gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

vatan sağ olsun

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

Vatan Sağolsun Askere giderken ellere yakılır kına, Asker yetiştirir Türk anaları vatana.
    Savaşta şehit düşerse şayet evlatları,
    Vatan sağ olsun der; yüce şehit anaları.

Hiçbir millet yetiştiremez böyle bir ana,
    O Türk anası sahiptir güçlü bir imana,
    Bu vatan için yüreklerine taş basarlar,
    Şehit analığının şerefiyle yaşarlar.

En ulu asker, onun yetiştirdiği asker,
    O askerin her adımında sarsılır gök, yer,
    Mehmetçik hak ve adalet için savaş eder,
    Allah Allah diye saldırınca, yer, gök inler.

Hiç kimsenin ırzına namusuna bakmazlar,
    Şahsi menfaatleri için savaş yapmazlar,
    Türkler kimsede haklarını da bırakmazlar,
    Allah'tan başka asla hiç kimseden korkmazlar.

Türk genci asker ocağına koşarak gelir,
    Askerliğin namus borcu olduğunu bilir,
    Türk'ün vatan aşkını hiçbir şey söndüremez,
    Vatan borcu bitmeden hayatına yön vermez.

vatan sağ olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başın Sağ Olsun

Başın Sağ Olsun

Askerler Taburun yemekhanesinde istirahat ediyordu zorlu bir operasyondan dönmüşlerdi ,yorgun ve bitkin oldukları yüzlerinden belli oluyordu Kemal çavuş ,Hazar çavuş diğer arkadaşları askerlikten konuşuyorlardı. -Kemal Çavuş askerlik bitermi? diye söyleniyordu - Hazar Çavuş neden bitmesin devre bak yirmi yaşına gelene kadar kaç onsekiz ay geçti hem biz şanslıyız iki ay erken terhis olacağız...
  2. Arif Sağ - Bu Yola Talip Ol

Arif Sağ - Bu Yola Talip Ol

bu yola talip ol bağlandın ise peyik şöfulara beyan eylesin hakikat aşkıyla dağlandın ise git kendi pirine derman eylesin müsayıbını al durasın dara dört basın mahmur et olma müdara müminler fakirdir değil fukara bu hakkın cemine çevlan eylesin kemerbesk bağlamış başında tacı kulağında küpe guruh-i naçı gönül bir kabedir yap da ol haçı davut suları de nişan eylesin
  3. Emre AydıN - KaLan Sağlar SeNiN OLsuN (akor)

Emre AydıN - KaLan Sağlar SeNiN OLsuN (akor)

kalan sağlar senin olsun akor tamam kabul ediyorum hata bende tamam kabul ediyorum hata bende akor Kalan Sağlar Senin Olsun Bm Em A F# Bm Kabul ettim hata bende , gelme üstüme Em F# Öldüm zaten kaç gün önce.. Bm Em A F# Bm Aynı anda susunca , aynı anda konuştuk Em F# Duymazdan geldiysek bile.. Bm Em...
  4. Ben bu vatan için şehit oldum ana

Ben bu vatan için şehit oldum ana

Ben bu vatan için şehit oldum ana Basma ne olur yüreğine mezar taşlarını Ağlayıp ta güldürme düşmanlarımı Yolma sakın o ak düşmüş saçlarını Ben bu vatan için şehit oldum ana Yurdumda gezdirmesinler diye kirli ellerini Kirletmesinler benim vatanımı Gerçekleştirmesinler düşmanlarım emellerini...
  5. Vanda deprem oldu mu ?

Vanda deprem oldu mu ?

Evet kızlar biraz önce Van da 6.6 büyüklüğünde deprem oldu. Van'a bağlı Tabanlı köyünde 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bazı evler yıkıldı. Artçı depremler sürüyor. VAN ve çevresi bugün saat 13.40’da şiddetli depremle sallandı. Kentte telefonlar sustu, elektrikler kesildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Enstitüsü Deprem Araştırma Enstitüsü depremin merkez üssünün Van...

Sayfayı Paylaş