gebe
  1. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Yalan yalanlar yalanlarımız...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

İnsanları en çok mutlu eden ve en çok hoşlandıkları şey; YALAN!!!!!

İnanma yalanın evi zaten.

Üstelik yalan ne kadar büyük, ne kadar abartılı ise o kadar hoşa gitmekte....
    Çalışkan birine "çalışkansın" dediğinizde fazla etkilenmez, bunu biliyordur zaten...Tembel birine "çalışkansın" dediğinizde hoşuna gider , "çok çalışkansın" dediğinizde yalan olduğunu sezinlese bile, böyle bir imaj yarattığına inanarak mutlu olur; daha çok hoşuna gider...

Hayatımızda belkide en çok sevgi konusunda yaşanır bu yanılsama..Bu tür; inanmayla oluşan bireysel yanılsamalar,er geç düşkırıklığına yol açar.Kişi bilgiyle, bilinçli olarak değil inanmayla; heyecan ve hoşlanma gibi duygularla ister bir sevgiliye ,ister bir başka yere yönelsin, zamanla duygular zayıfladığında /bittiğinde veya beklentilerin karşılığı bulunamadığında, yani yanılsama farkedildiğinde o bağlılık ta zayıflar yada biter...

İnsanlar yalan olduğundan kuşkulansada bir alkol yada uyuşturucu bağımlısı gibi, kendini mutlu eden yalan ve yanılsamalardan (kendine mutluluk hissi verdiği için) vazgeçmek istememektedir.

Toplum olarak sadece yalanla içli dışlı oluşumuza değil,yalanla olan (gönüllü) ilişkilerimizin yoğunluğuna baktığımızda şu sonuca varmadan edemiyorum;
    yalanı seviyoruz !
    Sevdirmişler.
    Alıştırmışlar yalana.
    alıntı

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yalan yalanlar yalanlarımız...
    hmm evet yalani herhalde gercekten seviyoruz... yazik...

Yalan yalanlar yalanlarımız... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. beyaz yalanlar

beyaz yalanlar

Ne kadar tatlı bir herif olduğunuzu kanıtlayabilmek için her türlü illegal faaliyette boy gösterin. Evinizdeki değişikliklerin yeterli olmadığı durumlarda hemen taktik değiştirin. Günlük çevrenize bakarak size bu konuda yardımcı olacak...
  2. Türk Yalanları

Türk Yalanları

Kalsaydınız bişeyler yerdik... Vallaha sarıda geçtim memur bey... Kazanmak önemli diil mühim olan yarışmaya katılmaktı... Dünya ahiret bacımsın... Şuan 65 milyon bizi izliyor... Bu son sigaram... Bütün kadınlar güzeldir... İki saat kapıda bekledim, açan olmadı... Seni düşünmekten bütün gece gözüme uyku girmedi... Sen bi de beni gençliğimde görecektin... Ağlamıyorum... Gözüme bişey...
  3. original yalanlar

original yalanlar

orjinal yalanlar - Ben zaten anlamistim. - Önemli olan ruh güzelligi canim. - Senden baska kimseyi sevmedim. - Aaaa.Hosgeldin.Ben de simdi sana geliyordum. - Bir kereden birsey çikmaz. - Yarin tamam. - Ögle tatili yapmiyoruz. - Hiç acitmayacak. - Simdi ben de seni arayacaktim. - Orijinal yedek parcasi. - Telefon sehirler arasina kapali. - Burada torpil geçmez. - Girilmez levhasini...
  4. Şoför Yalanları:)

Şoför Yalanları:)

Şoför Yalanları 1-Bi basmışım üç saatte Ankara’ ya indim. 2-Araba altımdan kaçıyo yani öyle bi şey işte. 3-Rampada kırdığım gibi direksiyonu önüne, afalladı gariban. 4-İstesem kimse beni geçemez. 5-Zaten hurdaydı bizim kamyon bir de baktım direksiyon elimde kalmasın mı? Hemen torpidodan aldım penseyi taktım simidi yerine. Bu arada kamyon gidiyo ha. 6-Nasıl uyduysam gözümü bi açtım...
  5. Aşk yalanları...

Aşk yalanları...

Beş Büyük Aşk Yalanı 1- Romantizm şart Eğer “Beni sadece romantik bir ilişki mutlu eder” diye bir bakış açısıyla hayata bakıyorsanız, daha çok bakakalırsınız. Çünkü romantizm, her koşulda, her durumda, hayatın her döneminde insanı mutlu edemez. 2- Yıllar boyu ihtiras Bir ilişkide yakınlık, sevgi, saygı, güven, uyum gibi kavramlarla aşk, cinsellik, ihtiras gibi kavramlar bir arada...

Sayfayı Paylaş