gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Vefayla İlgili Sozler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Vefa İle İlgili Sözler Vefayla İlgili Güzel Sözler

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda vefa ile ilgili sözler sunuyor ve vefayla ilgili güzel sözleri sizlerle ve ilgili tüm arkadaşlarla paylaşıyoruz.

Doğa, insanların verdiği sözlere önem vermez. ALDOUS HUXLEY

En seçkin insanlar, sözünün eri olanlardır. AUGUSTE COMTE

Edebin başı akıllıca hareket etmektir. Yapılmayan, yerine getirilmeyen sözde hayır yoktur. Cömertlik olmayınca malın, vefa olmayınca arkadaşın hayrı yoktur. AHMET BİN KAYS

Bugünün sözünü tutuyorsan, yarın da tutacaksın demektir. GEOFFREY FENTON

Verilen sözü tutmamak, mertliğe yakışmaz. FRANCIS BACON

Cömertliğin üç belirtisi vardır: sözünün eri olmak, gereksiz yere övünmemek ve sorgusuz sualsiz bağışlamaktır. IMMANUEL KANT

Bülbülden vefa ummayın; çünkü her dem başka bir gül üzerinde öter. ŞEYH ŞADİ ŞİRAZİ

Dünyanın en mert erkekleri az söz verir, ancak verdiği sözü mutlaka yerine getirir. JEAN JACQUES ROUSSEAU

Hiçbir şey, beni verdiğim sözden caydıramaz. SEBASTIEN CHAMFORT

Sözünün eri olmayan, mertlikten söz edebilir mi? SHERWOOD ANDERSON

İnsanın onuruyla arasında çok ince bir tel vardır, o da sözdür. THEODRE SIMON

Kadın ne kadar az hoşa giderse o kadar vefalı olur. TOLSTOY

İyi bir aydın, inanmadığı sözleri söylemez, başaramayacağı işe girişmez, yapamayacağı iş için kimseye söz vermez Sadece yerine getirebileceği şeyler için söz verir. VARDHAMANA MAHAVIRA

Tırnağın var ise başın kaşı Kimseden kimseye vefa yoğ imiş. KARACAOĞLAN

Tutamayacağın sözü verme. WALTER HUNTER

Vefasız denmek için sevilmiş olmak lazım. RACINE

Vefasızın meclisinde bade içilmez. ZİYA PAŞA

İhanet arkadaşlık zincirini karartır, fakat vefa onu her zamankinden parlak yapar. Kızılderili Atasözleri

Vefayla İlgili Sozler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güzel sozler

güzel sozler

içtiğimizin değil, içerken düşündüklerimizin sarhoşuyuz... kaderimse belalı aşkın severek yaşarım, ağlarım yokluğundan yanarım, ben aşkını tek başımada yaşarım...( Seni sevdiğimi görmeyecek kadar körsen, Bende seni sevdiğimi söylemeyecek kadar gururluyum... esmer tenine gül yüzüne nasıl katlanırım sensizliğe ağlarım her gece sensizliğe gizlice.. Bütün insanları sevebilirdim, sevmeye...
  2. Vefa Meleklerİ

Vefa Meleklerİ

Yıldızlarım kayarken birer birer gökyüzümden ellerin yoktu gözlerin yoktu sen yoktun Öyle çaresizdiki zavallı yüreğim AĞLADI BENİMLE VEFA MELEKLERİ Sen gittin gideli hiç değişmedi mevsimimin sonbaharı hüznümün feryadı aklımın zararları Öyle parçalandıki yüreğim sendeledim AĞLADI BENİMLE VEFA MELEKLERİ Can dedim canan dedim ötesi yok dedim,sensizliğin küllerini ben bu bedene yediremedim...
  3. Damar sozler

Damar sozler

Tünele girersen dikkat et umut sandigin isik trenin fari olabilir Kardan Adam Olur Ama Senden Adam OLmaz Dostum :D Dünya deli kanli olsaydi yuvarlak olmazdi Adamın Uykusu gelmiş, içeri Almamış Uykusunu :D Onu görür görmez asik oldum ( KÖr Cafer ) Adamın Biri Yalana yer Yok Demiş Yalan Ayakta Kalmış :D Helalara sigara izmariti atmayin.Biz sizin kültablalariniza isiyormuyuz?...
  4. kadin ve erkeklerle ilgili sozler....

kadin ve erkeklerle ilgili sozler....

odun erkeklerle ilgili sözler Tanrı kadınlara geçmişi ve geleceği, erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti Kadınlar geniş bir zamana yayıldıkları için huzursuz, erkekler daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar Ahmet Altan * Bir kadın aynı zamanda hem sevdalı, hem anne olamaz Andre Maurois * Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen büyük soruya cevap...
  5. Vefayla ilgili güzel sözler

Vefayla ilgili güzel sözler

vefa ile ilgili sözler arıyorum, bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? eğer yardım ederseniz, size minnettar olacağım.

Sayfayı Paylaş