gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Vakit Geldi

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

VAKİT GELDİ Cüneyd-i Bağdâdî, insanlara ilim öğretmek için bir meclis kurdu. Herkes bu sohbetlere gelip istifâde etmeye başladı. Bir gün hıristiyan fakat hıristiyan olduğuna dâir görünüşte bir alâmeti bulunmayan bir genç, Cüneyd-i Bağdâdî'nin sohbet ettiği meclise gelip, Cüneyd-i Bağdâdî'ye şöyle dedi:

"Ey üstâd! Hazret-i Peygamber buyuruyor ki:
    "Müminin firâsetinden korkunuz. Çünkü o, Allahü teâlânın nûru ile bakar." Bunun mânâsı nedir?"

Cüneyd-i Bağdâdî bir müddet sustu. Sonra başını kaldırıp;

"Müslüman ol. Müslüman olmak zamânın geldi." buyurdu. Meğer o genç hıristiyan imiş. Hemen zünnârını kesip orada müslüman oldu.

İmâm-ı Yâfiî buyuruyor ki: "İnsanlar, bu hâdisede, Cüneyd-i Bağdâdî'nin bir kerâmeti var zanneder. Halbuki, bu hâdisede onun iki kerâmeti vardır. Birisi, o gencin hıristiyan olduğunu bilmesi, diğeri de, gencin, müslüman olma vaktinin geldiğini bilmesidir."

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Vakit Geldi
    emeğine sağlık

Vakit Geldi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vakit Tamam

Vakit Tamam

Vakit tamam, Seni terk ediyorum. Bütün alışkanlıklardan öteye, Yorumsuz bir hayatı seçiyorum Doymadım inan, kanmadım sevgine... Güçlü biri değilim ben. Hiçbir zaman da olmadım. Ama güçlü bir karar vermem gerekti kendimi korumam için, güç bir karar vermem gerekti, verdim. İçimde yıktığın onca şeyin intikamını alır gibi gidiyorum şimdi. Senden öcümü alır gibi. Paramparça ettiğin...
  2. Vakİt Çok DeĞerlİdİr!

Vakİt Çok DeĞerlİdİr!

Bir yılın değerini anlamak için: Final sınavını geçememiş bir öğrenciye sor. Bir ayın değerini anlamak için: Erken doğum yapmış bir anneye sor. Bir haftanın değerini anlamak için: Haftalık bir gazetenin editörüne sor. Bir saatin değerini anlamak için: Buluşmak için bekleyen aşıklara sor. Bir dakikanın değerini anlamak için: Treni, otobüsü ya da uçağı kaçıran birine sor. Bir...
  3. Dua İçin Kıymetli Vakitler

Dua İçin Kıymetli Vakitler

kıymetli dualar dua vakitleri en kıymetli dualar 1-EZAN İLE KAMET ARASI,EZAN BİTİNCE YAPILAN DUA(Sevgili peygamberimiz (A.S),ezan ile kamet arasında yapılan dua kabul olunur,buyurmuştur.) 2-SEHER VAKTİ,GECE YARISINDAN SONRA, 3-AREFE GÜNLERİ, 4-CUMA GECELERİ, 5-BAYRAM GECELERİ, 6-RAMAZAN-I ŞERİF AYI, 7-KUR'AN-I KERİM'İ OKUYUP HATMEDİNCE,KURAN OKUNDUKTAN SONRA, 8-FARZ NAMAZLARIN...
  4. İslami açıdan cima vakitleri

İslami açıdan cima vakitleri

İslam, insan yaşamının bütün yönlerine bu cümleden cinsel ilişki konusunda adaplar koymuştur. Bu adapların bireyin ve toplumun sağlığında, kadın ve erkeğin ruh ve bedeninde, çocuk sahibi olmada ve çocuğun yaşamasında, sevginin artmasında vs. şeylerde etkileri vardır. Rivayetlerde ilişkinin mutlaka yatakta olması konusunda herhangi bir şey gelmemişse de İslam, bu amelin her yer ve zamanda...

Sayfayı Paylaş