gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Vali Olmak İçin Gerekli Şartlar...

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

vali olmak için gerekli şartlar nelerdir hangi okulu bitirmeli ne mezunu olmalı yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler burada melekler Küçükken sorulduğunda ''Büyüyünce ne olacaksın ?'' diye,sanki söz birliği etmişçesine bütün çocuklar ya doktor der ya da öğretmen melekler :)

Ama büyüdükçe çocukların idealleri değişir,netleşir.Vali olmak isteyen bile çıkabilir.Şimdi biz de hayali valilik olan öğrenciler için gereken şartları anlatmak istiyoruz;

Vali, içişleri bakanının önerisi, bakanlar kurulunun kararı ve cumhurbaşkanının onayıyla atanır. valilik bir istisnai memurluktur. yani memur olma koşullarını ( tc vatandaşı olmak, asgari ortaokul mezunu olmak) taşıyan herkes vali olabilir. Ancak, kaymakamın göreve gelebilmesi için üniversitenin belirli bölümlerinden mezun olma koşulu aranıyorsa; valilikte evleviyetle ( yani atayacak kişilerin insiyatifine bağlı öncelikle) aranır. Valiliğin istisnai memurluk olması dolayısıyla, valilik güvenceli bir devlet memurluğu değildir. Dolayısıyla, devlet valiyi her zaman, istediği bir sebeple görevden alabilir.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok yardımcı oldu.teşekkürler.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Vali, içişleri bakanının önerisi, bakanlar kurulunun kararı ve cumhurbaşkanının onayıyla atanır. valilik bir istisnai memurluktur. yani memur olma koşullarını ( tc vatandaşı olmak, asgari ortaokul mezunu olmak) taşıyan herkes vali olabilir. Ancak, kaymakamın göreve gelebilmesi için üniversitenin belirli bölümlerinden mezun olma koşulu aranıyorsa; valilikte evleviyetle ( yani atayacak kişilerin insiyatifine bağlı öncelikle) aranır. Valiliğin istisnai memurluk olması dolayısıyla, valilik güvenceli bir devlet memurluğu değildir. Dolayısıyla, devlet valiyi her zaman, istediği bir sebeple görevden alabilir

4. bok

bok Forum Okuru

vali ve kaymakam olma şartları nelerdir

Vali Olmak İçin Gerekli Şartlar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mod Olmak İçin Şartlar

Mod Olmak İçin Şartlar

-Nüfus cüzdanının 3 adet arkalı önlü fotokopisi, -12 adet vesikalık fooğraf -İkametgah senedinin 2 adet fotokopisi, -Sürücü Ehliyet belgesi, -Sağlık raporu, -Emniyet müdürlüğünden sicil kaydı -Anne babadan Helallık ( Dış dünyayla bağlantıları koparan modlar bulunmaktadır. -Lise diploması, -1 adet masaüstü bilgisayar, -Sağlam bir kafa, -Haftanın 7 günü ve 24...
  2. Polislik için gerekli şartlar, polis olmak için ne yapmalıyım ?

Polislik için gerekli şartlar, polis olmak için ne yapmalıyım ?

polis olmak için hangi okulları okumak gerekir polis olmak için ne yapmalıyım 2011 Ben polis olmak istiyorum. Ama tam olarak polisliğin şartları nelerdir, yada polis olmak için ne yapmalıyım, Nereye baş vurmalıyım gibi sorularıma cevap arıyorum. Umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler.
  3. Vali olmak için aranan şartları biliyor musunuz ?

Vali olmak için aranan şartları biliyor musunuz ?

Vali olmak için hangi şartlar aranıyor arkadaşlarım. Bu konu hakkında bilgi gerekmekte bana yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Umre İçin Gerekli Şartlar

Umre İçin Gerekli Şartlar

Umre İçin Gerekli Şartlar nedir bu sene allah izin verirse umreye gitmek istiyorum.
  5. 2013 yılında Ehliyet Almak için gerekli  Şartlar

2013 yılında Ehliyet Almak için gerekli Şartlar

2013 Ehliyet Alma Şartları Ehliyet Alma Şartları 2013 Ehliyet alma hakalrını kaybeden ilkokul mezunlarına, geçtiğimiz günlerde sevindirici bir haber geldi ve onlarda ehliyet alabileceklerini öğrendiler. Biz de hem ilkokul mezunları için, hem de ehliyet alma şartları hakkında bilgiler sunuyoruz. Sürücü eğitimine Avrupa Birliği (AB) kriterleri getiriliyor. Yeni uygulamada ehliyet...

Sayfayı Paylaş