gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

ya para öde yada halıları yıka:P

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

rüyada halı yıkadığını görmek [​IMG] ilk önce bu fotoyu paylaşmak istedim.. bakın aralarındaki baga...

DİYARBAKIR’ın Çınar İlçesi'ne bağlı Yuvacık Köyü'nde, geçen yıl 6 yaşındaki oğlu Enes'i anasınıfına kayıt yaptırmak isteyen Elif Satık, iddiaya göre kayıt parası veremediği için okulun halılarını yıkamak zorunda kaldı. Halıları damda yıkarken kayıp düşme sonucu belkemiğinde kırık olduğu için yürüyemeyen Elif Satık, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 210 bin TL maddi ve manevi tazminat istiyor.

Çınar İlçesi'ne bağlı Yavacık Köyünde İlköğretim okulunun anasınıfına, oğlu Enes’i geçen yıl kayıt için götüren 31 yaşındaki Elif Satık’tan iddiaya göre, kayıt ve
    aidat parası olarak 20 TL istendi. Eşi Mehmet Satık’ın işsiz olduğunu söyleyen Elif Satık, parayı ödeyemeyeceğini belirtirken, öğretmenler okul müdürünün talimatı gereği ana sınıfının halılarını kayıt parası karşılığı yıkamasını istedi. Evine dönenen Elif Satık, daha sonra öğrencilerin getirdiği halıları evinin damında yakarken, 14 Ekim 2009 tarihinde ayağının kayması sonucu damdan düşerek ağır yaralandı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılarak ameliyat edilen kadının düşme sonucu belinde 3 omurunun kırıldığı ortaya çıktı. Kırılan omurlara platin takılmasına rağmen yatağa bağımlı kaldığını belirten anne Elif Satık, maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle düzenli tedavi olamadığını söyledi.

SAVCILIK: KOVUŞTURMAYA YER YOK Elif Satık’ın düşüp yatalak olması olayı ile ilgili Çınar Cumhuriyet savcılığı tarafından yapılan soruşturmada, okul yöneticileri ve Elif Satık’ın ifadeleri alınarak olayda suçlu bulunmadığına ve Elif Satık’ın okulun halılarını kendi isteği ile yıkadığına yer verilerek, kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Olayın basın yayın organlarında yer alması üzerine Satık ailesi, avukatı aracılığı ile
    Siverek Ağır Ceza Mahkamesi'ne başvurarak, savcılığın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın kaldırılmasını istedi. İtiraz dilekçesinde, Elif Satık’ın okuma-yazması olmadığı halde imzalatılan ifadenin kendisine okutulmadığı ve başka görgü tanıklarının ifadelerinin de alınmadığı belirtildi.

BAKANLIKTAN 210 BİN TL TAZMİNAT İSTEDİ Elif Satık’ın avukatı Mehmet Adıgüzel, 2 çocuk annesi Elif Satık’a kayıt parası ödememesi karşılığı okulun halılarının yıkatıldığını ve müvekilinin sırf çocuğu eğitim görsün diye buna katlandığını belirterek, “Ancak, halıları yıkarken ayağı kayıp damdan düşüyor ve ağır yaralanarak şu anda yatalak durumuna düşüyor. Ailenin hiç bir sosyal güvencesi ve geliri olmadığından kadın ailesi ile ilgilenemediği gibi kendi ihyiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çekiyor” dedi.

Adıgüzel, Satık ailesinin 20 TL kayıt parası yüzünden maddi ve manevi olarak büyük zararlar gördüğünü ve Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak, 210 bin TL maddi ve manevi tazminat istediklerini söyledi. Avukat Adıgüzel, Bakanlıktan gelen cevaba göre İdare Mahkemesi'ne dava açacaklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen tazminat başvurusu ile ilgili dosyaya, Elif ve eşi Mehmet Satık’ın aldığı, ‘
    Fakirlik kağıdı’ adlı belge de konuldu.

OKUL MÜDÜRÜ: VELİLER, GÖNÜLLÜ YIKIYOR Cumhuriyet savcılığının olay ile ilgili hazırladığı soruşturma kapsamında ifade veren okul müdürü Veysi Gül, zorla halı yıkatıldığı iddiasını reddederek, “Halıları öğrenci velileri gönüllü yıkıyor. Kimseye zorla ya da kayıt parası karşılığı halıları yıkatmadık. Nazımızın geçtiği ailelere rica ettik, onlar da gönüllü alıp bu halıları yıkıyorlar. Bizim bu olayda her hangi bir suçumuz yoktur” demişti.

yani aile napsın böyle bir durumda çok zor ve bir okadarda kötü bir durum ...

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    üzüldüm kötü bir sonuc olmus bu ya.

ya para öde yada halıları yıka:P konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öyle bakmayın ya noooluur...

öyle bakmayın ya noooluur...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Ya şundadır, ya bunda! Karar veremiyorum

Ya şundadır, ya bunda! Karar veremiyorum

Biliyor musunuz özgürlüğün en zor tarafı karar verme zorunluluğudur. Başkalarının doğruları ile hareket etmek onların yolundan yürümek her zaman daha kolay gibi. En azından ben de herkes gibi yaptım diyebilir insan. Uyum içinde kendini bir süre daha güvencede hissedebilir. Sorumluluk taşımaya da pek gerek kalmaz. Sanırım birçok insan böyle yaşıyor. Sonra birden özel hayatımızla ilgili kritik...
  3. para karşılığı yatan mankenler kim

para karşılığı yatan mankenler kim

parayla yatan kadınlar parayla yatanlar yatan kadın para karşılığı kadınlar para karşılığı ünlüler ÜNLÜ MANKEN ŞENAY AKAY GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE 'PARA KARŞILIĞI BİRLİKTELİK YAŞAYAN MANKENLER VAR' DİYEREK HERKESİ ŞAŞIRTTI. ÜNLÜ MANKEN EBRU DESTAN, AKAY'I SERT BİR DİLLE KINADI. DESTAN ŞÖYLE KONUŞTU: Şenay'ın sözlerine Ebru'dan sert cevap... GIRTLAK DOKUZ BOĞUMDUR “Birileri bir konu hakkında...
  4. rezillik diye buna denir ya=)

rezillik diye buna denir ya=)

öncelikle şunu söyliyeyim benim 2 siteye daha üyeligim var ve birisinde yöneticiydim bu bölümde paylaşacaklarım daha öncede benim tarafımdan o sitelerde paylaşılmıştır.inanmayanlar yada ben bunu daha önce gördüm diyen varsa özelden yazsın linkleri ve yönetici baglantısını atarım görürler=) daha öncede kendi sitenizde yayınlamıştım=) gene ben ayh yine rezil oldum şimdi gecen yıl abimin nişanı...
  5. yata yata para kazanan öğretmenler !!!!!

yata yata para kazanan öğretmenler !!!!!

BİZ ÖĞRETMENLERE NE GÜZEL İŞİNİZ VAR BOL TATİLİNİZ VAR, YATA YATA PARA KAZANIYORSUNUZ DİYENLER HAKLI. AŞAĞIDA ÖĞRETMENLERİN YAPTIKLARI İŞLERİ OKUYUNCA ÖĞRETMENLİĞİN GAYET BASİT BİR MESLEK OLDUĞUNU SİZ DE GÖRECEKSİNİZ. 1- Toplantılara katılınacak, 2- Yıllık plan yapılacak 3- Günlük plan yapılacak 4- OGYE çalışmasına katılınacak 5-TKY çalışmalarında bulunulacak 6- Nöbet tutulacak 7- Sınıflar...

Sayfayı Paylaş