeni moda İşte size yılın moda olan kıyafetlerinden biri Melek'ler:) Uzun etekler, bu yıl moda, bu da demek oluyor ki, bu modellerimiz, kapalı Melek'lerimizi de yakından ilgilendirecek :) Hepsi birbirinden şık ve zarif uzun etek modelleri, sizleri bekliyor :)
  4. Değişik renkli Uzun etek modası melişlerim

Değişik renkli Uzun etek modası melişlerim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş